728 x 90

تکمیل انزوای خامنه‌ای

خبرگزاری رویترز یکشنبه ۱۷شهریوراز قول دیپلماتها گفت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از یک انبار اتمی... در نزدیکی تهران، آثار اورانیوم کشف کرده‌ است»

پیش از این آسوشیتدپرس نیز گفته بود نشانه‌هایی از وجود اورانیوم در پارچین پیدا کرده.

هفته‌ گذشته، دیپلمات‌ها.... به وال‌استریت ژورنال گفتند ایران نتوانسته توضیحی برای تشعشعات رادیواکتیوِ کشف‌شده در یک مکان در تهران ارائه کند.

در پیآمد این موضوع سخنگوی وزارت‌خارجه آلمان روز جمعه ۱۵شهریور گفت: «مؤکدا از ایران می‌خواهیم از وخیم‌تر کردن شرایط خودداری کند».

وزارت‌خارجه فرانسه نیز گفت: «ایران باید از هر اقدام مغایر با تعهداتش و از هر اقدامی که به تلاش‌ها برای کاهش تنشها لطمه می‌زند خودداری کند»

کارلوس روئیز، سخنگوی کمیسیون اروپا، هم تصمیم رژیم را «ناسازگار» با برجام خواند و گفت: «مؤکدا از ایران می‌خواهیم که این گام‌ها را لغو کند».

و سرانجام وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: « یکی از نقایص برجام این است که همه محدودیت‌های اعمال شده توسط آن می‌تواند تنها در یک دقیقه به وضعیت قبل از آن برگردد»

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا اورتگاس با نفی تحرکات موشکی رژیم گفت: «ما از ایرانی‌ها خواسته‌ایم از اقدامات تروریستی علیه همسایگان‌شان دست بردارند».

در پایان این رند، اروپا و آمریکا به مواضع همسانی در رابطه با رژیم رسیدند و انزوای خامنه‌ای کاملتر شد.