728 x 90

چهارشنبه سوري,

برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری در نقاط مختلف کشور، نمادی از طرد تمامیت رژیم آخوندی

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
شعار مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر اصل ولایت فقیه و آتش زدن عکسهای رهبران رژیم
برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری در زندان گوهردشت کرج با شعار بزن آتش بر اصل ولایت

روز سه‌شنبه ۲۵ اسفند (۱۵مارس) مردم ایران به‌ویژه جوانان در مناطق مختلف تهران و دیگر شهرهای کشور رودرروی رژیم منحوس آخوندی جشن ملی چهارشنبه‌سوری را به‌طور گسترده برگزار کردند.
این در حالی بود که کارگزاران هر دو باند درون حاکمیت با شدت و به‌طور گسترده با همه امکانات ارتباطی مردم را از برگزاری این جشن بر حذر می‌داشتند و تلاش می‌کردند این جشن را که سالها است به نمادی از اعتراض علیه حاکمیت قرون‌وسطایی آخوندها تبدیل شده به یک مراسم بی‌سمت و سو تغییر دهند.
خامنه‌ای صبح روز سه‌شنبه در یک فتوای مضحک در مورد چهارشنبه‌سوری گفت: چهارشنبه‌سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و مناسب است از آن اجتناب شود.
آخوند ناصر مکارم شیرازی، از آخوندهای باند خامنه‌ای نیز گفت: «افراد نادان آداب خرافه‌یی مثل چهارشنبه‌سوری را وارد زندگی کرده‌اند که باید از آن پرهیز کرد. اشخاصی که ترقه‌های پر سر و صدا در خیابان پرتاب می‌کنند، بدانند باید در روز قیامت پاسخگوی اعمال خود باشند».
سرکردگان نیروی انتظامی شهرهای مختلف نیز به خط‌ و نشان کشیدن برای مردم پرداختند. عیسی دارایی فرمانده نیروی انتظامی خوزستان گفت: «به‌منظور برقراری امنیت در آخرین چهارشنبه سال نیروی انتظامی استان به‌حالت آماده‌باش کامل است». وی اعتراف کرد که در جریان نمایش انتخابات برای تأمین «امنیت» این استان ۲۵ هزار نیروی انتظامی و سپاه به کار گرفته شده بودند.
ارگانهای سرکوبگر علاوه بر تهدید به دستگیری تا ایام عید مردم را به حبس دو تا پنج سال به‌خاطر خرید و فروش ترقه تهدید می‌کردند و نیروهای سرکوبگر را به‌طور فشرده در میدانها و خیابانهای اصلی شهر مستقر کردند. رژیم آخوندی اتوبوسرانی تهران را به‌طور کامل تعطیل کرده بود و عمده سطلهای زباله را در هراس از به آتش کشیده شدن آنها توسط جوانان، جمع‌آوری کرده بود.
اما به‌رغم این تهدیدها و مواضع هراس‌آلود مقامات رژیم مردم در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، شیراز، اصفهان، یزد، فریمان، کرج، قزوین، زنجان، تبریز، اردبیل، ارومیه، اهواز، سوسنگرد، بندرعباس، بوشهر، گچساران، سنندج، کرمانشاه، سردشت، اشنویه، جوانرود، سمنان، شاهرود، مشهد، نیشابور، بجنورد، کرمان، شهربابک، گنبد کاووس، ساری، نوشهر، لاهیجان، رشت قائمشهر، صومعه سرا، بندر انزلی، گلستان، همدان، بهبهان، بروجرد، خرم‌آباد، کاشمر و شهرستان پرند برگزار شد.
زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در حالیکه دژخیمان این زندان مانع برگزاری این جشن در هواخوری زندان شدند، این جشن ملی را با امکانات محدود و در زیر چشم عوامل سرکوب در این زندان برگزار کردند. آنها همراه و همصدا با مردم سراسر ایران با سر دادن شعارهای بزن آتش به بند و دست‌بند، بزن آتش بر ظلم و ستم، بزن آتش به رژیم بدکیش، بزن آتش فروزانتر از پیش، بزن آتش بر اصل ولایت از روی آتش پریدند.
پخش شعار از بلندگو، شعارنویسی بر در و دیوار یا چسباندن تراکت و پاره کردن و به آتش کشیدن تصاویر خمینی، خامنه‌ای و روحانی و رفسنجانی در نقاط مختلف تهران، بندرعباس، قائمشهر، کرمان، ساری، بندر انزلی و گلستان و نیشابور جلوه دیگری از ابراز انزجار جوانان از تمامیت نظام ولایت فقیه بود.
در تهران جوانان دلیر در میدان ولی عصر با نوشتن شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه بر روی عکس خمینی ملعون به استقبال جشن چهارشنبه‌سوری رفتند. در همین میدان بین نیروهای ضدشورش و مردم درگیری رخ داد و مردم یکی از سطلهای آشغال را آتش زدند. نیروهای گارد ویژه در مناطق مختلف شهر از جمله میدان رضایی‌ها (۷تیر)، ونک و تجریش مستقر شده و از عبور و مرور مردم جلوگیری می‌کنند.
به دنبال سردادن شعارهای ضدحکومتی در پارک ملت توسط جوانان گله‌های یکان ویژه به این محل اعزام شدند. در میدان ونک لباس‌شخصیها به سوی مردم که در مقابل اعمال فشارهای آنها ایستادگی می‌کردند، تیراندازی کردند.
در منطقه تجریش همچنین منطقه نازی آباد نیز گروهی از مردم با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر اصل ولایت‌فقیه» و «مرگ بر روحانی» به نوبت از روی آتش پریدند.
در برج میلاد نیز عکسهای خمینی بنیانگذار نظام ولایت فقیه و خامنه‌ای رهبر این نظام سرکوبگر به آتش کشیده شد.
در بخشهایی از فلکه اول تهرانپارس نیز جوانان دلیر عکسهای خامنه‌ای و روحانی را به نشانه طرد تمامیت فاشیسم دینی حاکم بر ایران آتش زدند.
در خیابان رودکی تهران مردم با مقاومت در مقابل مأموران نیروی انتظامی که قصد ممانعت از برپایی مراسم را داشتند؛ آنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.
در میدان قیام، جوانان پرشور در ساعت 2000 به‌دنبال پرتاب گاز اشک‌آور از سوی نیروهای گارد ضدشورش با آنها درگیر شدند.
در خیابان فلاح برگزاری جشن توسط جوانان با جنگ و گریز با مأموران نیروهای سرکوبگر ادامه یافت.
در شهرک کاروان نیز مردم در حال پریدن از روی آتش شعار به گوری چشم آخوندها بپر از روی آتش سر دادند.
در کرج جوانان شجاع یک عکس دومتری خامنه‌ای را به آتش کشیدند. خامنه‌ای در این عکس بزرگ کاغذی در دست دارد که روی آن نوشته بود:‌ «من قاتل ملتم». آنها همچنین یک بالون با شعار «زنده باد آزادی» را در آسمان رها کردند.
مردم و جوانان تبریز با نصب تراکتهای «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و تراکت «سال ۹۵ سال سرنگونی» بر در و دیوارهای این شهر جشن چهارشنبه‌سوری را گرامی داشتند.
در قزوین جوانان در مقابل پای گله‌های مزدوران که برای ارعاب آنها در خیابانها مستقر بودند ترقه می‌انداختند .
در یزد نیز جوانان این شهر عکس خامنه‌ای رهبر ملعون نظام ولایت فقیه را به آتش کشیدند.
در بندر انزلی بادکنکهایی با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر خمینی در آسمان این شهر رها شد.
نقاط مختلف شهر اهواز از جمله کیان پارس، محلات مختلف سنندج از جمله صلوات آباد و پارک جنگلی قلاتوک اشنویه و خیابان اصلی جوانرود، شهرکهای ظفر و آبادانی مسکن در کرمانشاه، مرکز شهر و کوه نمکی و دروازه قرآن شیراز، میدان کوثر و میدان اول جاده هفت باغ در کرمان و خیابان تختی در بروجرد و شهرستان پرند در استان البرز از دیگر نقاطی بود که به‌رغم محدودیتهای بی‌سابقه و بستن خیابانها‌ و استقرار نیروهای سرکوبگر انتظامی و لباس‌شخصی در چهارراه و میادین شهر شاهد برگزاری جشن چهارشنبه‌سوری بود.
عوامل نیروهای سرکوبگر رژیم که با هیچ ترفندی نتوانستند مانع از برگزاری این جشن ملی شوند در شهرهای مختلف از جمله در میدان صنعت، نارمک، نظام آباد، خیابان گرگان تهران، و در کرمانشاه و ارومیه شمار زیادی از جوانان را دستگیر کردند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ (۱۶ مارس ۲۰۱۶)