728 x 90

بازتاب رسانه‌های بین‌المللی از تظاهرات ایرانیان آزاده در سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

 تظاهرات ایرانیان آزاده در سالگرد انقلاب ضدسلطنتی
تظاهرات ایرانیان آزاده در سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

بازتاب تظاهرات ایرانیان آزاده در رسانه‌های بین‌المللی - سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

بروکسل تایمز – ۲۱بهمن ۱۴۰۲

حامیان شورای ملی مقاومت ایران روز شنبه در میدان لوکزامبورگ بروکسل تظاهراتی را برای جلب توجه به افزایش اعدامها در ایران برگزار کردند. معترضان عکسهایی از قربانیان تحت حاکمیت رژیم را به نمایش گذاشتند و خواهان «ایرانی آزاد، دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و غیرهسته‌ای» شدند.

تظاهر کنندگان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی خواستند تا «رژیم ایران را تحت فصل ۷ منشور سازمان ملل قرار دهند، که تهدیدی برای صلح بین‌المللی است و حق مردم ایران برای مقاومت و سرنگونی رژیم سرکوبگر آخوندها را به‌رسمیت بشناسند.

سناتور بلژیکی مارک دمسماکر در کنار مارک ژان گیسل، نماینده پارلمان بروکسل در این تجمع حضور داشت.

دمسماکر از تلاش‌های قابل توجه شورای ملی مقاومت در جهت دستیابی به آزادی و دموکراسی در ایران قدردانی کرد.

گیسلس به ایرانیانی که در سال۱۴۰۱ به‌شدت سرکوب شده بودند، در حالی که در خیابان‌ها برای آزادی بیشتر تظاهرات می‌کردند، ادای احترام کرد.

 

گزارش تصویری روزنامه آلمانی دی‌ولت ۲۲بهمن۴۰۲:

هزاران ایرانی در یک راهپیمایی در برلین به‌مناسبت چهل و پنجمین سالگرد انقلاب در ایران گردهم آمدند. آنها خواستار اتخاذ یک سیاست قاطع‌تر علیه رژیم آخوندها شدند.

حکومت ایران منبع اصلی جنگ و بحرانها در خاورمیانه است

دی‌ولت هم‌چنین دربارهٔ تظاهرات ایرانیان در برلین نوشت: «ایرانیان در تبعید به‌مناسبت چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ضدسلطنتی در ایران، خواستار یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین و دولت شدند. در تجمع در دروازهٔ براندنبورگ برلین گفته شد که موج بی‌سابقهٔ اعدامها در ایران باید متوقف شود و بدین‌منظور جامعهٔ بین‌المللی می‌بایست فوراً اقدامات مؤثری را در پیش بگیرد؛ رژیم ایران منبع اصلی جنگ در خاورمیانه است و باید با یک سیاست قاطع با آن مقابله شود؛ باید به دیکتاتوری مذهبی در ایران پایان داد.

در میان سخنرانان این تظاهرات، مارچین شوینچیسکی وزیر پیشن تجارت بین‌المللی لهستان و شهردار پیشین ورشو و هم‌چنین مارتین پاتزلت نماینده پیشین بوندستاگ از CDU حضور داشتند.

مریم رجوی تأکید کرد که رژیم ایران مسئول جنگ‌افروزی و تروریسم است. در سال۱۳۵۷ دیکتاتوری رژیم شاه سرنگون شد و اکنون باید بر رژیم آخوندها نیز غلبه کرد.

 

روزنامه بی‌زد آلمان:

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ضدسلطنتی - تظاهرات علیه دولت ایران در دروازه براندنبورگ

برلین -خبرگزاری آلمان: روز شنبه در برلین جمعیت کثیری علیه حکومت ایران تظاهرات کردند. مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، که از طریق ویدئو از پاریس وصل شد، سخنران اصلی بود. مردم سخنرانی مریم رجوی را روی صفحه نمایش تماشا کردند.

علت این تظاهرات، چهل و پنجمین سالگرد انقلاب علیه نظام سلطنتی در ایران بود که حکومت آخوندی جایگزین آن شد سازمان‌دهندگان گفتند که ”می‌خواهند توجهات را به لزوم تمرکز بر روی رژیم ایران به‌عنوان منبع اصلی جنگ‌ها و بحرانها در خاورمیانه جلب کنند“ .

 

روزنامه زود دویچه سایتونگ:

تظاهرات علیه حکومت ایران

تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی علیه حکومت ایران پرچم به اهتزاز در می‌آورند. و به سخنرانی مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت گوش کردند. تظاهرات علیه رژیم ایران در تجمعی علیه حکومت ایران پرچم به اهتزاز در می‌آورند.

شمار زیادی از مردم روز شنبه در برلین در چهل و پنجمین سالگرد انقلاب علیه نظام سلطنتی در ایران علیه حکومت کنونی در ایران تظاهرات کردند.

سازمان دهندگان تأکید کردند که باید بر رژیم ایران به‌عنوان منبع اصلی جنگ و بحران در خاورمیانه تمرکز کرد و سیاست قاطعی را علیه آخوندها اتخاذ کرد

 

رادیو برلین-۲۱ بهمن ۱۴۰۲

به‌مناسبت چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ایران، ایرانیان در برلین تظاهرات کردند.

این رویداد با یک اعلامیه و سخنرانی در ساعت ۱ بعدازظهر آغاز شد و از ساعت ۳: ۳۰ بعدازظهر تظاهر کنندگان از دروازه براندنبورگ از طریق خیابان ابرت و اشترسه حرکت کردند و دوباره برگشتند.

سخنرانان این تظاهرات هم‌چنین شامل وزیر خارجه سابق لهستان و شهردار سابق ورشو، مارسین ویچیکی، و هم‌چنین مارتین پاتسلت، عضو سابق بوندستاگ پارلمان آلمان از حزب دموکرات‌مسیحی و شهردار سابق فرانکفورت بودند. پاتسلت گفت که امیدوار است در زمان حیاتش ایران آزاد را ببیند.

مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران نیز از طریق ویدئو از پاریس به این تجمع پیوست. وی تأکید کرد که رژیم ایران مسئول جنگ‌افروزی و تروریسم است. در سال۱۹۷۹ سرنگونی دیکتاتوری شاه بود و قطعاً سرنگونی رژیم آخوندی هم فرا می‌رسد. ایران بیش از هر زمان دیگری به یک جامعه عادلانه و دموکراتیک نیاز دارد. مجازات اعدام باید لغو شود.

تظاهر کنندگان هم‌چنین خواستار اقدام فوری و مؤثر جامعه بین‌المللی و اتخاذ سیاست قاطع اتحادیه اروپا در قبال رژیم ایران از جمله لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران به‌دلیل اعدامهای روزافزون در ایران و نقش رژیم ایران در جنگ غزه شدند. در سال گذشته، تقریباً ۸۷۰نفر در ایران اعدام شدند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ca6f8b78-7a27-46e6-b585-46474c44acc6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات