728 x 90

تصادفات رانندگى,بحرانهاى اجتماعى,

زنجیره انسانی صدهاتن از مردم پیرانشهر، اعتراض به چندبرابر شدن قربانیان تصادفات جاده‌یی + عکس

-

زنجیره انسانی صدهاتن از مردم پیرانشهر
زنجیره انسانی صدهاتن از مردم پیرانشهر
روز دوشنبه 3آبان 95 صدها تن از شهروندان پیرانشهر با تشکیل یک زنجیره‌انسانی به چند برابر بودن آمار قربانیان تصادفات جاده‌یی این شهر در مقایسه با سایر شهرهای کشور و بی‌اعتنایی رژیم آخوندی نسبت به جان مردم اعتراض کردند.
این حرکت اعتراضی با پیام «من قربانی آینده هستم» برگزار شد و مورد استقبال گسترده سایر شهروندان در پیرانشهر قرار گرفت.

در فراخوان این حرکت اعتراضی در کارزاری با نام «آری به توسعه دادن جاده‌های پیرانشهر» آمده بود:“مستحضرید که شهرستان پیرانشهر به علت موقعیت ویژه در منطقه و از نظر تاثیر بر مناسبات تجاری و بازرگانی میان دو کشور ایران و عراق، نقش به سزایی در اقتصاد ایران ایفا می‌کند لیکن متأسفانه آن‌گونه که شایسته و بایسته است، نمی‌توان رابطه‌ای معنادار میان نقش اقتصادی شهرستان و سطح توسعه آن پیدا کرد. در سال‌های اخیر به‌دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، شاهد رشد منفی اقتصاد و توریسم شهرستان بوده‌ایم. وضعیت راههای ارتباطی پیرانشهر چنان دردناک است که نیازی به توضیح و تبیین آن نیست. حال بزرگترین سؤال این است که علت چند برابر بودنِ آمار حوادثِ جاده‌یی و قربانیان شهرمان به نسبت شهرها و مناطق دیگر چیست؟ با یک برآورد ساده از وضعیت شهرستان در سطوح تجاری و بازرگانی، کشاورزی، صنعت و معدن متوجه می‌شویم که جاده‌های شهرستان دیر زمانی است فرسوده‌اند و جان می‌ستانند و تردیدی نیست که وضعیت نامناسب جاد‌ه‌ها و عدم تحمل ظرفیت بالای ترافیک و ترانزیت موجود، اثر به سزایی در بروز حوادث دلخراش و آمار بالای تلفات انسانی داشته‌اند“.

این کمپین با پیام «من قربانی آینده هستم» از شهروندان و خانواده‌های قربانیان تصادفات جاده‌یی پیرانشهر، دعوت کرده بود تا «پیامِ درد و اندوهِ آغشته به مُطالباتِ برحقِ خود را با تشکیل زنجیره انسانی از خروجی شهر تا ابتدای خیابان شهرک صنعتی» منعکس کنند

بر اساس آخرین گزارشها زنجیره انسانی با حضور حدود ۳۰۰ نفر مورد تهدید و حمله نیروی سرکوبگر انتظامی قرار گرفت و آنان به‌زور جمعیت حاضر را متفرق کردند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cd9071b2-b72c-4c7b-aaa3-dc38b93900eb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات