728 x 90

كمپ ليبرتى,

شوی مضحک سفارت آخوندها و کمیته سرکوب مجاهدان اشرف و بردن مزدوران در پوش خانواده به مجلس عراق

-

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
فراخوان برای بازدید هیأتی از وکلا و پارلمانترها از اروپا، آمریکا و کشورهای عربی از لیبرتی

روز سه‌شنبه سوم آذر 1394 سفارت رژیم ایران در بغداد و کمیته سرکوب مجاهدان اشرف به‌ریاست فالح فیاض، مشاور امنیتی دولت عراق، و در همدستی با مزدور شناخته شده نیروی قدس عباس البیاتی از باند مالکی، در یک شوی مضحک، یک گروه از مزدوران وزارت اطلاعات و نیروی قدس را در پوش خانواده ساکنان لیبرتی به پارلمان عراق بردند تا با سوء‌استفاده آشکار از ملاقات با شماری از نمایندگان از جمله آقایان همام حمودی و ارشد صالحی و تکرار اکاذیب آخوندها علیه ساکنان لیبرتی به زمینه‌سازی برای قتل‌عامهای بعدی بپردازند.

حلقه دوم این شو تشکیل جلسه‌یی در روز 4آذر در مقر کمیسیون حقوق‌بشر پارلمان با کمیته سرکوب با اسم «کمیته عالی کمپ حریه در نخست وزیری» بود. بنا‌ به  سایت پارلمان عراق در این جلسه «خواستهای بستگان» ساکنان و «تمایل آنها به دیدار با فرزندانشان» در لیبرتی «به‌منظور اتخاذ اقدامات لازمه از جانب دولت برای فراهم نمودن این دیدار عرضه» و «با ارائه پرونده کمپ حریه در جریان جلسات آینده مجلس نمایندگان توافق شد».

پذیرش عوامل اطلاعات آخوندی در پارلمان عراق و کمیته درست کردن و دستورالعمل صادر کردن برای آنها طی 24ساعت در حالی است که قریب یک ماه بعد از حمله سنگین موشکی به لیبرتی دولت عراق حتی از ورود ماشین‌آلات لازم برای جمع‌آوری بنگالها و دیگر تأسیسات منهدم شده و تمیز کردن کمپ از بقایای این حمله و از ورود حداقل الزامهای امنیتی و وسایل اولیه برای تعمیر وسایل آسیب دیده جلوگیری می‌کند.

کمیته سرکوب که مخاطب پارلمان عراق در مورد لیبرتی است، دستورالعملهای خود را به‌طور مستقیم از سفارت رژیم ایران در بغداد و نیروی تروریستی قدس دریافت می‌کند. هفت قتل‌عام در اشرف و لیبرتی که به‌شهادت 141تن و محاصره جنایتکارانه هفت سال گذشته که به جان باختن 27تن از مجاهدین انجامیده، به‌طور کامل تحت نظر این کمیته و فالح فیاض، رئیس آن انجام شده است. افسران جنایتکارانی مانند صادق محمد کاظم، احمد خضیر و حیدر عذاب که در این قتل‌عامها به‌طور مستقیم شرکت داشته‌اند تحت‌امر این کمیته هستند.

این صحنه‌سازیهای مشکوک در حالی صورت گرفت که در روز 2آذر نامه بیش از 400تن از خانواده‌های مجاهدان لیبرتی در آمریکا و کشورهای اروپایی به دبیرکل و مقامات ملل‌متحد و مقامات اروپایی و آمریکایی منتشر شده بود که در آن نوشته بودند: «به‌رغم این‌که بارها از سفارتخانه‌های عراق در کشورهایی که ساکن آن هستیم درخواست ویزا برای دیدار فرزندانمان را کرده‌ایم، دولت عراق از دادن ویزا به ما خودداری کرده است... . این در حالی است که وزارت اطلاعات ملایان به‌طور مستمر گروه‌های از عوامل خود را به اسم خانواده روانه عراق و لیبرتی می‌کند و هیچ مشکلی هم برای دریافت ویزا برای آنها ندارد. مأموریت این افراد که وزارت اطلاعات همه هزینه سفر و اقامت آنها در عراق را تأمین می‌کند شکنجه روانی فرزندان ماست. حمله ۲۹ اکتبر یک بار دیگر نشان داده است که این‌گونه اقدامات مقدمه و زمینه‌سازی برای به راه‌انداختن یک حمام خون دیگر در لیبرتی می‌باشد ”.

نامه می‌افزاید ”ما از شما درخواست می‌کنیم به هر طریق ممکن بر دولت عراق فشار بیاورید تا به‌درخواست ویزای ما برای ملاقات با فرزندانمان در لیبرتی جواب مثبت داده تا بتوانیم بعد از سالها موفق به دیدار فرزندانمان بشویم. دولت عراق و نخست‌وزیر عبادی و دولت آمریکا و ملل‌متحد باید ضمن احترام به حقوق ساکنان لیبرتی و تأمین حفاظت آنها، از نزدیک شدن مأموران ایران به این کمپ جلوگیری کنند“.

ساکنان بارها به ملل‌متحد و مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند اجیرشدگانی که برای شکنجه روانی آنها به لیبرتی می‌فرستند را خانواده خود نمی‌دانند و نسبت دادن مزدوران به خودشان را یک اهانت غیرقابل‌قبول تلقی می‌کنند. این در حالیست که بسیاری از خانواده‌های ساکنان در داخل ایران به‌خاطر ارتباط با فرزندانشان دستگیر، شکنجه و حتی اعدام شده‌اند. این مزدوران کسانی هستند که در 2010 و 2011 نیز 23ماه با 320بلندگو شبانه روزی به شکنجه روانی ساکنان مشغول بودند و فریاد می‌زدند: اشرف را به خاک و خون می‌کشیم و شما را اعدام می‌کنیم و... ...

مقاومت ایران، ریاست پارلمان عراق و اعضای آن را که خواهان عراق مستقل و به دور از سلطه رژیم ایران هستند به محکوم کردن ورود مزدوران به پارلمان عراق فراخوانده و از آنها می‌خواهد اجازه ندهند این رژیم و عوامل عراقی آن از پارلمان عراق برای توجیه قتل‌عام بعدی پناهندگان ایرانی که تحت حفاظتهای بین‌المللی هستند سوء‌استفاده کند.

اگر قرار است مسأله لیبرتی در پارلمان مطرح شود طرف حساب کمیته سرکوب که مسئولان آن به‌خاطر جنایت علیه بشریت باید در مقابل عدالت قرار گیرند نیست. وکلا و نمایندگان ساکنان و نمایندگان 4000 قانونگذار در اروپا و آمریکا و نمایندگان پارلمانهای عربی باید در چنین جلسه‌ای پرونده جنایت علیه بشریت علیه مجاهدان اشرفی توسط رژیم ایران و عواملش در عراق مانند مالکی و فالح فیاض را ارائه کنند.

مقاومت ایران همچنین از دولت عراق می‌خواهد با بازدید نمایندگان و وکلای ساکنان در داخل و خارج عراق و نمایندگان 4000 پارلمانتر در کمیته در جستجوی عدالت، کمیته بین‌المللی حقوقدانان (8500 حقوقدان)، هیأت عربی دفاع از اشرف، کمیته عربی، اسلامی برای دفاع از مجاهدان اشرف به‌ریاست سید احمد غزالی نخست‌وزیر سابق الجزایر و گروه‌های پارلمانی مدافع اشرف در پارلمان اروپا، پارلمان انگلیس، کنگره آمریکا، و پارلمانهای کانادا و کشورهای اروپایی و عربی بهمراه نمایندگان پارلمان عراق، از کمپ لیبرتی موافقت کند تا با فرصت کافی وضعیت را ارزیابی و با ساکنان به‌طور خصوصی صحبت کنند و گزارش خود را در اختیار مراجع ذیربط بین‌المللی و افکار عمومی قرار دهند. هر کس هدفش اجرای اوامر رژیم ایران و زندان‌سازی لیبرتی و کشتار ساکنان آن نیست قطعاً از این پیشنهاد که متضمن احترام به اصول حقوق‌بشر و حقوق پناهندگان و معاهدات بین‌المللی است استقبال می‌کند.

دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران
5آذر 1394 (26نوامبر 2015)