728 x 90

خامنه‌ای در دیدار با دولت روحانی: سخنانی را می‌شنوم که نشانه‌ٔ بیمناک بودن از دشمن است

خامنه‌ای در دیدار با دولت آخوند روحانی
خامنه‌ای در دیدار با دولت آخوند روحانی

ولی‌فقیه ارتجاع در دیدار با رئیس‌جمهور خودش و اعضای دولت گفت: سخنانی را می‌شنوم که نشانه‌ٔ بیمناک بودن از دشمن است.

تلویزیون رژیم روز ۳۰مرداد ۹۸ گفت:

«نترسیدن از دشمن» توصیه دیگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسئولان دولت بود که گفتند: برخی اوقات سخنانی را می‌شنوم که نشانه بیمناک بودن از دشمن است، در حالی‌که از دشمن، واقعاً نباید ترسید زیرا این دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و هر کاری هم که توانسته کرده اما به موفقیت نرسیده است....

 

خامنه‌ای در دیدار با هیأت دولت آخوند روحانی گوشزد کرد که چرخاندن کلید در مشکلات اقتصادی آسان نیست.

تلویزیون رژیم ـ ۳۰مرداد: ۹۸

«رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از آفات دولتها در طول سالهای مختلف را «گرفتار شدن به فروع و حواشی» دانستند و گفتند: دولت در این دو سال باقیمانده، از حواشی و مسائل فرعی که متأسفانه با ظهور فضای مجازی، امکان آن بیشتر هم شده است، فاصله بگیرد و مسائل اصلی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

رهبر انقلاب با اشاره به تأثیرگذاری مشکلات موجود بر طبقات ضعیف و متوسط، تولید داخلی را کلید اصلی حل این مشکلات خواندند و افزودند: البته به‌دست آوردن و چرخاندن این کلید در قفل مشکلات اقتصادی آسان نیست اما باید این کار را انجام داد».

 

ولی‌فقیه ارتجاع همچنین با اعتراف به شکست سیاست‌های سانسور و سرکوب و زن‌ستیزانه حکومت آخوندی خواهان اعمال سرکوب بیشتر شد.

تلویزیون رژیم ـ ۳۰مرداد ۹۸:

«رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که «ما معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم اما با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم» گفتند: ما در شرایطی هستیم که جبهه مقابل ما و دستگاههای استکباری، همه امکانات فرهنگی و هنری خود را برای ضربه زدن به نظام اسلامی، به‌کار گرفته‌اند و ما باید برنامه‌ریزی جدی در مقابل این جبهه داشته باشیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به برخی اقدامات ضدفرهنگی سازمان‌یافته اما پنهان در جامعه، افزودند: باید دستگاههای فرهنگی اعم از وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و صدا و سیما و حتی دستگاههای اطلاعاتی بر روی این مسائل به‌شدت حساس باشند».

 

ولی‌فقیه ارتجاع بار دیگر در یک فقره بلوف آخوندی از تبدیل تحریم‌ها به فرصت برای رژیم سخن گفت و ادعا کرد کسانی که از بن‌بست رژیم حرف می‌زنند کاملاً اشتباه می‌کنند.

تلویزیون رژیم ـ ۳۰مرداد ۹۸

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اگر به نکات گفته شده اهتمام جدی شود، تحریم‌ها واقعاً به فرصت تبدیل می‌شود، همان‌گونه که در ماههای اخیر نیز چون واردات برخی کالاها دشوار شده، برخی مسئولان به شرکتهای دانش بنیان مراجعه کرده‌اند و مقداری از ظرفیتهای جوانان، شرکتهای دانش بنیان، جهاد دانشگاهی و مجموعه‌های تولیدی به کار گرفته شده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شکل‌گیری نوعی تحرک در سال جاری در زمینه‌های تولید صنعتی، کشاورزی، انرژی، پتروشیمی و لوازم خانگی را امری مبارک خواندند و با تأکید بر لزوم تقویت کامل این حرکت افزودند: این واقعیت نشان می‌دهد کسانی که از بن‌بست در کشور حرف می‌زنند، کاملاً اشتباه می‌کنند.

 

در حالی که در سخنان خامنه‌ای برخلاف سخنرانیهای قبلی، اثری از تهدید علیه کشورهای دیگر دیده نمی‌شد، آخوند روحانی بر ادامه برجام تأکید کرد و گفت: اگر مذاکرات با «چهار به اضافه یک» موفق باشد می‌تواند شرایط را عوض کند. اگر گفتگوها ناموفق باشد، به مسیر خود ادامه خواهیم داد. 

رئیس‌جمهور ارتجاع در مورد توقف کامل صدور نفت رژیم گفت: قدرتهای جهانی می‌دانند که در صورت تحریم کامل نفت و به صفر رساندن صادرات نفت ایران، آبراههای بین‌المللی نمی‌تواند امنیت سابق را داشته باشد، بنابراین فشار یکجانبه علیه جمهوری اسلامی نمی‌تواند به نفع آنها باشد و امنیت‌شان را در منطقه و جهان تضمین نمی‌کند.