728 x 90

آمریکا دو مؤسسه مالی سوریه حامی سپاه قدس را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۹خرداد با صدور بیانیه‌یی از تحریم دو شرکت خدمات مالی سوریه خبر داد که به‌صورت "پنهانی" به حکومت بشار اسد، نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان کمک می‌کردند.

بر اساس این بیانیه، آمریکا مالکان شرکت صرافی "الفاضل" را که سه برادر هستند، تحریم کرده است. این بیانیه می‌افزاید صرافی فاضل در دمشق از سال۲۰۲۱ تاکنون میلیون‌ها دلار را به حساب‌هایی در بانک مرکزی سوریه که از سوی آمریکا تحریم شده انتقال داده و به سود حکومت سوریه فعالیت کرده است.

صرافی فاضل هم‌چنین متهم است به ازای دریافت محموله‌های نفتی از ایران، از سوی حکومت اسد به محمد قاسم البزال، نماینده مالی حزب‌الله پول پرداخت می‌کرده است.

شرکت صرافی «الادهم» نیز میلیون‌ها دلار را به حساب‌های بانک مرکزی سوریه واریز کرده بود. این تحریمات باعث مسدود شدن تمام اموال و منافع مربوطه در آمریکا شد و هر نهادی که سهم افراد تحریم شده را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بیش از ۵۰درصد داشته باشد نیز مسدود خواهد شد.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌یی گفته است که این اقدام نشان‌دهنده تعهد قوی آمریکا به پاسخگویی در مورد سوءاستفاده‌های رژیم اسد و عدالت برای قربانیان است.

در ادامه این بیانیه از کشورهای منطقه خواسته شده است تا جنایات رژیم علیه مردم سوریه را که برخی از آنها «جنایات جنگی» و «جنایت علیه بشریت» محسوب می‌شود و هم‌چنین تلاش مداوم رژیم اسد برای دسترسی شهروندان به کمکهای بشردوستانه به‌رغم معافیت از تحریم‌های آمریکا را به‌دقت مد نظر قرار دهند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d878d333-5481-42ba-9a09-4b0717b117eb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات