728 x 90

گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در ایتالیا - رم

گرامیداشت پنجاه‌ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در ایتالیا - رم
گرامیداشت پنجاه‌ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در ایتالیا - رم

ایتالیا - رم

گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس مجاهدین

 

ایرانیان آزاده هواداران مجاهدین و مقاومت در ایتالیا در یک گردهمایی باشکوه پنجاه ونهمین سالگرد تأسیس سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران را در شهر رم جشن گرفتند.

در این مراسم علاوه بر شرکت هموطنان آزاده میهمانان ایتالیایی که از یاران همیشگی مجاهدین در ۳۰سال اخیر هستند به‌طور مثال خانم الیزابتا زامپاروتی نماینده پیشین پارلمان ایتالیا و از مسئولان سازمان حقوق‌بشری (به قابیل دست نزنید) و آقای آنتونیو استانگو رئیس فدراسیون حقوق‌بشر ایتالیا و خانم گابریلا لیبراتوره از مدافعان حقوق‌بشر حضور داشتند.

در این مراسم استاد رضا اولیاء نقاش و مجسمه ساز عضو شورای ملی مقاومت با یادآوری سالهای مبارزاه علیه دو رژیم شاه و شیخ و پیوستنش به شورای ملی مقاومت که با ساختن تندیس بنیانگذار مجاهدین محمد حنیف‌نژاد شروع شده بود، پنجاه‌ونهمین سال تأسیس مجاهدین را تبریک گفت و تأکید کرد من برای مبارزه در راه استقرار دموکراسی و آزادی و عدالتهای اجتماعی کشورم به مجاهدین پیوستم و تا پایان این راه را ادامه خواهم داد و اطمینان دارم که مردم ایران و کانون‌های شورشی رژیم را به زیر خواهند کشید. رژیمی که دیگر دستش رو شده است درود می‌فرستم بر مجاهدین در اشرف۳ و حمایت خود را از آنان تکرار می‌کنم و از همه هموطنان آزاده خود می‌خواهم که برای آزادی ایران به مقاومت ما بپیوندند.

 

در ادامه آقای آنتونیو استانگو رئیس فدراسیون حقوق‌بشر ایتالیا پس از تبریک به سازمان مجاهدین اعلام کرد که بیش از ۳۰سال است که در کنار مجاهدین قرار دارم و همیشه در مقابل مخالفان شما در کنار شما بوده‌ام چون می‌دانم اضداد شما از چه قماشی هستند. ما خوب می‌دانیم که خواست اصلی شما احترام به آزادی و عدالت و حقوق اولیه مردم کشور تان است. دولتهای غربی باید بدانند که با این رژیم نمی‌شود کنار آمد بلکه باید در مقابل آن قاطعیت به‌خرج داد.

خانم گابریلا لیبراتوره خاطرنشان کرد که امروز مجاهدین یک اپوزیسیون بسیار قوی است و تنها نیرویی است که در ایران برای آزادی و دموکراسی می‌جنگد وجود مجاهدین بسیار اساسی و مهم است چون حدود ۶۰سال سابقه مبارزاتی دارند و دوره‌های مختلف تاریخ معاصر ایران را پشت سر گذاشته‌اند و در این مدت برای آزادیهای اجتماعی جنگیده‌اند. وظیفه ما هم حمایت از آنها در این مبارزه و در مقابل حملاتی است که به آنها می‌شود

 

الیزابتا زامپاروتی نماینده پیشین پارلمان ایتالیا با اشاره به مشترک بودن مبارزه مجاهدین با تمامی نبردها برای احقاق حقوق دموکراتیک بر ضرورت سرنگونی رژیم و برپایی یک ایران آزاد و دموکراتیک تأکید کرد و گفت:

سفر یک ماه پیش خانم رجوی به ایتالیا به‌خصوص به‌خاطر جلب نظر اذهان عمومی در ایتالیا بسیار مهم بود و نشان داد که این جنبش به رهبری خانم رجوی تنها آلترناتیو واقعی برای ایران هستند. حضور خانم رجوی در مهمترین سالن سیاسی ایتالیا آن‌چنان مهم و مؤثر بود که رژیم ایران مجبور به فراخواندن سفیر ایتالیا در ایران شد. بهر صورت این جنگی است که باید به پیش ببریم. دولتها باید موضوع حقوق‌بشر در ایران را جدی بگیرند و با رهبران مقاومت ایران گفتگو کنند ما به فکر یک ایران آزاد هستیم و نمی‌توانیم در این میان قدرت مجاهدین را نادیده بگیریم.

بهزاد بهره‌بر نماینده انجمن هواداران سازمان مجاهدین خلق در ایتالیا در سخنان خود سیر تاریخی مبارزات ۱۰۰سال اخیر از جمله حکومت دکتر مصدق و کودتای ننگین ۲۸ مرداد و هم‌چنین تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۳۴۴ و هم‌چنین موقعیت این سازمان در شرایط کنونی را تشریح کرد.

دکتر خسرو نیکزاد و دکتر یوسف لسانی از دیگر سخنرانان مراسم گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین در شهر رم در ایتالیا بودند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c30ebae7-a650-4235-b40e-cedea97545e7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات