728 x 90

گسترش کرونا در ایران - حریرچی: وضع کرونا در تهران بسیار نگران‌کننده است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

حریرچی: وضع کرونا در تهران بسیار نگران‌کننده است

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت رژیم امروز جمعه ۲۵مهرماه در تلویزیون حکومتی هشدار داد وضع کرونا در تهران بسیار نگران‌کننده است.

وی تأکید کرد در تهران و ۴۵شهر بسیار آلوده به ویروس کرونا نیازمند تصمیمات سخت‌گیرانه‌تر محدودسازی و مراعات بیشتر اصول بهداشتی هستیم.

وی هم‌چنین گفت: مطالعه جامع سازمان بهداشت جهانی بهداشت نشان داده داروهای معروف موجود از جمله رمدسیویر تاثیری بر کووید۱۹ ندارند و هم‌چنان بهترین راه مقابله با ویروس کرونا پیشگیری است.

فوت روزانه۲۰ نفر در تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا این لحظه ۴۲هزار بیمار مثبت شناسایی کرده‌ایم که حدود چهار و نیم درصد از آنها فوت کرده‌اند و ۱۱۲۲نفر در بیمارستانهای استان بستری هستند.

وی افزود: فوت روزانه ۲۰نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی، نشانه‌ٔ بدی است. محمد حسین صومی، گفت: هم‌اکنون حدود ۲۵نفر در اورژانس بیمارستان امام رضا منتظر بستری در بخش‌های کرونایی هستند که این نشان می‌دهد کرونا هم‌چنان قربانی می‌گیرد (خبرگزاری حکومتی مهر -۲۴مهر).

افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در نیشابور و نبود امکانات

سرپرست علوم پزشکی نیشابور اعتراف کرد: آمار فوتی شهری با روستایی در این شهرستان برابری می‌کند و ضروری است هر چه زودتر محدودیت‌هایی مانند مشهد در نیشابور نیز اعمال شود.

محسن عظیمی‌نژاد گفت: در نیشابور هشت هزار بیمار علامت‌دار وجود دارد که ۲۰درصد این افراد نیازمند بستری هستند ولی امکانات لازم برای بستری این تعداد را نداریم (ایلنا ۲۴مهر).