728 x 90

بحران عرضه بنزین در سراسر کشور همزمان با ماه قیام آبان در سراسر ایران

بحران عرضه بنزین
بحران عرضه بنزین
  • بحران عرضه بنزین در سراسر کشور همزمان با ماه قیام آبان در سراسر ایران، هراس و سراسیمگی سرکردگان رژیم
  • رئیسی جلاد در وزارت نفت رژیم: دشمن به‌دنبال ایجاد فتنه است خودتان را برای مقابله آماده و ایمن کنید

رئیسی جلاد روز ۵آبان در وزارت نفت رژیم گفت: در برخی جایگاه‌ها با کارت سوخت و در برخی بدون کارت سوخت عرضه می‌شود.

دشمن به‌دنبال ایجاد فتنه است، بصیرت و هوشمندی مردم در این بحران زمینه خوبی برای جلوگیری از این حوادث احتمالی است.

این حمله سایبری نه اولین بار است نه آخرین بار؛ خودتان را برای پیشگیری و مقابله آماده و ایمن کنید (تلگرام چند ثانیه رژیم ۵آبان ۱۴۰۰).

  • پاسدار وحیدی وزیر کشور کابینه رئیسی جلاد: مردم به شایعات توجه نکنند، هیچ برنامه‌یی برای گرانی بنزین وجود ندارد
  • اوجی وزیر نفت رئیسی جلاد: متأسفانه شایعاتی شده بود بنده به جد تکذیب می‌کنم، بحث افزایش قیمت نداریم
  • فیروزآبادی سرکرده شورای فضای مجازی رژیم: قرائن نشان می‌دهد که یک حمله گسترده بوده و کل سیستم ۴۳۰۰ جایگاه تحویل سوخت دچار اشکال شده است. اخیراً در سیستم راه‌آهن هم شاهد همین نوع حمله بودیم

فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی رژیم: الان تیم های مربوط به دستگاههای مختلف امنیتی و اطلاعاتی کشور در اون شرکت حضور دارند و در حال بررسی موضوع هستند قرائن نشان می‌دهد که یک حمله گسترده بوده

مجری: پس اختلال نرم افزاری نبوده

فیروزآبادی: از قرائن که نشان می‌دهد فراتر از اختلال نرم افزاری ست چون کل سیستم کل ۴۳۰۰ جایگاه تحویل سوخت دچار اشکال شده... . . اجازه بدهید که نظر نهایی امنیتی راجع به این حادثه را ما در یک فرصت بیشتری مثلا در یک هفته دیگه یا ده روز دیگه داشته باشیم که نهایتاً اعلام بکنیم ولی همه علائم حمله ما مشابهش را در راه‌آهن داشتیم که با همین مشخصات صورت گرفت که حمله سایبری بود از خارج از کشور صورت گرفته بود این حمله هم قرائنش مشابهت‌هایی که وجود دارد نقاطی که مورد حمله قرار گرفته در سیستم عامل در سطوح مختلف ترمینالها و پایانه‌ها همه اینها مشابه هست با حملات قبلی که نشان می‌دهد که یک حمله وسیع بوده و فراتر از اختلال بوده (تلویزیون شبکه دو (رژیم) ۴آبان ۱۴۰۰)

  • تعطیلی چند ساعته پمپ‌بنزینهای کشور می‌توانست در آستانه سالگرد آبان ۹۸ بار دیگر سبب ایجاد نارضایتی و اعتراضهای عمومی‌شود

روزنامه فرهیختگان متعلق به ولایتی، مشاور خامنه‌ای، نوشت: روز سه‌شنبه تعطیلی چند ساعته پمپ‌بنزینهای کشور اتفاقی بود که می‌توانست در آستانه سالگرد آبان ۹۸بار دیگر سبب ایجاد نارضایتی و اعتراضهای عمومی‌شود... همزمان با این اتفاق برخی رسانه‌های معاند سعی می‌کنند این خط فکری را به مردم القا کنند که دولت در تأمین سوخت ناتوان است و قصد گران‌ کردن قیمت حامل‌های انرژی را دارد تا با ایجاد نارضایتی عمومی مردم را به خیابان‌ها بکشانند... . ـ (روزنامهٔ فرهیختگان رژیم ۵آبان ۱۴۰۰)

  • صف بستن جلوی پمپ‌بنزین‌ها نشات گرفته از تجربه‌ای است که سال‌ها قبل برای کشور رخ داد

روزنامه حکومتی اعتماد نوشت: آنچه حمله سایبری اخیر نشان داد، بی‌اعتمادی مردم به سیاستمداران بود. به‌طوری که وزیر کشور بارها از نبود تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین گفته‌اما تجربه سال۹۸ و تکذیب افزایش قیمت بنزین توسط مسئولان وقت نشان می‌دهد که صف بستن جلوی پمپ‌بنزین‌ها نشات گرفته از تجربه‌ای است که سال‌ها قبل برای کشور رخ داد.

متأسفانه نارضایتی‌ها از گرانی کالاها این روزها به اندازه‌ای زیاد شده که برخی افراد منتظر یک بهانه هستند و چه بهانه‌یی بهتر از این‌که یک‌باره قیمت بنزین افزایش پیدا کند و موجب تنشهای سیاسی و اجتماعی همانند آبان ۹۸ شود. (روزنامه اعتماد (رژیم) ۵آبان ۱۴۰۰)

  • می‌توان انتظار داشت اتفاقاتی در راه باشد باید آمادگیها بالا برود

روزنامهٔ حکومتی سیاست روز از باند خامنه‌ای نوشت: روز پیش از حمله سایبری، شایعه می‌شود که قرار است بنزین گران شود، اکنون در چه ماهی هستیم؟ آبان ماه مصادف است با حوادثی که در سال۹۸برای افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین در کشور اتفاق افتاد.

این منبع حکومتی افزود: اگر پس از اتفاق روز گذشته اقدام بازدارنده‌ای انجام نشود می‌توان انتظار داشت اتفاقاتی در راه باشد به همین خاطر باید آمادگیها بالا برود. (روزنامهٔ سیاست روز (رژیم) ۵ آبان ۱۴۰۰)

روزنامه حکومتی جهان صنعت نیز با وحشت نوشت: بی‌تفاوتی شهروندان (به هک جایگاههای بنزین) بدترین نوع خشونتی است که می‌توانند نسبت به نهادهای حاکمیتی نشان دهند و با این بی‌تفاوتی می‌خواهند بگویند به آنها امیدی ندارند. (روزنامه جهان صنعت (رژیم) ۵آبان ۱۴۰۰)

هک جایگاههای تحویل بنزین مهره‌های حکومتی را با تنش و سردرگمی مواجه کرد.

یک کارشناس سایبری رژیم به تلویزیون حکومتی گفت: من فکر می‌کنم قبل از اختلال سایبری ما اختلال حاکمیتی داریم اختلال کارکردی داریم الآن یک حمله سایبری یا اختلال نرم افزاری اتفاق افتاده دو مقام مسئول دو تا روایت کاملاً متفاوت دارند اینها اصلاً این اختلاف زیاد است که به سطح رسانه می‌رسد توجه می‌کنید؟ همه این تقسیم کارها بنظرم فایده‌ای نداشته (تلویزیون شبکه۲رژیم ۴آبان ۱۴۰۰)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات