728 x 90

اخبار علمی و فناوری,

نشانه‌های جدیدی از آغاز حیات بر روی زمین کشف شد

-

کشف نشانه‌های جدیدی از آغاز حیات بر روی زمین
کشف نشانه‌های جدیدی از آغاز حیات بر روی زمین
دانشمندان کالج دانشگاهی لندن می‌گویند نشانه‌های جدیدی یافته‌اند که می‌تواند زمان پیدایش حیات بر روی زمین را مشخص کند. به گفتۀ این دانشمندان، فسیل‌های میکروسکوپی یافته شده در مناطقی از کبک در کانادا نشان می‌دهد که عمر زندگی بر روی زمین ممکن است به فاصلۀ ۳.۷۷ تا ۴.۳۰ میلیارد سال پیش بازگردد.

فسیل‌های میکروسکوپی مذکور از لایه‌های کوآرتز در منطقۀ باستان شناسی «نوووآگیتوگ» Nuuuagytug در شمال شرقی کبک کشف شده و نتیجۀ این تحقیقات نیز در مجلۀ علمی «طبیعت» به چاپ رسیده است.

دومینیک پاپینو، سرپرست این تیم تحقیقاتی می‌گوید برای رعایت جانب احتیاط سال پیدایش زندگی بر روی زمین را به ۳.۷۷ کاهش داده‌اند تا از اشتباهات احتمالی پیشگیری کنند اما صخره‌های این منطقه که قدیمی‌ترین صخره‌های روی زمین هستند تقریباً ۴.۲۹ میلیارد سال پیش به‌وجود آمده‌اند.

دانشمندان می‌گویند این فسیل‌های میکروسکوپی در محلی یافت شده‌اند که میلیاردها سال پیش دریا بوده است. دانشمندان مذکور می‌گویند این یافته‌ها نشان می‌دهد که زندگی بر روی سیارۀ زمین ممکن است بسیار زودتر از آنچه که حدس زده می‌شد آغاز شده باشد. کرۀ زمین در حدود چهار میلیارد و ۵۶۷ میلیون سال پیش شکل گرفته است. قدیمی‌ترین نشانه‌های یافت شده از پیدایش حیات به روی زمین که پیش از این در استرالیا یافت شده بود به حدود ۳.۴۶۰ میلیارد سال پیش بازمی گردد.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/49ee29c4-65cf-4984-9881-8d5ac41ddb14"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات