728 x 90

آلودگی هوا,

آلودگی هوای اراک وارد هفتاد و هفتمین روز خود شد + تصاویر

-

آلودگی هوای اراک
آلودگی هوای اراک
مدیرکل حفاظت محیط زیست رژیم در استان مرکزی روز پنجشنبه 25شهریور 95 گفت: ”آلودگی هوای کلانشهر اراک در هفتاد و هفتمین روز آلوده بوده و برای گروه‌های جمعیتی حساس ناسالم است“.

 
 
حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی در این باره افزود: ”شهر اراک یکی از 8 شهر آلوده کشور بوده که از ابتدای امسال تا کنون 77روز با کیفیت هوای ناسالم داشته که 68روز آن با کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های جمعیتی حساس و 9روز دیگر برای تمام گروه‌های جمعیتی در شرایط ناسالم بوده و این در حالی است که این شهر سال گذشته تنها 37روز ناسالم بوده است“.
 
 

وی همچنین اضافه کرد: ”غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای اراک، صبح امروز برای ششمین روز فراتر از حد مجاز بوده و در وضعیت آلودگی قرار دارد“.

 
 
 
ابراهیمی‌کارنامی در ادامه گفت: ”بر اساس گزارش مرکز سنجش آلودگی کلانشهر اراک، غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ در هوای اراک صبح امروز به 34 میکروگرم بر متر‌مکعب رسید که وضعیت ناسالم برای گروه‌های سنی حساس را نشان می‌دهد“.
 
 
وی همچنین اضافه کرد: ”تمام روزهای هفته گذشته و 5روز از روزهای این هفته، کیفیت هوای اراک ناسالم بوده که توصیه می‌شود گروه‌های سنی حساس مانند کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان از تردد در فضای شلوغ شهری جز در مواقع ضروری پرهیز کنند“.

 
 
ابراهیمی‌کارنامی در پایان افزود: ”این شهر به سبب همجواری با تالاب کویری میقان در معرض چشمه‌های تولید غبار نمکی و تولید ریزگرد با منشأء محلی در کنار گرد و غبارهای وارداتی از کشورهای همسایه است“.