728 x 90

-

«آخوند مدرسه»، گامی تازه در گسترش سرکوب در مدارس

-

«آخوند مدرسه»، گامی تازه در گسترش سرکوب در مدارس
«آخوند مدرسه»، گامی تازه در گسترش سرکوب در مدارس
خبرگزاریهای حکومتی روز جمعه ۳۰ مهر از طرح موسوم به «روحانی مدرسه» خبر دادند که بر اساس آن، قرار است، علاوه بر «امام جماعت» و «بسیج مدرسه» و «امور تربیتی»، آخوندی هم برای «مدیریت» و توجه به «نوع تربیت دانش آموزان» راهی مدرسه شود.
آخوندی به نام ذوعلم که خبرگزاری حکومتی ایلنا او را به‌عنوان «مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه علمیه»، معرفی کرده است، با بیان این مطلب که متاسفانه در برخی مدارس نماز جماعت با حضور تعدادی انگشت شمار از دانش‌آموزان برپا می‌شود، گفت: کار ما سوری و زوری نیست و تلاش می‌کنیم که حضور حداقلی امام جماعت به حداکثر برسد. ایلنا: مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه علمیه از اجرای طرح روحانی مدرسه در مدارس سطح کشور خبر داد و افزود: این طرح در صورت اعلام آمادگی ائمه جماعات مدارس اجرا می‌شود. در این طرح ”روحانی مدرسه ”به نوع تربیت دانش‌آموزان توجه دارد و تربیت دینی دانش‌آموزان را در مدارس مدیریت می‌کند.

حجت الاسلام علی ذوعلم در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جزئیات جدید طرح این وزارتخانه برای حضور مستمر و دائمی روحانیان در مدارس اعلام کرد: در حال حاضر پس از بررسیهای بسیار، به این نتیجه رسیده‌ایم که مشکلات تربیتی دانش‌آموزان با حضور روحانی مدارس رفع می‌شود، که در حال حاضر متاسفانه عدم هماهنگی عوامل مدرسه با یکدیگر مشکلاتی را ایجاد کرده است که امروزه نماز جماعت بریده‌هایی از این زنجیر است و حضور طلبه و روحانی در نماز جماعت مدارس یک حضور حداقلی است.
وی با بیان این مطلب که متاسفانه در برخی مدارس نماز جماعت با حضور تعدادی انگشت شمار از دانش‌آموزان برپا می‌شود، گفت: کار ما سوری و زوری نیست و تلاش می‌کنیم که حضور حداقلی امام جماعت به حداکثر برسد.
وی با تاکید بر این‌که در صورتی که ائمه جماعات مدارس آمادگی خود را اعلام کنند، طرح روحانی مدرسه به اجرا در می‌آید، به‌طوریکه مسئولیت روحانی مدرسه شخصی جدا از مسئولان، مدیر، معاون، مربی پرورشی، مداح و امام جماعت است به این معنا که این روحانی به نوع تربیت دانش‌آموزان توجه دارد و تربیت دینی دانش‌آموزان را مدیریت می‌کند.

وی مدیر مدرسه را راهبر آموزشی و پرورشی مدرسه دانست و اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از مدیران مدارس از نظر ذوق و سلیقه با ما تفاوت دارند و ما نمی‌توانیم با بخشنامه خواسته‌های خود را به آنان تحمیل کنیم از این رو باید به‌دنبال راه کارهای جدید در قالبی کوتاه و بلند مدت باشیم و بتوانیم آنان را با خود همراه کنیم.
وی با تاکید بر این‌که وجود روحانی مدرسه به ما کمک می‌کند تا در مدارس تربیت دینی مستمر داشته باشیم و بتوانیم به فرهنگ غربی مدارس غلبه کنیم، اظهار کرد: در حال حاضر اشکالاتی در کار اعزام مبلغ به مدارس وجود دارد که دانش‌آموزان این برهه از زمان حسابگر هستند، نباید این باور در میان دانش‌آموزان تقویت شود که یک روحانی یا مبلغ برای اقامه نماز در مدارس هزینه دریافت می‌کند، در واقع آموزش و پرورش می‌بایست این هزینه را در اختیار مرکز اعزام کننده قرار دهد.

به عقیده کارشناسان آموزش و پروش، ترفند تازه کارگزارن حکومتی در مدارس، نشانه بن‌بست رژیم در مغزشویی و اعمال سانسور و سرکوب دانش‌آموزان است و اقدام تازه نیز گره‌ای از کارش نخواهد گشود، بلکه برعکس، انزجار دانش‌آموزان را از نظام جهل و جنایت و عزم آنان را در برکندن این نظام از ریشه، جزم‌تر خواهد کرد.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ea3a3753-8b10-4dac-aeca-5efa0a555c14"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات