728 x 90

تلفات حزب‌الله و سپاه پاسداران رژیم ایران در حمله هوایی در سوریه

حمله به پایگاه اسد در سوریه - آرشیو
حمله به پایگاه اسد در سوریه - آرشیو

یک پایگاه نظامی در ۵۰کیلومتری شهر مصیاف در جنوب شرقی استان حما – سوریه هدف حمله قرار داده است.

تلویزیون دولتی سوریه با اعلام خبر حمله به پایگاه نظامی فوق، تصاویری از ستونهای دود در یک منطقه نامشخص را پخش کرد.

در گزارش تلویزیون دولتی سوریه به جزئیات بیشتری اشاره نشد اما خبرگزاری رویترز از قول یک مقام امنیتی خبر داده که این پایگاه نظامی یک مرکز تحقیقات نظامی برای تولید سلاح شیمیایی بوده است که هدف حمله قرار گرفته است. برخی منابع نیز هدف حمله را انبار موشکی عنوان کرده‌اند

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که پایگاههای نظامی رژیم ایران در سوریه معمولاً در نزدیکی پایگاههای ارتش بشار اسد هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه مدعی شد این حمله فقط خسارات مادی به همراه داشته است.

شبکه میادین در لبنان گزارش کرد این حمله هوایی از فضای هوایی لبنان انجام شده و تعدادی موشک به سوی یکی از پایگاههای ارتش اسد در نزدیکی مصیاف شلیک شده است.

 

سابقه حملات موشکی و هوایی به پایگاههای نظامی اسد

پایگاههای نظامی سوریه که مورد استفاده رژیم ایران و شبه‌‌نظامیان وابسته به رژیم ایران هستند بارها هدف حمله موشکی یا هوایی ناشناس قرار گرفته‌اند. گفته می‌شود این حملات توسط اسراییل انجام شده است، از جمله سال گذشته گزارش شد که به اهداف نظامی در مصیاف حمله شده است.

اسرائیل روشن ساخته که نگران حضور رژیم ایران و شبه‌‌نظامیان حزب‌الله در سوریه است، ماه‌های اخیر حمله به اهدافی که به‌نظر می‌رسد پایگاههای نظامی ایران در سوریه باشند افزایش یافته است.

هفته گذشته نیز رسانه‌های دولتی سوریه از حمله اسراییل به یک پایگاه نظامی ارتش این کشور در نزدیکی فرودگاه نیرب در حومه حلب خبر داده بودند.

مخالفان دولت سوریه گزارش دادند که در حمله به این پایگاه لجستیک، تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند.

همچنین، دو هفته پیش نیز پس از حمله مشابه به یک پایگاه هوایی در نزدیکی حمص که گفته می‌شود محل اسکان نیروهای رژیم ایران بوده است سوریه اسراییل را متهم کرد. بنا بر گزارشها، این سومین حمله به این پایگاه طی سال گذشته است.

رژیم ایران اما به گزارشات فوق که حمله به پایگاههای نظامی این رژیم در خاک سوریه توسط اسراییل انجام شده است واکنش رسمی نشان نداده است.

 

بیشتر بخوانید:

پیشتر خبرگزاری تاس روسیه، نوشته بود: روسیه با باقی‌ماندن گروه‌های وابسته به رژیم ایران در منطقه کاهش تنش مخالف است.

خبرگزاری تاس همچنین نوشت: نیروهای وابسته به رژیم ایران درخواست‌های ایالات متحده، روسیه و اسراییل، برای ترک سوریه را نادیده گرفته‌اند.

خاطر نشان می‌شود کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۹آذر ۹۴ خود تحت عنوان«رژیم آخوندی در مرداب جنگ با مردم سوریه و تلفات گسترده پاسداران و مزدوران آن» ضمن اشاره به تلفات این رژیم در سوریه، از ۱۷تن از سرتیپ پاسداران که در جریان مشارکت در جنگ سوریه به هلاکت رسیده‌اند نام می‌برد، که خود از میزان دخالت رژیم ایران در سوریه و حجم بالای تلفات نظامیان و شبه‌‌نظامیان وابسته این رژیم خبر می‌دهد.

سوریه: کشته شدن ۳۸تن از شبه‌‌نظامیان عراقی طرفدار اسد بر اثر حملات هوایی

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات