728 x 90

برایان هوک: رژیم ایران فعالترین حامی تروریسم درجهان است و شورای امنیت نباید بگذارد تحریم تسلیحاتی آن رفع شود

عادل الجبیر و برایان هوک در کنفرانس مطبوعاتی
عادل الجبیر و برایان هوک در کنفرانس مطبوعاتی

کنفرانس مشترک برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران با عادل الجبیر وزیر دولت در امور خارجی عربستان در ریاض روز ۹تیر۹۹:

برایان هوک: «ما باید تضمین کنیم که رژیم ایران با مشکلات بیشتری برای گسترش تسلیحات مرگبار مواجه باشد. . . . ضروری است که تحریم تسلیحاتی این رژیم رفع نشود. . رفع تحریم تسلیحاتی فقط رژیم ایران را جری‌تر خواهد کرد و موجب بی‌ثباتی بیشتر در منطقه خواهد شد. این نتیجه‌یی نیست که شورای امنیت ملل‌متحد بتواند بپذیرد. . . سران رژیم به بی‌ثباتی دامن می‌زنند و درد و رنج مردم بی‌گناه یمن را تشدید می‌کنند. . رژیم ایران برای حوثی‌ها موشک، پهپاد و سایر تسلیحات پیشرفته مرگبار می‌فرستند. این رژیم خواستار جنگ بی‌پایان است. . . . رژیم ایران فعالترین حامی تروریسم در جهان استو شورای امنیت نباید بگذارد تحریم تسلیحاتی آن رفع شود».

عادل الجبیر: «رژیم ایران نزاعهای فرقه‌ای را برانگیخته، از تروریسم حمایت کرده، در امور کشورهای دیگر دخالت کرده، برای سازمانهای تروریستی مانند حزب‌الله و حوثی‌ها سلاح و موشک فراهم کرده،

با کارتل‌های مواد مخدر در آمریکای جنوبی و مرکزی همکاری کرده است، برای قاچاق و پولشویی‌ با عناصر جنایی کار کرده است.

رژیم ایران مسئول ترور بیش از ۳۶۰غیرنظامی در تمام جهان است. همین دیروز یک کشتی که سعی داشت تسلیحات ایرانی برای حوثی‌ها حمل کند توقیف شد».

خبرنگار سی. ان. ان: «رژیم ایران به‌تازگی ۳۶ حکم جلب برای پرزیدنت ترامپ و بقیه به‌خاطر کشتن سلیمانی صادر کرده و از پلیس بین‌الملل خواستار فرستادن هشدارهای قرمز به آنها شده است. نظر شما چیست؟».

برایان هوک: «این هم یک حیله و حقه سیاسی دیگر توسط رژیم ایران است و ما را متعجب نمی‌کند. این همان نوع تبلیغات مسخره‌یی این رژیم است که البته به آن عادت کرده‌ایم. هیچکس آن را جدی نمی‌گیرد و تنها رژیم ایران را یک رژیم احمق جلوه می‌دهد».

عادل الجبیر: «اگر اجازه دهید من هم اضافه کنم که این به‌نظر من خیلی خنده‌دار است و باید در شوی کمدی تلویزیونی نشان داده شود».