728 x 90

افزایش سه برابری ترک‌تحصیل دانش‌آموزان در ایران تحت حاکمیت آخوندی

ترک تحصیل دانش‌آموزان
ترک تحصیل دانش‌آموزان

روزنامه حکومتی شرق در مقاله‌یی به‌تاریخ دوشنبه ۲۸شهریور با اعتراف به رشد سرسام‌آور قیمتها در شروع سال تحصیلی و فقر حاکم بر جامعه از افزایش سه برابری ترک‌تحصیل دانش‌آموزان خبر داد.
این روزنامه حکومتی به‌نقل از احمد رضا پرنده کارگزار رژیم در وزارت رفاه رژیم می‌نویسد: «در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ حدود ۳۲۵هزار نفر از واجدان شرایط که باید به مدرسه می‌رفتند؛ ولی نرفتند، اما آمار کودکان بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ به حدود یک میلیون دانش‌آموز رسیده است. به‌این ترتیب باید گفت در یک بازه سه ساله شمار دانش‌آموزانی که ترک‌تحصیل کرده‌اند، حدود سه‌برابر شده است».
شرق در ادامه مقاله خود با اشاره به وضعیت سر سام آور قیمتهای لوازم التحریر می‌نویسد: «در بازار امسال هر دفتر در کمترین حالت از ۱۸هزار تومان و حداکثر حدود ۱۰۵هزار تومان قیمت دارد. یک بسته پنج‌تایی مداد سیاه حداقل حدود ۷۵هزار تومان است و قیمت خرید کیف مدرسه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰هزار تا یک‌میلیون تومان است.
لباس فرم دانش‌آموزان هم از ۵۰۰تا ۸۰۰هزار تومان قیمت دارد و یک جفت کفش ساده ورزشی به‌طور میانگین بین ۳۰۰تا ۴۰۰هزار تومان فروخته می‌شود. با این نرخ‌ها هر خانواده باید حداقل حدود ۲.۵میلیون تومان برای تهیه لوازم مدرسه هر دانش‌آموز کنار بگذارد که البته این رقم منهای شهریه مدارس است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/960e3d65-a7af-49fe-82c6-b4eb899fac36"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات