728 x 90

آمریکا: برای مقابله با فعالیت‌های تروریستی حزب‌الله مصمم هستیم

حزب الله لبنان
حزب الله لبنان

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت آمریکا مصمم است که با فعالیت‌های تروریستی حزب‌الله مقابله کند.
وی دوشنبه ۲تیرماه به العربیه انگلیسی گفت: «حزب‌الله مورد حمایت رژیم ایران یک سازمان تروریستی است. این سازمان هم‌چنین تهدیدی جدی برای آمریکا و شرکای بین‌المللی این کشور ایجاد می‌کند».
سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: «این دولت عزم خود را برای مقابله با فعالیت‌های تروریستی و غیرقانونی حزب‌الله روشن کرده است».

شایان ذکر است که سازمان اطلاعات داخلی آلمان در ایالت بادن-وورتمبرگ روز سه‌شنبه ۲۷خرداد در گزارش سالیانه‌اش درباره سازمانهایی که بزرگترین خطرها را علیه امنیت داخلی این ایالت تشکیل می‌دهند رژیم ایران؛ حزب‌الله لبنان و اخوان المسلمین را جزء خطرناک‌ترین‌ها علیه امنیت داخلی‌اش عنوان کرد.

پیش از این و در اواخر آوریل گذشته آلمان رسماً شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان مورد حمایت رژیم ایران در خاک این کشور را به‌طور کامل تحریم کرده و در لیست سازمانهای تروریستی قرار داد.
آلمان پیش از این میان شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان و یگانهای نظامی آن‌که در کنار رژیم بشار اسد علیه مردم سوریه می‌جنگند، تفاوت قائل می‌شد.
این تحول اما زمانی رخ داد که دسامبر گذشته تعدادی از نمایندگان پارلمان آلمان با اکثریتی غالب قانون تحریم حزب‌الله لبنان را به تصویب رسانده و بر ضرورت وارد کردن نام حزب‌الله در لیست سازمانهای تروریستی نزد اتحادیه اروپا تأکید کردند.