728 x 90

حمله آخوند لاریجانی به آخوند روحانی: بیکار شمایید که ۴سال دور برجام سینه زدید

آخوند لاریجانی و آخوند روحانی
آخوند لاریجانی و آخوند روحانی
در ادامه جنگ گرگها در رأس نظام ولایت فقیه، آخوند لاریجانی رئیس قوه قضاییه روز دوشنبه 17مهر 96 در جلسه قوه قضاییه رژیم با حمله به آخوند روحانی گفت:‌
 
«اخیراً برادر بزرگواری گفته است که قوه قضاییه از سر بیکاری دائماً اقدام به احضار افراد می‌کند. این سخنان بسیار کم‌لطفی است. در پاسخ باید گفت... قوه قضاییه از سر بیکاری افراد را احضار نمی‌کند. اگر بیکاری وجود دارد این شما هستید که چهار سال کشور را رها کردید و دور برجام سینه زدید گویی کشور کار و مشکل دیگری ندارد. ما هم کار داریم و هم محکم در مسیر قانونی خود ایستاده‌ایم».

وی افزود:‌ شما موظفید از قوه قضاییه به‌عنوان رکن نظام حمایت کنید، ... این درست نیست در هر محفلی، هر آنچه به ذهن شریفتان گذشت، علیه قوه قضاییه بیان کنید

آخوند لاریجانی با حمله به باند رقیب که اخیراً به‌خاطر دستگیری برادر معاون آخوند روحانی اعتراض کرده بود گفت:‌ «متأسفانه در جریان رسیدگی به برخی پرونده‌های مالی - اقتصادی به‌محض این‌که کسی احضار می‌شود، برخی افراد ذی‌نفع شروع به فضاسازی سیاسی و یا شخصی می‌کنند که جای تأسف دارد. اگر قرار باشد در مورد هر پرونده‌یی بگوییم این پرونده سیاسی است، دیگر رسیدگی قضایی امکانپذیر نخواهد بود».

وی افزود: «در مورد پرونده‌یی که حسب محتویات و نظر قاضی مربوطه ابعاد اقتصادی و مالی دارد و نیاز به اقدامات قضایی دارد، جار و جنجال به راه می‌اندازند برای این‌که اذهان مردم را از اختلاس و فساد دور کنند و به سمت مسائل سیاسی ببرند و متأسفانه در این مسیر از هیچ هجمه و تهمتی هم به دستگاه قضایی ابا ندارند تا در مقابل رسیدگیها سنگ‌اندازی کنند. برخی کسانی که خود کارنامه سیاهی دارند، در محیط‌های حقیقی و مجازی سخن می‌گویند و فیلم منتشر می‌کنند. پرونده این افراد کاملاً ابعاد مالی دارد. البته ممکن است در مورد برخی افراد اتهامات امنیتی نیز مطرح باشد اما به هر حال این پرونده‌ها که ابعاد روشنی دارند در حال رسیدگی است و برخی تلاش دارند با هیاهو و جنجال جلوی رسیدگی‌های دستگاه قضایی را بگیرند. گرچه قوه قضاییه در گذشته نیز نشان داده اعتنایی به این اقدامات نمی‌کند زیرا اگر قرار بود با این حرفها عقب‌نشینی کند دیگر امکان انجام کار قضایی و اجرای عدالت وجود نداشت».