728 x 90

گسترش کرونا - اصفهان کارخانه تولید کرونا

گسترش کرونا در ایران
گسترش کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

آرش نجیمی: اصفهان کارخانه تولید کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: وضعیت ابتلا به کرونا در استان اصفهان بحرانی است. آرش نجیمی با اشاره به این‌که استان اصفهان به کارخانه تولید کرونا تبدیل شده است، گفت: متأسفانه رنگی برای بحرانی‌تر جلوه دادن استان اصفهان نسبت به بیماری کرونا نیست و تعداد موارد فوتی رو به افزایش است. وی افزود: چنان‌چه تعداد موارد حاد با این روند افزایشی پیش رفت کند در هفته‌های آتی با موارد بیشتر فوتی روبه‌رو خواهیم شد. وی افزود: طی ۲۴ساعت اخیر ۳۴بیمار مشکوک به کرونا در این مراکز جان‌باخته‌اند. (خبرگزاری مهر۲۰مهر)

نیمی از مبتلایان به کرونا از تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: نیمی از آمار مرگ و میر بیماران کرونایی کشور متعلق به استان تهران است که علت آن، متناسب نبودن توسعه زیرساختها و امکانات بهداشتی و درمانی در مقایسه با گسترش شهرها و افزایش جمعیت این استان در سال‌های اخیر است (ایرنا ۲۰مهر).

۲۰هزار پرستار مبتلا به‌کرونا

رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری تهران اذعان کرد: تا امروز نزدیک ۲۰هزار پرستار به بیماری کرونا مبتلا شدند.

زارعیان با اشاره به‌مهاجرت پرستاران به کشورهای خارجی گفت: عدم دریافت به‌موقع و دقیق پاداش کرونا، بی‌تدبیری در زمینه حفظ منابع انسانی، عدم جذب نیروهای ۸۹ روزه از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت پرستاران است زیرا وعده‌های زیادی در زمینه معیشت پرستاران داده شده است اما تاکنون هیچ اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته که می‌تواند جای نگرانی داشته باشد. وی افزود: تهران بزرگ نزدیک به ۷هزار پرستار کم دارد.

رکورد فوت ۲۵۱بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار قطره چکانی خود اعتراف کرد در ۲۴ساعت گذشته ۲۵۱نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند. وی افزود: هم‌چنین ۴۴۸۲نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. (ایرنا ۲۰مهر)

پیام طبرسی: کل کشور در وضعیت بحرانی کرونا

پیام طبرسی، عضو کمیته علمی ستاد حکومتی مقابله با کرونا اعتراف کرد: وضعیت ما نه تنها در تهران بلکه در کل کشور بحرانی است و این روزها ما وارد موج سوم همه‌گیری کرونا شده‌ایم که این وضعیت با وجود تغییر آب و هوا و حضور اکثریت مردم در تجمعات افزایش یافته است. وی افزود: پیشنهاد ما دو تا سه هفته تعطیلی عمومی و کامل مانند تعطیلات عید نوروز است، حتی اگر در شرایط اقتصادی این پیشنهاد زیان‌بار باشد. (تسنیم ۲۰مهر)

پیش‌بینی حریرچی به فوت ۶۰۰بیمار کرونایی در روز

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت رژیم در یک گفتگوی تلویزیونی به چشم‌انداز وحشتناک افزایش مرگ و میر کرونایی حتی اگر محدودیتهای اجتماعی اعمال شود، اعتراف کرد و گفت: «اگر رفتار مردم و میزانی که ما می‌توانیم محدودسازی کنیم این جوری باشد ممکن است به میزان مرگ‌های حدود ۶۰۰ تا ۵۵۰ تا روزانه برسیم این چی هست؟ این می‌گوید وقتی به این حد رسید همان اتفاقی که گفتم دولت و مردم یک اقداماتی می‌کنند کاهش پیدا می‌کند البته کاهش پیدا می‌کند اینجا باز به همین سمت می‌رسد ۲۰۰ تا ولی اگر اینها را هم نکنیم که اصلاً به ۱۱۰۰ تا و اینها می‌رسد».(تلویزیون حکومتی ۱۹مهر)

ابتلای بیش از هزار نفر از کادر درمان استان همدان به کرونا

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: تاکنون بیش از هزار نفر از کادر درمان استان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی افزود: ظرف هفت ماه ۶۰نفر از تکنسینهای ۱۱۵ اورژانس در حین جا به جای بیماران کرونایی به بیماری کووید۱۹مبتلا شدند.