728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - اروپا و خاورمیانه در حمایت از مقاومت - روز دوم

 اجلاس جهانی ایران آزاد - روز دوم -۲۰تیر۱۴۰۰
اجلاس جهانی ایران آزاد - روز دوم -۲۰تیر۱۴۰۰

اجلاس بزرگ جهانی ایران آزاد، در دومین روز با شرکت ۱۵هیأت پارلمانی اروپایی، کانادایی و استرالیایی، پنج مقام سابق عربی و هشت هیأت پارلمانی عربی، در مجموع با بیش از ۷۰ سخنران آغاز گردید. این گردهمایی که با حضور مریم رجوی و هزاران تن از مجاهدین در اشرف۳ و از طریق آنلاین با دهها هزار نقطه و تجمعات ایرانیان و حامیان مقاومت در ۱۰۵کشور برگزار گردید.

در این اجلاس هیأت‌های پارلمانی و نمایندگانی از انگلستان، فرانسه، آلبانی، پارلمان اروپا، آلمان، ایتالیا، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئیس، ایرلند، بلژیک، پرتغال، هلند، کانادا، استرالیا، اردن، فلسطین، بحرین، کویت، لبنان، یمن، سودان، تونس، مراکش، موریتانی، افغانستان، الجزیره و آذربایجان شرکت و سخنرانی کردند.
سخنرانان بر همبستگی مردم این کشورها با مقاومت ایران برای آزادی و حاکمیت مردمی تأکید کردند و از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی برای یک جمهوری دمکراتیک، صلح‌جو، غیر‌اتمی و مبتنی بر جدایی دین و دولت و حسن همجواری تأکید کردند.
مریم رجوی، در سخنان خود در این اجلاس، به‌کار گماردن رئیسی و تک‌پایه کردن رژیم را یک آرایش جنگی و سرکوبگرانه توصیف کرد که هدفش از یک‌سو مقابله با قیامهای مردمی و از سوی دیگر داشتن دست باز در برنامه‌های اتمی و موشکی و جنگ‌افروزیهای منطقه‌یی و ماجراجویی‌های بین‌المللی است.

 

سخنرانی خانم مریم رجوی در دومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد- اروپا – خاورمیانه در حمایت از مقاومت

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 2

هموطنان، دوستان گرامی!
به همه شما که در دومین روز گردهم‌آیی ایران آزاد حضور دارید، بار دیگر از صمیم دل درود می‌فرستم. این گردهم‌آیی برای رساندن پیام مردم ایران به جامعه جهانی و برای یادآوری تعهد ماست.
اراده مردم ایران این است که دیکتاتوری دینی ولایت فقیه، چه با اتمی، چه بی‌اتمی در هر حال سرنگون شود و سرنگون خواهد شد.
پیام ما به جامعه جهانی، مخصوصاً بعد از یک‌پایه شدن رژیم و قرار گرفتن یک سر‌جلاد در موضع رئیس‌جمهور، این است که به جلاد اتمی امتیاز ندهید! و به آخوندها که به لبه پرتگاه سرنگونی رسیده‌اند، امداد نرسانید.
اما تعهد ما برپایی یک ایران آزاد است و یک جمهوری دمکراتیک، با جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد، خودمختاری ملیت‌های تحت ستم، و یک ایران غیراتمی.
به شما دوستان ارجمند مردم و مقاومت ایران از اروپا و جهان عرب که در گردهمایی امروز حضور دارید، درود می‌فرستم. شما که برای صلح و دوستی و آزادی و دمکراسی در کنار مردم ایران علیه فاشیسم دینی ایستاده‌اید درود به همه شما.....

 

بارونس بوتروید - رئیس و سخنگوی پیشین پارلمان انگلستان 

بارونس بوتروید

به شما خانم رجوی درود می‌فرستم
پیوستن به شما یک افتخار است. خصوصاً در این شرایط حساس تاریخی.
متأسفانه مردم ایران حق انتخاب ندارند. البته آنها انتخابشان را با تحریم سراسری انتخابات به‌طور واضح اعلام کردند.
مردم به دیکتاتورهای جهان نشان دادند که آنها خواستار تغییر هستند.
امروز ما برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی را داریم. این تمام آزادیهای مدنی را برای مردم ایران تضمین می‌کند.
من نقش زنان در این مقاومت را تحسین می‌کنم و شجاعت آنان را تحسین می‌کنم.

 

سر دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان

سر دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان

پس از ظهور رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور در ایران، انگلستان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا باید پشت سر سازمان مجاهدین، رئیس‌جمهور منتخب آن خانم مریم رجوی و ملت ایران متحد شوند زیرا آنها بهترین متحدان ما برای تضمین ایران آزاد هستند.
امروز خوشحالم که اعلام کردم تاکنون بیش از 100نفر از همکاران من بیانیه بسیار محکمی درباره ایران امضا کرده‌اند و این در کتاب قرمز از مجلس اعیان و کتاب سبز از مجلس عوام است. و این بیانیه دیکتاتوری وحشیانه مذهبی در ایران را رد می‌کند و از مقاومت ایران و خانم رجوی حمایت می‌کند.
ما بر این باوریم که برنامه ده ماده‌ای تشریح شده توسط رئیس‌جمهور منتخب سازمان مجاهدین، خانم رجوی، و خواست ایشان در ایجاد جمهوری در ایران بر اساس انتخابات آزاد و عادلانه، جدایی دین و کشور، برابری جنسیتی، غیرتبعیض علیه اقلیتهای مذهبی و قومی، و یک ایران غیرهسته‌یی، شایسته حمایت ما است.
ما از دولتهای خود می خواهیم که سیاست محکمی در برابر رژیم ایران اتخاذ کنند.

 

دیوید جونز وزیر برگزیت (۲۰۱۷) نماینده پارلمان انگلستان

-دیوید جونز

همه ما که امروز در این برنامه شرکت می‌کنیم اتفاق‌نظر داریم که آینده ایران باید توسط مردم ایران تعیین شود.

خانم رجوی، شما و جنبش شما پیشگام این تلاش برای آزادی بوده‌اید. شما خواستار تحریم انتخابات ساختگی ریاست‌جمهوری شدید و اکثریت ایرانیان با رد صریح دیکتاتوری مذهبی به درخواست شما پاسخ مثبت دادند. جنبش شما و یگانهای مقاومت آن در داخل ایران با بسیج مخالفت با رژیم و سازماندهی اعتراضات در سراسر کشور به مردم در انجام این کارزار کمک کرده‌اند.

و به همین دلیل است، همان‌طور که با حضور پررنگ امروز و تحریم انتخابات ملی می‌بینیم، شما در میان ایرانیان و نمایندگان پارلمان بین احزاب مختلف در انگلیس، ایالات متحده و اروپا از پشتیبانی شدیدی برخوردار هستید. جریان حرکت در این لحظه حساس در تاریخ ایران به نفع شما در حال رشد است.

در مقابل، در عملی از سر ضعف و ناامیدی آشکار، رژیم و ولی‌فقیه رژیم مردی را که قصاب قتل‌عام سال۱۹۸۸ خوانده شده است، یعنی ابراهیم رئیسی، را به‌عنوان رئیس‌جمهور خود انتخاب کردند. این باید زنگ خطری برای جامعه جهانی باشد و باعث تقویت لزوم تحقیق در مورد این قتل‌عام. تحقیقاتی که گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد ایران به‌دنبال ظهور رئیسی خواستار آن شده است.

اکنون انگلیس باید ملل‌متحد را تحت فشار قرار دهد تا تحقیق مستقلی در مورد قتل‌عام سال۱۹۸۸ آغاز کند.

 

بارونس ورما 

بارونس ورما

دوستان عزیز خانم رجوی مردم ایران شما می‌توانید یک آلترناتیو دمکراتیک که مورد حمایت مردم و بین‌المللی است وجود دارد.
این مقاومت ایران را به جهان آزاد وصل می‌کند و خانم رجوی در رأس این جنبش نشان‌دهنده آلام و آرزوی مردم ایران است.
من از خانم رجوی حمایت می‌کنم ایشان ثابت کردند مقاومت ایران را به سوی آزادی حمایت می‌کند.
پیام ایشان برای تحریم انتخابات با استقبال مواجه شد پاسخ رژیم انقباض است.
اراده مردم ایران تحت رهبری زنان برای یک ایران آزاد پیش می‌رود.
غرب و انگلستان باید در طرف شما باشد من و همکارانم در پارلمان انگلستان هرکار را انجام می‌دهیم تا ابراهیم رئیسی را به دادگاه ببریم.

 

استیو مک کیپ

-استیو مک کیب

سلام به همگی من افتخار دارم به گردهمایی ایران آزاد بپیوندم خانم رجوی شما تصویر حقیقت را ارائه می‌دهید. در مقابل توطئه‌های رژیم و اسدالله اسدی که با تروریسم می‌خواست جنایت بکند و آن دروغهایی که در مورد سازمان مجاهدین در غرب گفته می‌شد و این منجر به لیست‌گذاری مجاهدین شد. حالا می‌بینیم که رژیم کشتار می‌کند نه در ایران بلکه حتی در سوریه. کسی که الآن رئیس‌جمهور شده کشتار کرده جنایت کرده است.
رژیم جایی که باید پول برای واکسن استفاده کند را در خدمت تروریسم استفاده می‌کند. ما باید به‌جای مماشات باید حرفهای شما را گوش می‌کردیم ما مسخره آمیز بودن انتخابات‌شان را دیده‌ایم ما خیانت آنها سر برنامه اتمی دیده‌ایم الآن درست این است که مردم انگلیس به شما گوش بدهند و ایران آزاد خواهد شد.

 

باب بلکمن نماینده پارلمان انگستان

-باب بلکمن

خیلی خوشحالم که امروز با شما هستم برای حمایت از مردم ایران و خواهان عدالت و یک ایران آزاد هستید. در سال۲۰۱۶ من و سایر دوستان یک لایحه به پارلمان بردیم در رابطه با اعدام زندانیان در ایران که در تابستان ۱۳۶۷ در ایران اتفاق افتاد مردانی که در زندانها از شما حمایت می‌کردند از مواضع سازمان حمایت می‌کردند و این لایحه ما مورد حمایت گسترده قرار گرفت و از دولت خواسته می‌شد که به‌رسمیت بشناسد و محکوم کند این قتل‌عام را...
جنبش شما دارای حمایت بسیار گسترده‌یی در پارلمان انگلیس از طرف دوستانتان هست.
من می‌خواهم تعهد شما بدهم که من و ۳۵نفر نمایندگان مجلس انگلیس که از گذشته لیست‌گذاری را شکست دادیم می خواهیم ابراهیم رئیسی را به دادگاه ببریم و از شورای امنیت خواهیم خواست که او را به دادگاه جنایی بین‌المللی بکشانند.

 

متیو افورد

-دکتر متیو آفورد این افتخار است برای من که در همبستگی با شما در این همایش سخنرانی کنم. ما اینجا ۴۰ پارلمانتر انگلیسی و ۱۰۰ پارلمانتر اروپایی را داریم. این نشانه حمایت گسترده‌یی است که از شما وجود دارد. این برخلاف دروغهای رژیم آخوندی است که می‌گویند کسی از شما حمایت نمی‌کند.
می‌دانیم که چقدر رژیم از شما و این حمایتها می‌ترسد.
ما می‌دانیم که رژیم به فعالیت‌های اتمی ادامه می‌دهد. مدتی قبل رژیم آخوندی به‌خاطر بمب‌گذاری در گردهمایی پاریس محکوم شد.
زمان آن رسیده که حمایت بکنیم از مقاومت مردم ایران.
هر ناظر بی‌طرفی می‌تواند ببیند که ما با یک ایران متفاوتی روبه‌رو هستیم. ایرانی که با طرح ده ماده‌ای خانم رجوی آزادیها را تضمین می‌کند. ایرانی شکوفا.

 

فیلیپ گوسلن نایب‌رئیس کمیسیون قوانین در مجلس ملی فرانسه

-فیلیپ گوسلن

بسیار خوشبخت هستم که امروز به شما و مردم ایران سلام می‌کنم. بر این‌که در این دو روز کنفرانس جهانی برای یک ایران آزاد به شما بگویم که فرانسویان، پارلمانترهای فرانسوی در کنار شما هستند و من در اینجا در مقابل این کنفرانس جهانی به‌نام مردم فرانسه با شما سخن می‌گویم و می‌خواهم حمایت خود را از شما اعلام کرده و بگویم که از حمایت کامل من برخوردار هستید.
ما از وزارت‌خارجه، نخست‌وزیر فرانسه و سایر دولتهای اروپایی و جهانی و جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که برای یک سیاست دیگر در قبال اقدام کنند. . من امروز به‌نام مردم فرانسه، دوستان فرانسوی که در اینجا دارید تکرار می‌کنم آفرین به مردم ایران و باید به چیزی که هستید افتخار کنید و ادامه دهید و افتخار کنید و فردا ایرانی آزاد و دمکراتیک خواهید داشت. زمانی که مردم ایران سرنوشت خود را به‌دست خواهند گرفت.

 

میشل دووکلور رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک

-میشل دووکولور

در کنار همکاران پارلمانتر از کشورهای مختلف گردهم آمدیم تا از هدف دمکراسی در ایران با محور خانم مریم رجوی حمایت کرده و با آن همبستگی خود را اعلام کنیم. از فرصت استفاده کرده و به ایشان به همراه همکارانم در کمیته برای یک ایران دمکراتیک سلام می‌کنیم.
کمیته ما، برای دفاع از حقوق‌بشر و یک دمکراسی واقعی در ایران حمایت کرده که می‌خواهد جایگزین رژیم مذهبی و دیکتاتوری که در این کشور حاکم است بشود. این کمیته هم‌چنین از مبارزه علیه تروریسم حمایت می‌کند که یکی از اهداف اصلی دولت ما می‌باشد.
ما مفتخر هستیم که توانستیم توجه بالاترین مقامات کشورمان را روی فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران در خاک فرانسه جلب کنیم بمانند توطئه شکست‌خورده سوءقصد در ویلپنت و هم‌چنین سرکوب خونین در داخل کشور علیه مردم این کشور، جلب کنیم.


اروه سولینیاک نماینده مجلی ملی فرانسه، نایب‌رئیس کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک

-اروه سولینیاک مسئولیت ما این است که به همراه دوستان خود در شورای ملی مقاومت این است که با این مردم از جانب فرانسه و دولتش صحبت کنیم و بگویم که این رژیم را محکوم می‌کنیم که نه تنها یک تهدید برای فرانسه، اروپا بلکه برای جهان است.
البته که در ژوئن 2018 این سوءقصد نافرجام در خاک ما توسط یک دادگاه بلژیک محکوم شد و به‌وضوح اثبات کرد که ایران یک تهدید برای جهان است. نتیجه این‌که وظیفه ما چیست؟ این است که از دولت بخواهیم که به مسئولیتهای خود عمل کرده و یک پیام امید به مردم ایران به‌نام آزادی و دمکراسی و امنیت جهانی ارسال کند. من فکر می‌کنم که همکارم یانیک فاونک در این زمینه حرف مرا تأیید خواهد کرد.

 


آندره شاسین رئیس گروه چپ و دموکرات جمهوری خواه در مجلس ملی فرانسه

-آندره شاسین

در واقع جنبش اجتماعی که در داخل کشور گسترش میابد. نارضایتی به‌طور گسترده در ایران وجود دارد و خشم مردم هر روز افزایش پیدا می‌کند. چرا؟ بر این‌که از یک‌سو فقر گسترش پیدا کرده است. مردم فقیر هستند، گرسنه هستند. در مقابل غارت گرانی هستند که پول را خرج گسترش نظامی و بسیار زیاد می‌کنند خصوصاً در زمینه هسته‌یی و یا این پولها را خرج بنیادهای می‌کنند که در دست رژیم و رهبر و ملایان و خدمتگزارشان، می‌باشد.
در مقابل مقاومت در داخل هر روز گسترش پیدا می‌کند. یک مبارزه اجتماعی شکل گرفته است از سوی کارگران و کارکنان برای مثال امروز در صنایع پتروشیمی که خواهان حقوق خود هستند، یک حقوق مناسب، آنها مبارزه کرده و به آن ادامه می‌دهند در حالی که سرکوب بسیار شدید است.
ما فرانسویان، می‌فهمیم که مقاومت داخلی یعنی چه. این مقاومت بیش از هر زمانی نزدیک به مردم. در محلات، شهرها، روستاها توسط جوانانی که از دوستان مجاهدین خلق هستند و شجاعت مبارزه را دارند، جلو می‌رود، و همین مسأله است که امروز ما فرانسویان، پارلمانترهای فرانسوی می‌خواهیم تشویق کنیم. ما می‌گویم مبارزه کنید، به مبارزه ادامه دهید و جوانان به مبارزه ادامه دهید و می‌گویم که ما تا چه از شما حمایت می‌کنیم و ما از جنبش به رهبری خانم رجوی حمایت می‌کنیم.

 


یانیک فاونک نماینده مجلس ملی فرانسه

-یانیک فاونیک بله چرا که نقش بی‌ثبات کننده رژیم ایران قبل از هر چیز در خاورمیانه اعمال می‌شود. من یانیک فاونک معاون کمیته برای یک ایران دمکراتیک هستم و می‌توانم به شما تأکید کنم که بی‌ثباتی سیاسی که در این منطقه حساس برای ژئوپولتیک جهانی بمانند ناشی از این رژیم است در لبنان، سوریه، عراق، یمن و افغانستان در این کشورها حمایت ایران از تروریستهای محلی و شبه‌نظامیان هدایت شده توسط نیروهای فرا مرزی سپاه پاسداران مشهود است.
رژیم ایران یک تهدید واقعی برای فرانسه است، نه تنها به‌دلیل نکاتی که گفتم بلکه به‌دلیل برنامه موشکی که هم همسایگانش را تهدید می‌کند و هم متحدان آنرا.
این توسعه‌طلبی رژیم ملایان برای مخفی کردن بحرانهای داخلی آن می‌باشد و این‌که رو به افول است. بیش از‌پیش در مقابل اعتراضات و حتی شورشها علیه دست درازی رژیم در منطقه می‌باشد. این سیاست میلیاردها خرج برای ایران دارد که از جیب و راحتی مردم ایران در میآید.
این شکلک قدرت منطقه‌یی دیگر کسی را امروزه گول نمی‌زند که بیشتر فیلی است که هوا شده است تا شکنندگی رژیم را مخفی کند که از شورشهای مردمی هراس دارد و مجبور است یک جلاد را به رأس قوه مجریه به گمارد تا در مقابل خشم مردم ایستادگی کند. و همکارم آندره شاسین که معاون کمیته نیز می‌باشد در این مورد توضیح دهد:

 


آلن ویوین وزیر پیشین امور اروپایی در دولت فرانسه

-آلن ویوین

نمایش مسخره انتخاباتی ایران که در ایران توسط رهبر عالی برگزار شد، هیچ‌کس را گول نمی‌زند نه در ایران و نه در هیچ کشور دنیا. رژیم حاکم در ایران فقط می‌خواست ظاهر تحول را بگیرد. با انتصاب رئیسی یک ما فوق محافظه‌کار که دستش پر از خون ایرانیان است و انتصاب یک جلاد دیگر به‌عنوان وزیر دادگستری هیچ ربطی به رأی مردم ندارد که به‌رغم فشارهای اعمال شده توسط حاکمیت به‌طور گسترده در این انتخابات شرکت نکرد که نتیجه آن از قبل مشخص بود.
امروز بیش از دیروز رژیم از نفس افتاده است در بطن مشکلات غیرقابل حل که اساساً ناشی از مدیریت غیرقابل قبول می‌باشد و دلیل آن هم این است که هیچ امکان ضد حاکمیتی در ایران وجود ندارد.
شهروندان ایرانی که نمی‌خواهند در وسط قرن 21 چنین رژیم واپسگرای و عملکردهای وحشیانه سیاسی فجیع قرون‌وسطایی را تحمل کنند هرگز از پا نخواهند نشست.
هیچ چیز برای سقوط نزدیک این دیکتاتوری نباید کنار گذاشته شود. زمان آن فرا رسیده است که یک حمایت مشخص از مقاومت مردم ایران با افزایش ابتکارات و اقدامات صورت گیرد که چشم‌انداز برای آینده باشد خصوصاً در دو محور که امروز بسیار فوری و مهم است.

 

ژان فرانسوا لوگاره عضو شورای منطقه‌یی ایل دو فرانس

ژان فرانسوا لوگاره عضو شورای منطقه‌یی ایل دو فرانس همانگونه که مشاهده می‌کنیم بهمراه ژان پیر هیلر و مارتین والنتون ما باز هم و مجدداً در کنار شما هستیم چرا می‌خواهیم در نگرانی‌ها، خشم و امیدهای شما سهیم باشیم.
خشم شما چرا که این به‌اصطلاح انتخابات ۱۸ژوئن یک توهین و تقلب دمکراسی می‌باشد. انتخاباتی که همه چیز از قبل تعیین شده بود و همه چیز تقلبی بود حتی رقم شرکت‌کنندگان که در واقعیت و بنا‌به‌گفته ناظران بی‌طرف ۱۰درصد بیش نبود و توسط رژیم این رقم ۵برابر شد.
توهین بر آن که دمکراسی یک ساختار است که واگذار می‌کند و نمی‌تواند این مسخره بازی را انتخابات نامید که در آن ابراهیم رئیسی را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کند و این یک توهین بزرگ است و همه چیز یک جمهوری با دیکتاتوری مخالف است در حالی که در این دیکتاتوری هیچ جایی برای آزادی در هیچ زمینه‌ای وجود ندارد. علاوه بر این‌که این مسئول جدید جمهوری اسلامی مسئول قوه قضایی بوده است و (نقش جدی در کشتار) بنا‌به‌گفته ناظران سازمان ملل داشته است.

 

ژان پیر مولر عضو شورای استان والدواز

-ژان-پیر مولر ابراهیم رئیسی یکی از وحشی‌ترین و یک از فعالترین مسئولان کشتار وحشتناک 198 8 که منجر به‌قتل ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی که اکثراً از وابستگان سازمان مجاهدین خلق ایران بودند، می‌باشد. این کشتار که در زمان خود توسط منتظری جانشین وی به‌صورت هشدار دهنده به‌عنوان یکی از بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی تلقی شده بود.
مردم ایران و ایرانیان بشکل شرم‌آوری توسط رهبران خود در مبارزه با کوید19 به‌حال خود رها شده‌اند ولی آنها دیگر نمی‌خواهند رنج و شکنج را تحمل کنند، دیگر نمی‌خواهند زیادرویهای این ملایان را خصوصاً در مقابل زنان تحمل کنند. ایران یکی از کشورهای است که هنوز حکم اعدام را به‌طور عادی اجرا می‌کند. مسلم است که علاوه بر بحران آزادی و دمکراسی مردم ایران گریبانگیر یک بحران بی‌سابقه اقتصادی هستند برشوریده‌اند و هر روز این شورشها ابعاد بزرگتری پیدا می‌کند و بلاشک ابعاد وسیعتری از شورشهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ خواهد بود.
برنامه مریم رجوی برای ایران فردا از نظر ما پاسخگوی استقرار یک سیستم چند حزبی با آزادی احزاب و لغو مجازات اعدام و جدای دین از دولت و برابری کامل زن و مرد و یک سیاست خارجی مبتنی بر همزیستی مسالمت‌آمیز و صلح و همکاری بین‌المللی و منطقه‌یی و احترام به چارت سازمان و قبول یک ایران بدون سلاح هسته‌یی و کشتار جمعی می‌باشد.
ما با شما همراه هستیم چرا که یعنی بازگشت ایرانی که ما آنرا دوست داریم و نه ایران غمناک، وحشی و مسموم و خطرناک ملایان...

 


آنتونیو لوپز استوریس وایت عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا

آنتونیو لوپز استوریس وایت عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا

همان‌طور که همه ما می‌دانیم این روزها برای ایرانیها ایام سختی است. ضایعات گسترده و ویرانیهای حاصله از پاندمی و انتخابات ریاست‌جمهوری قلابی که با صدای رسا توسط مردم ایران تحریم شد، بار دیگر ثابت می‌کند که به این رژیم نمی‌توان اعتماد کرد.
جامعه بین‌الملل باید به به‌طور مناسب پاسخ دهد و رئیسی را مورد حسابرسی برای گذشته‌اش و اقدامات آینده او قرار دهد. اتحادیه اروپا خودش ابزارهایی را برای این کار در اختیار دارد و باید از آنها استفاده کند.
به قدرت رسیدن رئیسی نتیجه مستقیم مماشات جامعه جهانی با ایران است.
این دلیل دیگری است که، مانند 40سال گذشته، این رژیم قادر به اصلاح نیست.
ایده "میانه‌رو در برابر تندرو"که بسیاری در غرب به آن اعتقاد داشتند، رد شده است. در حقیقت، همان‌طور که در شعارهای مردم ایران در اعتراضات خیابانی اخیر بود:"اصلاح طلب، اصول‌گرا، دیگر تمام ماجرا. "
به همین دلیل ما به سیاست جدیدی در قبال رژیم نیاز داریم.
تجربه نشان داده است که به رژیم بنیادگرای ایران نمی‌توان اعتماد کرد. این رژیم در طول 20سال گذشته در مورد برنامه هسته‌یی خود دروغ گفته است، بنابراین ما نمی‌توانیم این یک مسأله را از تمام مسائل دیگر رژیم جدا کنیم. این اشتباه است که تصور کنیم با برجام، جامعه جهانی می‌تواند تهدیدهای دیگر رژیم را برطرف کند.
سیاست صحیح فقط نباید بر برنامه سلاح هسته‌یی رژیم متمرکز باشد، بلکه این سیاست باید برنامه موشکهای بالستیک، حمایت مالی رژیم از تروریسم، نفوذ مخربش در کشورهای منطقه و نقض حقوق‌بشر آن را نیز شامل شود.

حقوق بشر باید اولویت اصلی ما باشد و ما باید روابط و مذاکرات خود را با رژیم منوط به احترام مطلق آن به حقوق‌بشر کنیم.
ما در همبستگی با مردم ایران می‌ایستیم، زیرا آنها خواستار احترام به حقوق اساسی و آزادیهای انسانی خود هستند.

 


رادوسلاو شیکورسکی ـ‌وزیر خارجه لهستان (۲۰۱۴) عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا

رادوسلاو شیکورسکی ـ‌وزیر خارجه لهستان (۲۰۱۴)

ما بسیار عصبانی هستیم و شوکه از این انتخابات نمایشی در ایران. از انتخاب کسی که قتل‌عام کننده است و مورد محکومیت عفو بین‌المللی قرار گرفته و در اعدامهای ۶۷دست داشته. چطور رژیم انتظار دارد که ما با چنین آدمی بحث پیش ببریم این علامت امید نیست این علامت رژیمی است که مقابل ما ایستاده است من هم مطمئن هستم که یک حکومتی که به حقوق‌بشر و آزادیها احترام می گذارد سر کار خواهد آمد و پارلمان اروپا برای حقوق انسان‌ها صدایش را بلند خواهد کرد خیلی ممنون موفق باشید.

 

 آنا فوتیگا، وزیر خارجه لهستان (۲۰۰۹) – نماینده پارلمان اروپا

آنا فوتیگا نماینده پارلمان اروپا و وزیر خارجه لهستان (۲۰۰۷)

می‌خواستم خطاب به همه شما و از طریق شما به رهبر شجاع تان، مریم رجوی، درودها و بهترین آرزوهایم را برسانم.

متأسفانه، ما در پارلمان اروپا تاریخچه سخت شما را مورد توجه قرار داده‌ایم، به‌ویژه جنایاتی که رژیم آخوندها در سال۱۹۸۸ انجام داده‌اند و متأسفانه، از این نتیجه راضی نیستیم. من فکر می‌کنم این به‌معنای تحقیر کل جامعه بین‌المللی است. و مطمئن باشید که ما با شما هستیم، و ما می‌خواهیم موضوع حقوق‌بشر در ایران را روی میز (در پارلمان اروپا) قرار بدهیم، حقوق اصیل مردم ایران برای داشتن کشور مستقل، دمکراتیک، سودمند برای همه مردم کشور و توسعه به روشی که به آنها امکان زندگی صلح‌آمیز می‌دهد.


خاویر زارزالخوس، نماینده پارلمان اروپا، دبیرکل دفتر نخست‌وزیر اسپانیا (۲۰۰۴)

خاویر زارزالخوس، نماینده پارلمان اروپا، دبیرکل دفتر نخست

خانم رجوی، خوشحالم که در کنار شما هستم، و خطاب به همه مردم ایران که این اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱ را دنبال می‌کنند - "گزینه دمکراتیک در مسیر رسیدن به پیروزی."

ما در حالی جمع می‌شویم که فردی که تحت شدیدترین اتهامات جنایات علیه بشریت است، به‌عنوان رئیس‌جمهور بعدی در ایران منصوب شده است.
این گواه وحشتناکی است که ابراهیم رئیسی سابقه کاری خود را بر اساس ترویج، تشویق و دستور به کشتار عظیم سی هزار زندانی سیاسی بنا نهاده است.
ما، به‌عنوان یک گروه از اعضای پارلمان اروپا، درست بعد از اعلام رئیسی در نامه‌یی اعلام کردیم که رهبران اروپا و اتحادیه اروپا با این واقعیت سخت روبه‌رو هستند. ما نمی‌توانیم مثل همیشه تجارت را ادامه بدهیم. ما نمی‌توانیم چشم خود را بر نقض حقوق‌بشر و سرکوب زنان ببندیم. ما نمی‌توانیم رژیم تروریستی ایران را که 85میلیون ایرانی را به گروگان گرفته است، نادیده بگیریم. در این لحظه دقیق، ما باید تعهد خود را نسبت به دموکراسی و حقوق‌بشر نشان دهیم و از تمایل مردم ایران برای انتخابات آزاد در یک ایران آزاد و دمکراتیک حمایت کنیم.


میلان زوور وزیر آموزش اسلوونی (۲۰۰۸)

-میلان زوور

من محکوم می‌کنم دستگیری و زندانی شدن قیام‌کنندگان در ایران را. این در دنیای معاصر غیرقابل قبول است. به همین علت من بارها درخواست کردم که حقوق‌بشر را در صدر خواسته‌ها از ایران قرار بدهند. ابراهیم رئیسی و سایر نقض کنندگان حقوق‌بشر باید در مقابل عدالت قرار بگیرند.
خانم رجوی من امروز همبستگی و حمایت خودم را از تلاشهای خستگی‌ناپذیر شما و طرح ده ماده‌ای شما اعلام می‌کنم و به شما اطمینان می‌دهم که دوستان خوبی در پارلمان اروپا دارید.


پتراس استراویچیوس عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا

-پتراس آستراویچیوس

خانم مریم رجوی رهبر مقاومت ایران شما موضوعات مهمی را در گردهمآیی ایران آزاد مطرح کردید. ما مسایل ایران را از نزدیک دنبال می‌کنیم
ما مبارزه‌مان را برای ایران آزاد ادامه می‌دهیم، من به شما و تیم‌تان تبریک می‌گوییم و ما به‌خاطر فعالیت‌های شما از شما تشکر می‌کنیم.
نمایش انتخابات اخیر در ایران ما را متعجب نکرده است، زیرارژیم ایران هرکاری می‌کند نظام را برخلاف آینده مردم ایران حفظ کند.
ما هرگز سکوت نخواهیم کرد و در رابطه با مسئولیت‌هایمان درنگ نخواهیم کرد تا رئیس‌جمهور جدید آنرا مورد حسابرسی قرار بدهیم
هرکاری را بتوانیم انجام بدهیم برای آزادی ایران و در تماس با شما هستیم برای همکاریهای گسترده بیشتر برای ایران آزاد آینده

 

فرانس بوگوویچ وزیر کشاورزی اسلوونی (۲۰۱۳)، نماینده پارلمان اروپا

-فرانس بوگوویچ

به اجلاس جهانی مقاومت ایران می‌پیوندم امروز با آمدن رئیسی فراخوان باید جدی گرفته شود گزارشگر حقوق‌بشر ملل‌متحد فراخوان داد برای تحقیقات مستقل برای اعدام هزاران زندانیانی سیاسی که رئیسی در آن نقش اساسی داشت. مردم ایران خواهان یک تغییر اساسی هستند که هم شاه هم آخوندها را رد می‌کنند مردم ایران قیمت مبارزه با این رژیم را پرداخته‌اند. در این دیکتاتوری قاتلی که هست میانه‌رویی وجود ندارد یک آلترناتیو وجود دارد آن هم شورای ملی مقاومت ایران تحت ریاست خانم رجوی با برنامه ۱۰ ماده‌ای و یک جایگزین مشروع و قابل اعتماد.
مطمئن باشید من از ایران حمایت خواهم کرد.


 

رافائله فیتو- رئیس مشترک محافظه‌کاران و رفرمیست‌ها در پارلمان اروپا، وزیر روابط با مناطق ایتالیا

-رافائله فیتو

از انتخابات ۱۸ژوئن گذشته که منجر به انتخاب ابراهیم رئیسی توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای شد. رئیسی شخصیتی که در رأس رژیم ایران متهم به جنایات بیشمار علیه بشریت و حقوق‌بشر در بیش از سی سال در گذشته می‌باشد.
کانال پیش ساخته‌ای که از طریق آن رئیسی به ریاست‌جمهوری رسیده است، نشانه آشکار اراده رهبر عالی کشور برای انتخاب رئیس‌جمهور جدیدی می‌باشد که مایل به انجام هر کاری برای از بین بردن هر نوع مخالف و مخالفت باشد. از اولین اظهارات وی، ما به‌وضوح می فهمیم که او مباشر اوامر آیت‌الله خامنه‌ای خواهد بود که بیش از‌ پیش به هدایت سیاست هایش در داخل و خارج از کشور ادامه خواهد داد
وضعیت حقوق‌بشر در ایران سالهاست به‌طور مداوم در حال وخیم شدن است و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌توانند و نباید به مردم ایران، که تحت رژیم فعلی به‌شدت رنج برده‌اند، پشت کنند. از این نظر، فکر می‌کنم بسیار مثبت است که در همین هفته در جلسه عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ، ما به دو قطعنامه رأی دادیم: یکی در مورد ایران و دیگری در مورد درخواست از اتحادیه اروپا، مکانیزمی برای تحریمهای بیشتر و هدفمند، از جمله انجماد دارایی‌های مقامات رژیم ایران و نهادهایی که در دادرسیهای ناعادلانه و بازداشت خودسرانه و اعدام شهروندان ایرانی با تابعیت دوگانه و خارجی وجود داشته باشد.
بنابراین ضروری است که از مردم ایران و مخالفان ایرانی که برای یک ایران آزاد، کثرت‌گرا و دمکراتیک می‌جنگنند، حمایت کامل شود.
با آرزوی موفقیت در کارهایتان
متشکرم و مجدداً بر همکاری همه‌جانبه با شما تأکید می‌کنم.

 

کلویس بالیو نماینده پیشین پارلمان آلبانی

کولیس بالیو آلبانی

به شما تبریک می‌گویم که چنین برنامه باور نکردنی را یا این همه شخصیتهای مهم از سراسر جهان که از مبارزه برای دموکراسی در ایران حمایت می‌کنند سازماندهی کردید. البته آلبانی از این مبارزه حمایت می‌کند زیرا که ما در گذشته از یک رژیم مستبد رنج برده‌ایم و ما خیلی خوب درک می‌کنیم که مردم ایران چه می‌کشند و ما خیلی خوب رنج آنها را درک می‌کنیم. رژیم ایران یک رژیم فاسد است، یک رژیم ظالم است و یک رژیم وحشت است که حقوق و آزادیهای مردم ایران را سرکوب می‌کند.
آلترناتیو، آلترناتیو خانم رجوی یک جایگزین بر اساس آزادی بیان است، یک جایگزین بر پایه ارزشهای دموکراسی و ارزشهای حقوق‌بشر است که دقیقاً همان ارزشها و حقوقی است که مردم ایران برای آن مبارزه می‌کنند.
من قویاً معتقدم که به‌زودی ما یک ایران جدید را خواهیم دید، ایران دموکراسی. هم‌چنانکه امروز رژیم ضعیف‌تر از دیروز است مردم ایران قویتر از روز گذشته هستند.
مایلم یک بار دیگر به‌خاطر کار شگفت‌انگیز و بسیار الهام‌بخش شما به شما تبریک بگویم و حمایت خود را از این مبارزه، مبارزه برای دموکراسی در ایران ابراز کنم.

 


مارتین پاتسلت عضو کمیته حقوق‌بشر مجلس فدرال آلمان

مارتین پاتسلت

بسیار خوشحالم که در این گردهمایی باشکوه حضور دارم. صدای شما پیامی است قوی که به دولتهای جهان می‌فرستید: درخواست قاطع از آنها برای جدی گرفتن مبارزه برای آزادی و دموکراسی در ایران.
انتخاب به‌اصطلاح رئیس‌جمهور جدید ایران ابراهیم رئیسی، که در حقیقت نتیجه یک تحریم گسترده بود، چشم بسیاری از کسانی که سال‌ها به این افسانه باور داشتند که رژیم می‌تواند توسط جناح "میانه‌رو" اصلاح شود را باز کرد. رژیم زمانی که قدرتش تهدید شود، همه تلاش خود را برای حفظ آن بکار می‌بندد. بزرگترین تهدید برای ادامه حیات دیکتاتوری مذهبی، شورش مردم و مقاومت سازمان‌یافته آنها است.
واقعیتها گواهی می‌دهند که رژیم ملایان قابل اصلاح نیست.
تحریم سراسری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران ثابت کرد که رژیم از یک‌سو اعتماد مردم را کاملاً از دست داده است. از سوی دیگر نشان داد که مقاومت از حمایت مردمی برخوردار است و از طرف آنها پشتیبانی می‌شود. ما می‌دانیم که گروه‌های مقاومت مجاهدین خلق در داخل کشور، در پیشبرد کارزار تحریم انتخابات در جامعه نقش اساسی داشتند.
برای این‌که این پیام در غرب به گوش سیاستمداران و شهروندان، در هنگامی که با بسیاری از مشکلات دیگر برای مقابله با همه‌گیری کرونا مقابله می‌کنند، برسد، امروز باید ما یک پیام قوی و رسا را به گوش جهانیان برسانیم. این دقیقاً همان چیزی است که در این گردهمایی اتفاق می‌افتد و من به آن افتخار می‌کنم.

 


 سناتور لوچو مالان عضو کمیسیون خارجی سنای ایتالیا

سناتور لوچومالان

با انتخاب ابراهیم رئیسی در ایران، رژیم ایران نقاب از چهره برداشت. در حالی‌که اروپا و سایر کشورهای غربی دست به سیاست مماشات، همان سیاستی که در دهه۳۰میلادی در قبال هیتلر مورد استفاده قرار گرفت، زدند، رژیم] ایران[در سرکوب و فشار بر روی ملت بزرگ ایران خشن‌تر شده است. می‌بایست سیاست مماشات را کنار گذاشت چرا که در تهران رژیمی به‌اصطلاح مذهبی بر سرکار است که اصولی به جز افزایش قدرتش ندارد. رژیمی است که از تروریسم حمایت مالی می‌کند،
غرب می‌بایست به تظاهرش مبنی بر این‌که رژیم ایران حقیقتاً دمکراتیک می‌باشد پایان دهد و می‌بایست به اوضاع واقعی توجه کند. می‌بایست به‌رسمیت شناختن صحیح مقاومت ایران، که مریم رجوی رهبر آن می‌باشد، را انجام دهد. مقاومتی که هم‌اکنون در حال پرداخت قیمت با جان انسان‌ها، با نیروهایش در زندان، با افرادی که از حقوقشان محروم شده‌اند و افرادی که حتی در خارج هم تحت تعقیب قرار می‌گیرند، می باشد.
من مطمئن هستم که با کوشش کشورهای آزاد و تلاش مقاومتی که خانم رجوی آن را رهبری می‌کند به‌زودی می‌توانیم با هم در میدان آزادی باشیم و ایران آزاد و ایرانی که در جهان با شخصیت تاریخی و بزرگی ملتش ظاهر شود را جشن بگیریم!

 


آنتونیو تاسو نماینده پارلمان ایتالیا

آنتونیو تاسو نماینده پارلمان ایتالیا

انتخابات جعلی ریاست‌جمهوری رژیم ایران از یک‌طرف و بایکوت صندوقهای آرا توسط مردم ایران از طرف دیگر و به‌خصوص فعالیت‌های مستمر و گسترش یابنده واحدهای مقاومت در بسیاری از شهرهای ایران نمایانگر وضعیتی بی‌سابقه در ایران هستند. یعنی این‌که حکومت مذهبی ایران به پایان خط رسیده است. وضعیت دراماتیک اقتصادی در کشور، به‌دلیل سیاست تهاجمی رژیم و فساد و ناتوانی افراد آن، راهی جز قیام برای تغییر رژیم باقی نمی‌گذارد.
به ریاست رسیدن رئیسی، چهره واقعی و منحصربه‌فرد رژیم را نشان می‌دهد، چهره‌ای وحشیانه که هیچ مخالفتی را قبول نمی‌کند. اکنون که مردم ایران از رژیمی که آنها را تحت فشار قرار می‌دهد تقریباً به‌طور کامل فاصله گرفته‌اند، غرب، اروپا و ایتالیا منتظر چه چیزی هستند تا اعلان کنند که در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها قرار دارند؟
شورای ملی مقاومت ایران به ریاست خانم مریم رجوی، ایده‌ها و برنامه خود را در یک پلتفرم ده ماده‌ای برای آینده ایران به‌وضوح بیان کرده است. غ
شرافت انسانی، صداقت و شجاعت در سیاست، در طرف حقوق و آزادی. ما وظیفه داریم در طرف درست تاریخ قرار بگیریم. مبارزه مقاومت ایران و رهبری مریم رجوی این راه را به ما نشان می‌دهد. من همان‌طور که در این سال‌ها با همکارانم انجام داده‌ام، همیشه در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها خواهیم بود، تا روزی که پیروزی آزادی ایران را در خیابانهای کشور جشن بگیریم.
ما همیشه با شما خواهیم بود!

 


کریستف دیفریس عضو کمیته امور داخلی مجلس فدرال آلمان

کریستوف دفریس

به شما درود می‌فرستم در گردهمایی ایران آزاد به‌ویژه انجمنهای ایرانی در آلمان
رژیم ابراهیم رئیسی را انتخاب کرد که به‌خاطر جنایتهایش مورد تحریم اروپا و آمریکا است
آخرین امید به روند دمکراتیک از بین رفته و اصلاً امکان ندارد.
برای این‌که ایران آزاد و دمکراتیک عضو جامعه بین‌المللی باشد باید تغییر کند
من از درخواست عفوبین‌الملل حمایت می‌کنم ابراهیم رئیسی باید تحت پیگرد بین‌المللی قرار بگیرد.
رژیم بنیاد گرا است مرکز اسلامی هامبورگ نماد بنیادگرایی رژیم است.
من خواستار پایان فعالیت مرکز اسلامی هامبورگ هستم.
مردم با تحریم انتخابات نامشروع بودن آنرا اعلام کرد.
زنان و مردانی که جانشان را به خطر می‌اندازند شایان حمایت هستند.

 


پروفسور زیتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان

زیتا زوسموت

حکومت ایران حدود ۴۰سال با وجود تلاشهای مکرر فراخوانهای مستمر تغییری نکرده است این رژیم از تغییرات می‌گریزد و سر باز می‌زند در حالی که این برای مردم ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. گزینه‌ها و آلترناتیوی وجود دارد که که حاکی از آوازی نو و شجاعت است و این جنبش بزرگ را رئیس‌جمهور مریم رجوی با برنامه ۱۰ ماده‌ای ایجاد کرده است این برنامه ده ماده‌ای برای ایران آزاد است

 


پتزوپانه ـ نماینده پارلمان ایتالیا

استفانه پتزوپانه

ما از آرمان شما حمایت می‌کنیم. در ایتالیا بسیاری از شما حمایت می‌کنند به‌خاطر مقاومت در برابر رژیم ایران.
در این لحظه ما عمیقاً اعتقاد داریم که این رئیس‌جمهور جدید منتخب مردم نیست. ما هر کاری از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم. در کنار شما خواهیم بود.
رژیم روزبه‌روز به شکنجه و دستگیری و سرکوب ادامه می‌دهد. تجربه‌ای که ما داریم نشان داده است که دیکتاتورها پایدار نیستند و توسط مردم سرنگون می‌شوند.
در اینجا من می‌خواهم حمایت کامل خودم را از خانم مریم رجوی اعلام کنم. هم‌چنین حمایت از مردم خستگی‌ناپذیر ایران و سلام می‌کنم از ساکنان اشرف


مگنوس اسکارشون نماینده پارلمان سوئد

مگنوس اسکارشون

از شمایی که برای یک ایران آزاد فعالیت می‌کنید سپاسگزاری می‌کنم. به‌خصوص باید از شماهایی که در داخل ایران با به خطر انداختن جان خود برای نیل به یک ایران آزاد فعالیت می‌کنید تشکر کرد. من قبلاً نیز همراه دوستان شما در این کنفرانس‌ها شرکت کرده‌ام و به اهمیت این همه حمایت از کارهای شما از جانب صدها هزار نفر آگاه هستم. اتفاقی که چند روز پیش در ایران روی داد (اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم) یک نمایش مسخره و وحشتناکی بیش نبود. این رژیم یاغی با انتخابات جعلی رئیس‌جمهور انتخاب کرد.
من از دولت سوئد می‌خواهم که به جد متوجه پیامدهای سیاست خود باشد و به‌طور واقعی برای تحقق یک ایران آزاد تلاش کند. امیدوارم این انتخاباتی که مشخص شد دستکاری شده و به‌خصوص فردی رئیس‌جمهور شد که در قتل هزاران نفر دست داشته است باعث شود که دولت سوئد متوجه شود که باید از مردم ایران حمایت کند و با اپوزیسیونی که در داخل ایران هم فعال است همکاری کند. با تشکر زیاد از استکهلم و تشکر از تلاش‌هایتان.

 


کیمو ساسی وزیر و نماینده پییشین از فنلاند

کیمو ساسی وزیر و نماینده پییشین از فنلاند اثبات شده که دیپلمات رژیم و ۳تروریست همدست او می‌خواستند هزاران نفر را در گردهمایی به‌قتل برسانند. من یکی از شرکت‌کنندگان در همان جلسه بودم.
این نشان می‌دهد که هدف اپوزیسیون بزرگ مردم ایران بوده است.
وزرای خارجه باید تمامی سازمانهای تروریستی را در لیست تروریستی نام‌گذاری کنند از جمله سپاه پاسداران که باید توسط اتحادیه اروپا به‌عنوان تروریست اعمال شود.

 

 


ادوارد سولنس وزیر پیشین محیط‌زیست ایسلند

خانم رجوی سمبل مقاومت هست در مقابل رژیم وحشی در کل جهان می‌بینیم که یک قاتل در هیأت مرگ که در اعدام دهها هزار زندانی سیاسی نقش به سزایی داشته می‌شود رئیس‌جمهور شده است. او را جلاد مردم ایران نامند. مردم ایران فهمیدند شرکت در انتخابات نفعی برایشان ندارد زنان هم نقشی ندارند متأسفانه واکنش رسانه‌های غربی خیلی ناچیز بود و آنها دنبال کارهای معمول خودشان هستند آنها به نقض حقوق‌بشر کاری ندارند این انتخابات نشان داد اصلاحات فسانه است و مقاومت ایران ۴دهه است می‌گوید که عناصر مدره در این رژیم وجود ندارد. الآن کشورهای غربی این رژیم را بدون نقاب مشاهده می‌کنند من به رهبران سیاسی می‌گویم آیا فکر می‌کنید با یک حکومت دمکراتیک روبه‌رو هستید خیر شما با باندی از جانیان مواجه هستید در پایان بر حمایتم پافشاری‌ام نسبت به جنبش شما خانم رجوی تأکید می‌کنم.

 


اوفه البک ـ وزیر فرهنگ دانمارک (۲۰۱۲)، عضو کمیته خارجی پارلمان

اوفه البک ـ وزیر فرهنگ دانمارک (۲۰۱۲)، عضو کمیته خارجی پارلمان

ما در دانمارک خیلی می‌شنویم، از سرکوب زنان و قیامها و اعتصابها من می‌خواهم بگویم ما در همبستگی با شما قرار داریم.
ما می‌ٔدانیم انتخابات در ایران آزاد نبود. کسی که انتخاب شد مسئول کشتار زندانیان سیاسی در سال۶۷ بود. در همین رابطه عفو بین‌الملل فراخوان داد و من از آن حمایت می‌کنم.
من از خانم مریم رجوی حمایت می‌کنم و آرزو می‌کنم پیروزی خودتان را در ایران جشن بگیرید.

 


لارش ریسه نماینده پیشین پارلمان نروژ

لارش ریسه

این کنفرانس بیش از ۵۰هزار نقطه را به هم وصل کرد سخنان پمپئو و نخست‌وزیر اسلوانیا که رئیس اتحادیه اروپا است رژیم را عصبانی کرد از سطح شرکت شخصیتهای برجسته در کنفرانس شما. البته این واکنش‌ها طبیعی است که رژیم در قبال کانونهای شورشی و دیگر کارهای شما رژیم بارز می‌کند ما متعهد هستیم که از مقاومت حمایت کنیم و معتقدیم که این آزادی در ایران خیلی نزدیک است رژیم سازمانهای پوششی تشکیل می‌دهد و می‌گوید ما مأمور نمی‌فرستیم ولی کسی از رژیم گول نمی‌خورد. هم‌چنین رئیس‌جمهور این رژیم جای درستی قرار نگرفته او باید در دادگاه لاهه و دادگاه جنایی جهانی قرار بگیرد
ما معتقدیم که این آزادی به‌زودی محقق خواهد شد از خانم رجوی تشکر می‌کنم حاضر حاضر حاضر

 

 

 

 

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 0

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 1

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 2

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 3

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 4

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 5

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 6

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 7

مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - دومین روز گردهمایی جهانی ایران آزاد - 8
 

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات