728 x 90

قیام سراسری، شماره ۲۳۱

۱۳۴ امین روز قیام، خیزش مردم زاهدان، راسک و گالیکش - مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر بسیجی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۲۳۱

۱۳۴ امین روز قیام، خیزش مردم زاهدان، راسک و گالیکش

مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر بسیجی؛ این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر

جمعه ۷بهمن در صدوسی‌وچهارمین روز قیام سراسری مردم ایران، هزاران نفر از مردم زاهدان به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه بی‌سابقه، بار دیگر پس از نماز جمعه به تظاهرات گسترده در خیابانهای شهر پرداختند. تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: «مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «سفره ما خالیه، خامنه‌ای جانیه»، «فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی»، «مرگ بر مخبر، مرگ بر بسیجی، مرگ بر سپاهی»، «سفره ما خالیه، خامنه‌ای جانیه». تظاهر کنندگان شجاع روی پلاکاردها و تراکتهای خود نوشته بودند: «نه به دیکتاتوری شاه و شیخ، آری به جمهوری دموکراتیک»، «وکالت ما مدرن است، نه فردمحور»، «بلوچستان اگر گرمی، اگر سردی، ولی جای هزاران شیرمردی» و «دموکراسی برابری».

نیروهای سرکوبگر رژیم مسجد مکی را محاصره کردند و یگانهای ویژه موتوری مردم زاهدان را مورد حمله قرار داده و شماری از تظاهر کنندگان را دستگیر کردند.

سپاه پاسداران روز گذشته و امروز با ایجاد ایستگاههای ایست و بازرسی در ورودی‌ها و در سطح شهر، فضای امنیتی زاهدان را بیش از گذشته تشدید کرده بود تا مانع تظاهرات مردم شود.

همزمان مردم راسک نیز با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر بسیجی» دست به تظاهرات زدند. در شهر گالیکش در استان گلستان، هموطنان اهل سنت در اعتراض به بازداشت خانگی مولوی محمد حسین گرگیج، امام جمعه آزادشهر با پوشیدن کفن تجمع کرده و دست به اعتراض زدند.

امروز در شهر ایذه چهلم شهید حسین سعیدی و روز پنجشنبه چهلم شهید محمود احمدی با حضور گسترده مردم و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه»، «محمود احمدی سردار بختیاری» و «حسین سعیدی سردار بختیاری» برگزار شد. آنها روز ۲۹آذر در حمله پاسداران به محل اقامتشان به‌شهادت رسیدند، اما رژیم در وحشت از اعتراضات مردم، پیکر آنها را به خانواده‌شان تحویل نداده است.

شب گذشته در پرند تهران همزمان با قطع برق، شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» از ساختمانها طنین‌افکن شد. در اهواز جوانان دلیر پایگاه بسیج ضدمردمی را به آتش کشیدند. در نقده جوانان، محل یکی از مزدوران رژیم را با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ بهمن ۱۴۰۱ (۲۷ ژانویه ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bbfaa3d5-4ffe-403b-9fb2-af2963b7a5da"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات