728 x 90

ایران در آستانه یک تغییر بزرگ به قلم سید احمدغزالی

سید احمد غزالی
سید احمد غزالی

الشرق‌الأوسط ۹۷/۱۱/۱: ایران در آستانه یک تغییر بزرگ به قلم سید احمدغزالی

هنگامیکه بحثها در معادله سیاسی قیام مردم ایران به موضوع آلترناتیو می‌رسد، این بدان معناست که رژیم حاکم رو به زوال است.

این ایده محصول تحولات یکساله در ایران و بعد از آنست که دامنه اعتراضات و قیامها در اقصی نقاط ایران گسترش یافت. همچنین کلیه گزارشها از منابع گوناگون متفق‌القولند که اولاً مردم ایران به‌دنبال خلاصی از رژیم حاکم هستند و ثانیا تأکید دارند که این رژیم نتوانسته قیامها و اعتراضات را به‌رغم بکارگیری اشکال سرکوب، خاموش نماید.

شعارهایی که مردم ایران در تظاهرات و حرکتهای اعتراضی خود سردادند بیانگر یک تحول بزرگ است. به‌طور مثال از ابتدای قیام شعارهای زیر تکرار می‌شد: «اصلاح طلب اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا» و «دشمن ما همین‌جاست،دروغ میگن آمریکاست» و «اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین». همچنین صدها شعار مبنی بر ضرورت سرنگونی خامنه‌ای و روحانی و تمامیت نظام فریاد شد. (شعار پشت به دشمن رو به میهن)

ویژگی دیگر این قیامها که می‌توان آن را مهمترین عامل محسوب کرد نقش مقاومت ایران و «مجاهدین خلق» در شعله‌ور نگاه داشتن آتش آنها از طریق کانونهای شورشی است.

 

علائم مختلف حاکی از آنست که ایران در آستانه یک تغییر بزرگ قرار دارد و تردیدی نیست که این تغییر در ایران به‌معنای سرنگونی بین‌المللی بنیادگرایی و تروریسمی است که رژیم آخوندی آن را هدایت می‌کند.

با وجود رژیم کنونی ایران مشکلات اقتصادی و معیشتی به راه‌حلی مشهود دست نخواهند یافت و هر روز که می‌گذرد به‌دلیل فساد گسترش یافته در ارکان حاکمیت و به‌دلیل تحریمها و هزینه‌ کردن داراییهای ایران برای جنگ‌افروزی و تروریسم در سوریه و لبنان و یمن و سایر کشورها وضعیت بدتر می‌شود.

بنابراین رژیم ولایت فقیه چه از نظر داخلی و چه از نظر مردمی و منطقه‌یی و بین‌المللی منفور و طرد شده باقی می‌ماند و این بدان معناست که جنبش مردمی و تظاهرات و حرکتهای اعتراضی بواسطه توجیه و سازماندهی از سوی مقاومت و کانونهای شورشی،این رژیم را به سمت سرنگونی سوق می‌دهند. مقامات رژیم بارها این واقعیت را بر زبان آورده و روز و شب به آن اقرار می‌کنند و مجاهدین خلق را مسئول آن دانسته و تأکید می‌کنند که آنها پشت این جنبشهای مردمی قرار دارند.

 

 خامنه‌ای: از ماهها قبل اینها آماده بودند. رسانه‌های منافقین اعتراف کردند که ما در ارتباط با آمریکا بودیم که پادویی کنند و بروند این و آن را ببینید. کسانی در داخل نشان کنند که به اینها کمک کنند. فراخوان بدهند. فراخوان را هم اینها دادند.

 

نیروهای جنبش مقاومت ایران فعالیتهای مبارزاتی خود را از ۵۴سال قبل یعنی سیزده سال قبل از آمدن آخوندها، علیه دیکتاتوری شاه شروع کرند. همچنین از روز اول در مقابل هجمه خمینی به منافع مردم ایستاد و بهایی هنگفت برای دفاع از آرمان مردم ایران و دستیابی به آزادی و دموکراسی پرداخته است. ۱۲۰هزار نفر در جریان قتل‌عامها و اعدامهای جمعی رژیم آخوندی، از جمله در قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ جان‌ باخته‌اند.

این مقاومت دارای برنامه‌های روشن و اعلام شده‌ای در همه پهنه‌های حیات اقتصادی و فرهنگی و غیره بوده و برنامه‌ها و مصوبات اصیلی دارد که رئوس آنها در طرح ده ماده‌ای اعلام شده از رئوس آن از سوی خانم مریم رجوی سرجمع شده است.

این، یک جریان مردمی و دموکراتیک و ریشه‌دار در عمق مردم ایران و فعال و مؤثر در پهنه‌های داخلی و بین‌المللی است که از دهه‌ها قبل برای سرنگونی رژیم آخوندی مبارزه کرده است.

این، آلترناتیو رژیم حاکم و تضمینی برای آینده ایران و منطقه است و هر تلاش دیگری، مفهومی جز خاک پاشیدن در چشم مردم ایران و باقی گذاشتن آنها در دستان عفریت ولایت فقیه و سرکوب و تروریسم ندارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2fd60839-60bf-4e9b-a8cd-965edf9dd09b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات