728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,سوريه,

بیانیه رئیس کمیسیون قانون در ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه: دیدار هیأت عالیرتبه اپوزیسیون سوریه با مریم رجوی

-

دیدار هیأت عالیرتبه اپوزیسیون سوریه با مریم رجوی
دیدار هیأت عالیرتبه اپوزیسیون سوریه با مریم رجوی
روز شنبه 11ژوئن 2016 خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در مقر اقامت خود در شمال پاریس با گروهی از شخصیت‌های و مقامات مسئول و رهبران اپوزیسیون سوریه ملاقات کرد. در این ملاقات خانمها سهیر اتاسی عضو هیأت عالی مذاکرات، نغم غادری عضو هیأت عمومی و نایب‌رئیس سابق ائتلاف، دکتر تغرید الحجلی وزیر فرهنگ در حکومت موقت قبلی، و آقایان استاد هیثم مالح رئیس کمیته قانونی در ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه، میشل کیلو نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته و عضو هیأت سیاسی ائتلاف، دکتر نصر حریری دبیرکل سابق ائتلاف، غسان عبود از بازرگانان سوری اپوزیسیون و رئیس تلویزیون اورینت، سرتیپ عبدالاله بشیر نعیمی رئیس ستاد سابق ارتش آزاد، سرتیپ مثقال بطیش نعیمی و سرتیپ مصطفی شیخ از فرماندهان ارتش آزاد سوریه و آقای احمد کامل مشاور مطبوعاتی ائتلاف شرکت داشتند.

خانم مریم رجوی در این دیدار، قهرمانیهای فرزندان خلق سوریه و به‌خصوص اهالی حلب مجروح را ستود و گفت که پایداری مردم سوریه در ششمین سال، در شرایطی که قدرتهای جهانی نیز یا در طرف جلاد ایستاده و یا بی‌عملی پیشه کرده بودند، نویدبخش پیروزی قطعی مردم سوریه و انقلاب سوریه است. رژیم اسد و حامی اصلی این رژیم، فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران نخواهند توانست از این شکست بگریزند.

خانم رجوی افزود: مردم و مقاومت ایران و انقلاب سوریه، نبردی تاریخی را علیه دشمن واحد یعنی آخوندهای جنایتکار حاکم بر ایران پیش می‌برند، کسانی که تمامی منطقه را با جنایتهای خود در دریایی از خون و بحران غرق کرده‌اند. اما امروز مردم و مقاومت سوریه، این کشور را به باتلاقی برای رژیم ایران تبدیل کرده‌اند که برون رفتی برای این رژیم از آن وجود ندارد، به‌نحوی که سرمداران این رژیم در نشست‌های داخلی خودشان اعتراف می‌کنند که آنها توانایی این را ندارند که بتوانند بشار اسد را در قدرت نگه دارند. اما می‌خواهند از طریق ادامه کشتار مردم سوریه، فاجعه‌ای را که رژیم ایران در انتظار آن به‌سر می‌برد را تا جایی که می‌توانند، به عقب بیندازند. اما هر روز که می‌گذرد آنها باید بهای بیشتری را برای چنین سیاست و چنین طرح و برنامه‌ای، بپردازند.
استاد هیثم مالح از برجسته‌ترین وکیل در سوریه و رئیس کمیته قانونی در ائتلاف با تشکر از مقاومت ایران و رئیس‌جمهور مریم رجوی به‌خاطر ایستادن مقاومت ایران در کنار مردم و انقلاب سوریه گفت که روابط من با اپوزیسیون ایران به بیش از پنجاه سال قبل برمی‌گردد. استاد مالح گفت آخوندها هشتاد هزار نیروی مسلح از کشورهای مختلف، مثل حزب‌الشیطان، پاکستان، عراق، و از افغانستان و حوثی‌ها علاوه بر افراد ایرانی، به صحنه آورده است. او همچنین در مورد حمایت مالی که رژیم آخوندی به بشار اسد برای جلوگیری از سرنگونیش می‌کند سخن گفت، و این‌که به‌رغم اینها، نمی‌توانند مانع سرنگونی بشار اسد و پیروزی انقلاب شوند.

خانم سهیر اتاسی عضو هیئـت عالی مذاکرات اپوزیسیون بر همبستگی بین دو خلق و بین دو مقاومت تأکید نمود و گفت: به نظر ما و به نظر مردم سوریه، خانم مریم رجوی و جنبش او هستند که مردم ایران را نمایندگی می‌کنند و نه رژیم آخوندی که از هیچ کوششی برای کشتار مردم و فرزندان ما دریغ نمی‌کند. خانم سهیر اتاسی گزارشی از محاصره جنایتکارانه‌ای که بر شماری از شهرها و روستاهای سوریه اعمال می‌شود، ارائهٴ داد و به مردم ایران و مادران ایرانی فراخوان داد که اجازه ندهند رژیم آخوندی فرزندانشان را به کشتارگاه جنگ در سوریه گسیل کند. جنگی که بدون کمترین تردید، خامنه‌ای و بشار اسد در آن بازنده‌اند.

آقای میشل کیلو چهره برجسته اپوزیسیون سوریه طی چند دهه و عضو هیأت سیاسی ائتلاف تأکید کرد که رژیم ایران در حال حاضر حدود هشتاد هزار تن از نیروهای سپاه پاسداران و مزدورانشان را به صحنه‌های جنگ علیه فرزندان مردم سوریه آورده است و این افزون بر کمک مالی و اقتصادی و تسلیحاتی و سیاسی است که رژیم آخوندی با هدف نگه‌داشتن بشار اسد در حاکمیت می‌کند. اما در عین‌حال این رژیم بسیار شکننده و ضعیف و ضربه‌پذیر است و این رژیم می‌داند که اگر از سوریه عقب‌نشینی کند، با بحرانهای بزرگی در داخل کشور خود مواجه خواهد بود.

دکتر نصر حریری در این دیدار گفت: رژیم ایران به‌شدت از این وحشت دارد که اگر در سوریه شکست بخورد و از کشور ما و کشورهای دیگر منطقه رانده شود، در چنین صورتی، اپوزیسیون ایران و در رأس آن مجاهدین خلق فرصت را برای به چالش کشیدن رژیم ایران در داخل خواهند داشت و این‌که برای سرنگونی این رژیم وارد عمل می‌شوند. دکتر حریری افزود که رژیم ایران در حال حاضر با بحران خفه‌کننده بزرگی که ناشی از تلفاتش در کل سوریه به‌صورت عام و به‌ویژه در حلب، می‌باشد، روبه‌روست چرا که سپاه پاسداران شمار زیادی از افسران و کادرهای خودش را از دست داده که بالغ بر بیش از 1600تن می‌شوند.
اعضای هیأت سوریه بر این امر تأکید کردند که رژیم ولایت‌فقیه از ابتدا در سوریه دخالت کرده و به رژیم سوریه به‌لحاظ نظامی و امنیتی و اقتصادی و انسانی کمک رسانده و به‌صورت مستقیم هم در کشتار و ویرانی و آواره نمودن و تغییر جمعیتی شرکت داشته و تمامی این کارها را به هزینه مردم ایران و علیه منافع آنها انجام داده است. این رژیم به جای متمرکز گردیدن روی مشکلات داخلی ایران و بهبود بخشیدن به زندگی مردم، به راه‌انداختن جنگهای خارجی پرداخته و آن را با امور دینی که هیچ پایه و اساسی ندارد توجیه کرده است.

اعضای هیأت، پیامی خطاب به مردم ایران و شرافتمندان آنان که در کنار آرمانهای مردم سوریه می‌ایستند و در رنجهایشان با آنها شریکند، فرستادند. اعضای هیأت از ابتکار مقاومت ایران برای اختصاص دادن مراسم افطار رمضان امسال به موضوع سوریه قدرانی کردند. چرا که به این ترتیب توجهات روی جنایتهای ضدبشری که به مدت پنج سال است در تمامی استانهای سوریه به‌صورت کشتار و ویرانی و محاصره و گرسنگی دادن تداوم یافته، متمرکز می‌شود.
در برنامه و مراسم افطار که روز شنبه 11ژوئن در مقر شورای ملی مقاومت ایران با حضور شخصیتها و فعالان سوریه برگزار گردید، صدها تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و فعالان سیاسی از کشورهای مختلف عربی و اسلامی و از فرانسه شرکت داشتند.
خانم مریم رجوی در سخنرانیش در این گردهمایی اعلام نمود: «ما از سوی مقاومت ایران اعلام می‌کنیم که ماه رمضان، ماه همبستگی مقاومت ایران با مردم پایدار و مقاوم سوریه است. امشب و در این برنامه و در این افطار باید سوریه مجروح را در برابر دیدگان خود قرار داده و از قهرمانیهای مردم و دلاوریشان تجلیل نموده و آن را بزرگ داریم» .
استاد هیثم مالح
رئیس کمیسیون قانونی
در ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه.