728 x 90

فشار روی زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند و کاهش وزن و افت فشار خون زندانیان اعتصابی

سی و دومین روز اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت
سی و دومین روز اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت
زندانیان محبوس در زندان گوهردشت کرج در سی و دومین روز اعتصاب‌غذای اعتراضی خود از کاهش وزن و افت جدی فشار خون و هم‌چنین مشکلات جدی جسمی رنج می‌برند.

تاکنون پزشک زندان؛ زندانیان را در داخل بند ویزیت نکرده و در یک بغض و کین حیوانی دست‌اندرکاران زندان به اعتصاب زندانیان هیچگونه توجهی نکرده‌اند.

شماری از زندانیان اعتصابی که امروز چهارشنبه 8شهریور با خانواده‌های خود ملاقات کردند با مشکلات جدی روبه‌رو بوده و قادر به ایستادن نبودند.

خبرها حاکی است که زندانیان با مشکلات جدی بهداشتی و نبود آب گرم در سالن و کمبود جدی هوا به‌دلیل بسته شدن کلیه منافذ روبه‌رو هستند.

ممنوع‌الملاقات کردن زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند

دستگاه قضاییه و شورای زندان گوهردشت زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند را به بهانه واهی توهین به ولی‌فقیه رژیم، از روز چهارشنبه هشتم شهریور تا تاریخ 12مهر ماه ممنوع‌الملاقات کرده است.

خانواده این زندانی سیاسی امروز در مراجعه به زندان موفق به ملاقات با وی نشده‌اند. بر اساس گفته خانواده‌های زندانیان سیاسی به خانواده آقای فولادوند گفته شده که وی ملاقات ندارد. این وضعیت در شرایطی است که امروز؛ زندانیان سیاسی سی و دومین روز اعتصاب خود را بدون هیچگونه رسیدگیهای اولیه و مراقبتهای پزشکی پشت سر گذاشتند.
 
 
بیشتر بخوانید:

سی و دومین روز اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت


زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج امروز چهارشنبه هشتم شهریور 96، سی و دومین روز اعتصاب‌غذای خود را می‌گذرانند. گفته می‌شود وضعیت جسمی تعدادی از زندانیان اعتصابی زندان گوهردشت روبه وخامت گذاشته است آنها در اعتراض به یورش وحشیانه گارد ویژه و انتقال اجباری زندانیان سیاسی به سالن 10 از روز یکشنبه 8مرداد دست به اعتصاب‌غذا زده‌اند..
زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج در سی‌امین روز اعتصاب‌غذای خود با انتشار بیانیه‌یی عموم هموطنان را به همبستگی با حرکت حق‌طلبانه خود فراخواندند و از آنها خواستند که برای ایستادگی در مقابل خودسریها و قانون شکنیهای استبداد دینی حاکم بر ایران یاری‌شان کنند. آنان هم‌چنین از تمامی مجامع و ارگانهای حقوق‌بشری بین‌المللی خواستند از عموم زندانیان سیاسی و زندانیان اعتصابی بازدید کنند و برای دستیابی آنها به حقوقشان تلاش کنند.

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی گوهردشت کرج

صبح روز چهارشنبه 18مرداد خانواده‌های زندانیان سیاسی محبوس در زندان گوهردشت کرج که قریب به دو هفته قبل از آن به اجبار و با خشونت از سالن ۱۲به سالن ۱۰بند 4این زندان منتقل شدند؛ برای ملاقات عزیزان خود به زندان گوهردشت مراجعه کردند؛ اما به آنان ملاقات داده نشد و عوامل زندان اعلام کردند که این زندانیان ملاقات ندارند.
بر اساس اخبار دریافتی شماری از این زندانیان برای اعمال شکنجه و وارد آوردن فشارهای روحی و روانی به سلولهای انفرادی منتقل شده‌اند.
اسامی حداقل 5نفر از این زندانیان سیاسی که به انفرادی منتقل شده‌اند عبارت است از:
ابوالقاسم فولادوند، سعید ماسوری، حسن صادقی، رضا اکبری منفرد و جعفر اقدامی
این زندانیان در حال اعتصاب‌غذا هستند. به زندانیانی که به قرنطینه منتقل شده و در حال اعتصاب‌غذا هستند، گفته شده که تا اعتصاب‌غذای خود را نشکنند به آنان ملاقات داده نخواهد شد.
جابه‌جایی اجباری این زندانیان آنهم در سالگرد قتل‌عام جنایتکارانه زندانیان سیاسی در سال ۶۷مشکوک است و جان این زندانیان در خطر است.

بی خبری از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت و نگرانی خانواده‌های آنها

خانواده‌های زندانیان سیاسی عقیدتی سالن ۱۲که به اجبار به سالن 10بند ۴زندان گوهردشت منتقل شده‌اند؛ نگران وضعیت عزیزان در بند خود هستند.
پس از انتقال وحشیانه همراه با ضرب ‌و شتم زندانیان سیاسی عقیدتی سالن ۱۲به سالن فوق امنیتی 10این زندان؛ حدود یک هفته است که هیچ خبری از این زندانیان در دست نیست.
زندانیان سیاسی عقیدتی زندان گوهردشت کرج؛ پس از انتقال خشونت‌آمیز به سالن ده ممنوع‌الملاقات شدند. از تاریخ انتقال تاکنون خانواده‌ها هیچ اطلاعی از آنها ندارند.
بر اساس آخرین خبری که یک روز پس از این انتقال وحشیانه منتشر شد؛ این ۵۳زندانی در شرایطی بسیار نامناسب قرار دارند که این وضعیت باعث تشدید بیماریهای آنان شده و در اعتراض به این وضعیت زندانیان سیاسی عقیدتی منتقل شده به سالن ده اعتصاب‌غذای جمعی کرده‌اند.
سالن ده زندان رجایی شهر دارای چهل دوربین مداربسته و شصت و چهار سیستم شنود و اتاق کنترل پیشرفته است. بر اساس گفته زندانیان سیاسی سابق و شاهدان این بند به سلولهای انفرادی شیشه‌ای شباهت دارد.

همسر زندانی سیاسی حمید بابایی ضمن اظهار نگرانی در یادداشتی که در اینستاگرام خود گذاشته است می‌نویسد:
همسرم به همراه ۵۲زندانی دیگر در یک سالن انفرادی بزرگی محبوس شده‌اند. به مدت دو هفته هست که کوچکترین اطلاعی از ایشان و دوستان دیگر نداریم. طبق گزارشاتی که از بندهای دیگر به دوستان رسیده همسرم به همراه ۴زندانی دیگر در بهداری بستری شده‌اند. تمامی ۵۳نفر در اعتصاب‌غذا هستند. ما هم‌چنان اطلاعی از صحت این اخبار نداریم. در هر صورت بی‌خبری ما را به سمت نگرانی سوق می‌دهد. تمامی خانواده‌ها نگران و دلواپس از همدیگر خبر می‌گیرند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0e7b2d7d-d554-4044-8fcb-66fa6a819c99"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات