728 x 90

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران همزمان با اجلاس وزاری خارجه اتحادیه اروپا

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن
بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده در مقابل اجلاس وزیران خارجه اتحادیه اروپا - ۳بهمن

فراخوان برای لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا و کلیه کشورهای عضو.

شعار تظاهر کنندگان: مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر، انحلال سپاه پاسداران، خواسته خلق ایران، بسیجی سپاهی، داعش ما شمایید، ولایت سلطنت، هر دو علیه ملت.

روز دوشنبه، ۳بهمن ۱۴۰۱، اشرف‌نشانان و ایرانیان آزاده هواداران سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت در بروکسل با برگزاری یک تظاهرات در برابر مقر اتحادیه اروپا، خواستار لیست‌گذاری سپاه به‌عنوان یک سازمان تروریستی شدند. ایرانیان آزاده با اشاره به قطعنامه قاطع پارلمان اروپا در لیست‌گذاری سپاه از اتحادیه اروپا می‌خواهند تا با احترام به نظر نمایندگان بیش از ۴۵۰میلیون تن از مردم اروپا، در حمایت از مردم ایران سپاه پاسداران را در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار دهند.

آقای پائولو کازاکا نماینده سابق پارلمان اروپا، با حضور در جمع اشرف‌نشانان از تلاش آنها برای لیست‌گذاری سپاه، سپاس‌گزاری کرد.

سناتور مارک دمسماکر از بلژیک و نماینده سابق پارلمان اروپا با حضور در بین تظاهرات کنندگان گفت، من آمده‌ام تا پیام بسیاری از همکارانم را در پارلمان فدرال، ایالتی و سنا و پارلمان اروپا به شما برسانم. ما خواهان لیست‌گذاری سپاه پاسداران هستیم، و شکی نیست که سپاه عامل تروریسم در منطقه و جهان است. آنها با روسیه در جنگ اوکراین همکاری می‌کنند، و وقتی جنایتکاران به هم می‌پیوندند فجایع به‌وقوع می‌پیوندند. آقای بورل، ای کاش به اندازه ۵دقیقه مانند تظاهرات کنندگان اینجا و در ایران که با جان در برابر سپاه مبارزه می‌کنند، جرأت داشتید و کاری را که می‌بایست انجام می‌دادید.

آقای دکتر طاهرزاده، از اعضای شورای ملی مقاومت ایران در سخنان خود با اشاره به نقش مقاومت ایران در پیشبرد خط سرنگونی گفت: این خیابان است که همه چیز را تعیین‌تکلیف می‌کند، کانونهای شورشی در ایران و امروز شما در بروکسل، پس مدعیان فضای مجازی کجا هستند، اگر امروز نباید حاضر باشند پس منتظر چه زمانی هستند. سپس با خطاب قرار دادن اتحادیه اروپا خواستار پایان سیاست کثیف مماشات و لیست‌گذاری سپاه پاسداران شد.

مهدی نوبری از انجمن حقوق‌بشر، سروش ابوطالبی و علی باقری از انجمن جوانان از دیگر سخنرانان این برنامه بودند. آقای مهدی نوبری در سخنان خود با اشاره به نقش سپاه پاسداران در قتل مردم ایران و سرکوب اعتراضات، لیست‌گذاری سپاه را اقدامی مؤثر در حمایت از مردم ایران دانست.

آقای سروش ابوطالبی، به نقش مخرب سپاه در منطقه و جهان اشاره کرد و لیست‌گذاری سپاه را لازمه صلح در منطقه و جهان دانست.

علی باقری در سخنان خود با اشاره به برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی، انحلال سپاه پاسدران را یکی از خواستهای نخستین مردم و مقاومت ایران دانست و خواستار پایان دادن به سیاست مماشات توسط اتحادیه اروپا و لیست‌گذاری سپاه پاسداران شد.

این برنامه با استقبال گسترده رسانه‌های بلژیکی و اروپایی و بین‌المللی قرار گرفت.

خبرنگاران خبرگزاری بلگا، تلویزیون ZDF آلمان، تلویزیون و رادیو آر تی بی‌اف بلژیک، خبرگزاری رویترز، EPA، تلویزیون TRT، تلویزیون آلا نیوز ایتالیا، و ای یو نیوز به تهیه عکس، ویدیو، مصاحبه و گزارش از این برنامه اقدام کردند.

 

 

رویترز با مخابره تصاویری از تظاهرات هواداران مقاومت در بروکسل نوشت: ریاست سوئدی اتحادیه اروپا اعلام کرد وزرای اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه رژیم ایران به‌توافق رسیدند.


بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 1

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 2

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 3
 

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 0

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 1

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 2

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 3

بروکسل - تظاهرات ایرانیان آزاده برای لیست‌گذاری سپاه پاسداران - ۳بهمن - 4
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fc4f3e74-961e-41ad-b988-3720d2f9b5e3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات