728 x 90

تأکید روزنامه حکومتی بر ضرورت غلط‌ کردم گویی دجالگرانه خامنه‌ای تحت عنوان خود انتقادی

قیام سراسری ایران
قیام سراسری ایران

به‌دنبال غلط‌کردمگویی دجالگرانهٔ دیروز خامنه‌ای و اعتراف او به کشتار بزرگ در قیام آبان، روزنامهٔ حکومتی ایران ارگان دولت روحانی بر ضرورت این غلط‌کردم گویی تحت عنوان خود انتقادی تأکید کرد.

 

این روزنامهٔ دولتی در مقاله‌یی به قلم دیاکو حسینی مشاور روحانی می‌نویسد: «اکنون زمان مسئولیت شفاف‌سازی و دلجویی از آسیب دیدگان بیگناه است و همزمان رهبری نیز با شهید نامیدن شماری از این کشته‌شدگان موافقت کرده‌اند. این همدلی و برداشتن گام‌های اولیه اما خردمندانه، انعطاف ضروری را به سیاست‌های داخلی و خارجی ایران بازمی‌گرداند».

 

این مقاله سپس در حالی که این غلط‌کردم گویی هراسان خامنه‌ای را خودانتقادی می‌نامد، می‌افزاید:‌ «اهمیت این خودانتقادی امروز بیشتر از هر زمان دیگری است چون به زبان ساده و در شرایطی که شدیدترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ، ثبات داخلی و موجودیت ایران را از درون هدف گرفته، سیاست داخلی ما امتدادی از سیاست خارجی ماست».

 

مشاور روحانی در ادامهٔ ‌ این مقاله، رندانه بر ضرورت مذاکره تأکید کرده و تلویحاً خواستار غلط‌کردم گویی ولی‌فقیه ارتجاع از سیاست «مذاکره نمی‌کنیم» شده است. وی با اشاره به سخنرانی دیروز روحانی که در آن بر ضرورت مذاکره تأکید کرده بود می‌نویسد:‌ «به همین دلیل بود که رئیس‌جمهوری در همان حال که از ترمیم اجتماعی حوادث اخیر حمایت کرده، یکبار دیگر از آمادگی ایران برای گفتگو با همه کشورها و از جمله ایالات متحده در صورت توقف تحریم‌ها خبر داده است».

 

مشاور روحانی آنگاه سیاست غلط‌کردم گویی در داخل و عقب‌نشینی در خط امتناع از مذاکره را ملازم هم دانسته و نتیجه‌گیری می‌کند: «(نظام) نباید از هر نوع ابتکار عملی که به‌طور مداوم اعتماد سیاسی را در داخل بازسازی می‌کند، دست بکشد و همین‌طور نباید از تکرار آمادگی برای گفت و گوهای سیاسی به‌منظور استقرار صلح و آرامش در منطقه و فراسوی آن دست بردارد. این همان وظیفه‌ای است که امروز در مسیر آن قرار گرفته‌ایم».