728 x 90

در آلبانی شمار مبتلایان کرونا به ۳۶۱تن و جانباختگان به۲۰نفر رسید

کرونا در آلبانی
کرونا در آلبانی

در آلبانی شمار مبتلایان به کرونا به ۳۶۱نفر و شمار جانباختگان به ۲۰نفر رسید.

خبرگزاری رسمی آلبانی - آتا روز ۱۶فروردین نوشت: تاکنون۱۰۴بیمار بهبود یافته‌اند. ادی راما نخست‌وزیر آلبانی در این رابطه گفت درصد بهبودی بیماران مبتلا به کرونا در آلبانی ۳۳درصد است. در کشورهای بالکان بعد از اسلونی، آلبانی بالاترین میزان بهبودی در بین کشورها را دارد. او تأکید کرد اجازه نخواهیم داد دست‌آوردهای به‌دست آمده در مبارزه با ویروس کرونا در آلبانی مخدوش شود و آسیب ببیند.

 

‌آلبانین دیلی نیوز ۱۶فروردین نوشت: نخست‌وزیر آلبانی هشدار داد کسانی که با نقض قوانین جان خود و اعضای خانواده و کل جامعه را به خطر می‌اندازند با مجازاتهای سخت‌تری روبه‌رو می‌شوند. افراد خیره سر که ضوابط و مقررات را رعایت نمی‌کنند و سلامت سایرین را به خطر می‌اندازند،زندانی خواهند شد. از روز دوشنبه پلیس اقدامات تنبیهی جدید در مورد متخلفان را به کار خواهد گرفت و با کسانی که قوانین مربوط به رعایت فاصله با یکدیگر را رعایت نمی‌کنند برخورد می‌کند.

نخست وزیر آلبانی در مورد شهرها و مناطق مختلف آلبانی هشدار داد: تیرانا خطرناک‌ترین کانون جنگ است. منطقه دورس، می‌تواند به واترلوی ما تبدیل شود. منطقه فییر هم مثل یک بمب ساعتی است و یک خطر بالقوه بزرگ است. با عدم رعایت مقررات تمام دست‌آوردهایمان را می‌توانیم به هدر بدهیم. ما حاضر نیستیم در این جنگ به‌خاطر کسانی که اراده جنگیدن برای سلامت کل مردم آلبانی ندارند، شکست بخوریم.

 

سایت پانوراما روز ۱۶فروردین نوشت: ادی راما طی یادداشت دیگری اعلام کرد:‌ از دوشنبه ارتش اجازه ورود ماشین به بازار نمی‌دهد. فقط یک ورودی خواهد بود، هر ورودی دیگر بسته خواهد شد، تمام دست فروشان در مکان دیگری خواهند بود. در ورودی یک تونل بهداشتی برای ضد عفونی ایجاد خواهد شد. تابلوی هشدار در مورد ضرورت ۲متر فاصله از یکدیگر، نصب می‌شود.

 

‌آلبانین دیلی نیوز ۱۶فروردین نوشت: ایلیر متا رئیس‌جمهور آلبانی از همه شهروندان خواست تا تمام دستورالعملها و محدودیتهای اعلام شده برای مقابله با کرونا را رعایت کنند، زیرا این به نفع همه است. وی گفت تنها از این طریق، آلبانیاییها می‌توانند از سلامتی خود محافظت کرده و به پزشکان و کادر درمانی که به‌خاطر سلامتی بقیه فداکاری می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند، کمک کنند.

 

سایت پانوراما روز ۱۶فروردین نوشت: وزیر بهداشت آلبانی اعلام کرد:‌ ما در وسط نبردی هستیم که یک لحظه هم متوقف نشده است، جنگ تمام نشده است و تدابیر تشدید خواهند شد تا از انتشار ویروس کرونا ممانعت شود. وی گفت: حفظ فاصله افراد تنها سلاحی است که بشریت علیه کرونا دارد و اگر این قانون را بشکنیم، کار پرستاران یا پزشکان را به هدر می‌دهیم. ما عواقب آن را با اقدام به موقع و قاطع محدود کرده‌ایم. در روزهای اخیر بسیاری از شما فکر کردید که این جنگ تمام شده است اما ما درست در میانه جبهه نبرد هستیم. ما به انتها نزدیک نشده‌ایم زیرا با یک نوع بیماری روبه‌رو هستیم که ناشناخته‌های بیشتری نسبت به شناخته‌ها دارد. این ویروس ضعف دارد و باید از آن استفاده کنیم. او در مقابل واکنش مسئولانه ما ناتوان می‌شود. در مواجهه با این دشمن موذی، ما بی‌دفاع نیستیم، ما یک سلاح قوی به نام فاصله اجتماعی داریم. هر کس این قانون را زیر پا بگذارد، این سلاح نیرومندی را که در اختیار داریم می‌اندازد و کار پرستاران و پزشکان را هدر می‌دهد.