728 x 90

اعتراف رسانه‌های حکومتی: با مجوز رسمی ۲۰قلم کالای ضروری مردم در یک روز گران شد. جهش قیمت مرغ به کیلویی ۳۵هزار و ۵۰۰تومان

گرانی و تورم
گرانی و تورم

در بحبوحه فاجعه کرونا و بیکار شدن میلیونها نفر قیمت اقلام ضروری روزبه‌روز گرانتر می‌شود. تلویزیون حکومتی در اعترافی ناگزیر گفت:

«مجری: در روزهای اخیر بار دیگر شاهد موج جدیدی از گرانی‌ها به‌خصوص در اقلام پرمصرف و اساسی هستیم، شیر، روغن، مرغ و میوه جز اقلامی هستند که یکباره با جهش قیمتی روبه‌رو شدند

آمارهای مرکز آمار هم نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه آبان یعنی تغییر قیمتها نسبت به آبان۹۸ بیش از ۴۶درصد بوده است

در بین اقلام گران شده مرغ جایگاه ویژه‌یی دارد زیرا طی حدود هفت ماهه امسال هر کیلو مرغ از ده‌هزار تومان به ۲۵هزار تومان رسید اما در چند روز اخیر قیمت مرغ مجدداً از ۲۵هزار تومان به ۳۵۵۰۰تومان طرقی کرد تا حدود ۴۲درصد تنها در یک هفته گران شده باشد». (تلویزیون شبکه خبر ۳آذر)

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نیز با عنوان «۲۰ قلم کالا در یک روز گران شد» اذعان کرد که: «مجوز گرانی حداقل ۲۰قلم کالا رسماً با امضای دولت به بازار داده شده است... از اول آذرماه افزایش قیمت شیر خام، ۱۰ نوع لبنیات، کره، ۴ کالا در گروه روغن و ۴ کالا در گروه نهاده‌های دامی کلید خورد... مجوز گرانیها به‌خصوص در بخش کالاهای اساسی در حالی از سوی دولت ابلاغ شده است... .»

این رسانه حکومتی افزود: «در هفته‌های گذشته روغن در بازار نایاب شد و روغن جامد ۴۳هزار تومانی برای فروش به مردم تا ۲۰۰هزار تومان هم قیمت خورد؛ البته همزمان مسئولان محترم به مردم امیدواری می‌دادند که نگرانی در این خصوص نداشته باشند چرا که روغن به وفور در بازار موجود است و به‌زودی در تمام فروشگاه‌ها روغن جامد هم توزیع خواهد شد ولی بعد از گذشت دو هفته از این وعده، نه تنها مردم شاهد توزیع روغن جامد نبودند بلکه برعکس با خبر افزایش ۱۳درصدی قیمت از سوی دولت مواجه شدند». (خبرگزاری تسنیم ۲آذر)

خبرگزاری سپاه پاسداران ۲آذر نیز درباره گرانی شدید مرغ اعتراف کرد: قیمت مرغ با افزایش جهشی به کیلویی ۳۵هزار و ۵۰۰تومان رسیده، ویترین مغازه‌ها پر است اما خریداری ندارد، مردم می‌گویند نمی‌دانیم این افزایش قیمتها کی متوقف می‌شود؟ پیش‌تر مدیرکل تعزیرات تهران گفته بود قیمت مرغ ۲۰هزار و ۴۰۰تومان است و اگر ۱۰۰تومان هم گران‌تر فروخته شود برخورد می‌کنیم.(خبرگزاری فارس: ۲آذر)