728 x 90

نیاز خامنه‌ای به نمایش اربعین

در حالی‌که به اعتراف بسیاری از شخصیت‌ها، رسانه‌ها و مردم عراق، پاسداران خامنه‌ای دهها تن از مردم عراق را به خاک و خون کشیدند و اغلب استانهای شیعه‌نشین با سوزاندن تصاویر خامنه‌ای خشم و نفرتشان را از رژیم آخوندی نشان دادند، خامنه‌ای دوباره در تنور اربعین دمید.

خامنه‌ای: «در دنیای پیچیده پرتبلیغات و پرهیاهویی که امروز بر بشریت حاکم است این حرکت اربعین یک فریاد رسا است یک رسانه بی‌همتاست».(سخنرانی خامنه‌ای در دانشگاه موسوم به امام حسین ۲۱مهر ۹۸)

حال سؤال این است که در شرایطی که مردم ایران در زیر خط فقر و گرسنگی دست و پا می‌زنند، هدف از هزینه‌های میلیاردی برای نمایش اربعین در عراق چیست؟

خامنه‌ای: «این امتداد عمق راهبردی گاهی اوقات از واجب‌ترین واجبات کشور هم لازم‌تر است».(سخنرانی خامنه‌ای برای فرماندهان سپاه پاسداران ۱۰مهر ۹۸)

واجب‌ترین واجبات یعنی ضروری‌تر از نان و جان و حیات مردم و در یک‌کلام یعنی حفظ نظام. حفظ نظامی که از هر طرف در بن‌بست و در محاصره بحرانها قرار گرفته است و می‌خواهد با نمایش فریبکارانه در اربعین به مزدوران و نیروهایی که به‌شدت در معرض ریزش قرار گرفته‌اند، روحیه بدمد. مزدورانی که به اصل و اساس‌شان شک کردند!

آخوند سید محمدمهدی میرباقری: «مؤمن احساس می‌کند بابا اصلاً اشتباه کردیم ما برای چی انقلاب کردیم عجب خطای بزرگی بود ۳۰سال است پای چی باختیم»؟

راهپیمایی اربعین یک اقدام خزنده در مسیر ادامه اشغال عراق و حفظ عمق استراتژیک رژیم است به همین دلیل می‌کوشد با اعزام گسترده پاسداران و شبه‌نظامیان مزدورش اوضاع را در کربلا و نجف کنترل کند و نمایش اربعین را «صدای رسای نظام و واجب واجبات» می‌داند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات