728 x 90

گزارشی از وضعیت وخیم معیشتی کولبران زحمتکش و جنایات رژیم در حق آنها

کولبران کرد
کولبران کرد

پاسداران جنایتکار خامنه‌ای یک کولبر زحمتکش کرد را در ساعتهای اولیه بامداد یکشنبه ۲۹اردیبهشت در مرز بانه به‌قتل رساندند.

این هموطن کرد به اتفاق تعدادی دیگر از کولبران در مرز سوراو بانه توسط پاسداران به رگبار بسته شدند.

 

گزارشی از وضعیت وخیم معیشتی کولبران زحمتکش و جنایات رژیم در حق آنها:

هفته‌یی نیست که خبر کشته و زخمی شدن شماری از هموطنان زحمتکش و محرومی که برای گذران معیشت خانواده خود به کولبری پرداخته‌اند منتشر نشود. کولبران محروم در کردستان و آذربایجان غربی و کرمانشاه تنها به جرم تلاشی سخت برای به‌دست آوردن لقمه نانی مورد هجوم و شلیک مستقیم پاسداران جنایتکار و مأموران سرکوبگر خامنه‌ای قرار می‌گیرند یا بر اثر انفجار مین که در جنگ ضدمیهنی و یا سرکوب مردم کردستان، توسط پاسداران کاشته شده جان می‌سپارند.. تا ۲۲اریبهشت ماه ۵کولبر با شلیک مستقیم پاسداران جنایتکار رژیم در این ماه کشته و سه نفر زخمی شده‌اند. یک کولبر نیز در ارتفاعات مرزی نوسود در تلاش برای فرار از کمین پاسداران به دره سقوط کرد و کشته شد.

در فروردین‌ماه حداقل دو کولبر بر اثر تیرانداز پاسداران رژیم کشته شده و هشت تن از جمله با انفجار مین در مناطق مرزی به‌شدت زخمی شده‌اند. ۳کولبر بر اثر سرما یخ زده و جان خود را از دست دادند.

 

روز سه‌شنبه ۲۴اردیبهشت ۹۸آرام، نوجوان ١٧ساله اهل روستای گندویله اشنویه که به‌دلیل فقر، قاطری کرایه کرده و به کولبری روی آورده بود، در اولین شب کولبری در رودخانه گادر اشنویه غرق شد.

 

بیکاری و فقر ناشی از آن، عامل اصلی افزایش کولبران محرومی است که پیش از این اجازه چند بار کولبری در ماه داشته‌اند، اما رژیم سرکوبگر آخوندی این را ه را نیز بر آنها بسته است.

یک عضو مجلس آخوندی از کردستان روز ۲۵اردیبهشت با اعتراف به تبعیض و فقر و بیکاری در این استان می‌گوید: «بیکاری و تورم بالا» در کردستان بیداد می‌کند و هر خانواده کردستانی برای تأمین مایحتاج اساسی زندگی عادی باید ۱۰تا ۱۲درصد بیشتر از سایر خانوارهای ایرانی هزینه کند.

 

مطالب مرتبط:

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات