728 x 90

کنفرانس در کنگره آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی (۲) – پال گوسار، جودی چو، دن کرنشاو، دان بیکن

کنفرانس در کنگره آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی
کنفرانس در کنگره آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی

کنگره آمریکا

۳ مارس۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۹۹)

با افزوده شدن ۴۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا به حامیان قطعنامه ۱۱۸

شمار امضاکنندگان این قطعنامه به ۱۵۸تن افزایش یافت

قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان آمریکا

از قیام مردم ایران و طرح ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی

برقراری یک ایران دموکراتیک، غیرمذهبی، غیراتمی و جمهوری حمایت می‌کند

و نقض حقوق‌بشر و تروریسم دولتی توسط حکومت ایران را محکوم می‌کند

  • پال گوسار نماینده کنگره آمریکا از آریزونا

آمریکایی‌ها، اروپاییها و ایرانیها از تلاشهای خانم رجوی برای عدالت و آزادی در ایران حمایت می‌کنند

این قطعنامه حمایت از خواست مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی و محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم ایران است

جودی چو نماینده کنگره آمریکا از کالیفرنیا

من با افتخار از حامیان قطعنامه ۱۱۸ کنگره هستم. این قطعنامه مهم حملات تروریستی مورد حمایت حکومت ایران را محکوم می‌کند و از مردم ایران و اعتراضات مشروعشان علیه رژیم ایران حمایت می‌کند

  • دن کرنشاو نماینده کنگره آمریکا از تگزاس

رژیم ایران یک حکومت حامی ترور استو تا آنجا پیش رفت که از مصونیت دیپلماتیک برای انتقال بمب در خاک اروپا استفاده کرد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که خامنه‌ای و دولت فاسد وی به این فجایع علیه مردم ایران ادامه دهند.

  • دان بیکن – نماینده کنگره آمریکا از نبراسکا

رژیم ایران هم‌چنان بزرگترین صادر کننده ترور در جهان است. آنها باید بدانند نمی‌توانند به‌راحتی به آزار و وحشت مردم ایران ادامه داده و خود را مصون از مجازات و پیامدهای جنایتهای خود بدانند.

مشروح سخنرانی‌ها

پال گوسار – نماینده کنگره آمریکا از آریزونا

سلام من پال گوسار نماینده حوزه ۴ کنگره از آریزونا هستم.

من افتخار می‌کنم که به ۱۱۲تن از همکارانم از هر دو جناح به‌عنوان یک حامی اصلی قطعنامه پیوستم.

این قطعنامه "بیانگر حمایت از خواست مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی در ایران و هم‌چنین محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم تحت حمایت رژیم ایران است.

من تصمیم اخیر بلژیک را در مورد صدور حداکثر مجازات ۲۰سال حبس برای دیپلمات رژیم ایران اسدالله اسدی به‌دلیل طراحی توطئه تروریستی علیه گردهمایی ایران آزاد ۲۰۱۸در پاریس را تحسین می‌کنم. این یک مورد واضح از تروریسم دولتی با استفاده از تسهیلات کامل وزارت امور خارجه است.

اسدی با عنوان یک دیپلمات رژیم ایران سال‌ها به‌طور مخفیانه عملیات اطلاعاتی و سری را در سراسر اروپا انجام می‌داد. محکومیت یک مقام رژیم ایران قابل توجه و گامی در مسیر درست در مبارزه جهانی ما با این رژیم وحشی است.

مخالفان ایرانی همواره مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. آنها به‌طور مداوم مورد تهدید و با خشونت مواجه می‌شوند. آنها از کار اخراج می‌شوند. آنها به اتهامات جعلی یا اغراق‌آمیز زندانی می شوند. رژیم ایران برای سانسور حقیقت از فن‌آوریهای پیشرفته استفاده می‌کند. اینها موارد نقض حقوق شهروندی است.

آمریکایی‌ها، اروپاییها و ایرانیها از تلاشهای خانم رجوی برای پیگیری عدالت و آزادی در ایران حمایت می‌کنند. همه ما اطمینان داریم که روزی ایران از زنجیرهای این رژیم خلاص خواهد شد.

جودی چو نماینده کنگره آمریکا از کالیفرنیا

سلام

من عضو کنگره جودی چو هستم و افتخار می‌کنم که در کنار شما هستم. ما می‌دانیم که ایران شایسته دولتی بهتر از این است. ما در سال۲۰۱۹شاهد صحنه‌های غرور‌آمیز اعتراضی بودیم که همزمان با گسترش اعتراضات مردمی علیه حکومت بی‌رحم ایران در سراسر کشور در حداقل ۱۰۰شهر به‌وقوع پیوست. مردم خشونت آخوندها را نمی‌پذیرند اما به طرز غم‌انگیزی، خشونت تنها چیزی است که آخوندها می‌فهمند.

طبق گفته عفو بین‌الملل، بسیاری از معترضانی که توسط دولت بازداشت شدند، مورد شکنجه، ضرب‌وشتم، شکنجه غرق کردن مصنوعی و شوک قرار گرفتند. این طرز برخورد حکومت با هر کسی است که جرأت می‌کند علیه سران ظالم حکومت ایران صحبت کند، حتی کسانی که در خارج از کشور هستند، بله این‌طور است.

حمایت رژیم ایران از تروریسم بسیار گسترده شده است، از جمله در آفریقای جنوبی، جایی که نقشه‌ای برای ترور سفیر آمریکا در آنجا داشت و هم‌چنین بلژیک، جایی که درست در همین ماه یک دیپلمات ایرانی به‌دلیل برنامه‌ریزی برای حمله با بمب به گردهمایی ایران آزاد در سال۲۰۱۸ به زندان محکوم شد.

اگر بخواهیم به تاریخ صدور ترور در ایران و تهدید جان شهروندان خود، آمریکایی‌ها و دیگران پایان دهیم، رژیم ایران باید بداند که ما در برابر خشونت و ستم آنها ایستادگی خواهیم کرد. به همین دلیل من از تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد برای ایران حمایت کردم و به همین دلیل من با افتخار از حامیان قطعنامه ۱۱۸کنگره هستم. این قطعنامه مهم حملات تروریستی مورد حمایت حکومت ایران را محکوم می‌کند و از مردم ایران که اعتراضات مشروع و تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه رژیم ایران دارند حمایت می‌کند. من افتخار می‌کنم که این قطعنامه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ امضا حمایت دارد، که نشانه پیام روشنی به مردم ایران است، که آنها تنها نیستند.

مردم ایران شایسته رهایی از حکومت خشن و سرکوبگر آخوندهای ایران هستند و جهان شایسته است که از حمایت رژیم ایران برای ترور و خشونت در امان بمانند. من از کار شما برای تأسیس یک ایران آزاد و دموکراتیک پشتیبانی می‌کنم که با ایالات متحده و دیگران برای حقوق‌بشر و ساختن جهانی امن‌تر و ایرانی آزادتر کار می‌کنید.

بنابراین از همه شما برای این کار مهم تشکر می‌کنم.

دن کرنشاو نماینده کنگره آمریکا از تگزاس

سلام من نماینده کنگره دن کرنشاو از هوستون تگزاس هستم و امروز به‌خاطر آزادی و حقوق‌بشر به شما ملحق می‌شوم. آزادی و حقوق‌بشر مردم ایران اهمیت دارد. رژیم آخوندها برای چندین دهه بر پایه نقض این حقوق همراه با ظلم و ستم جدی و خشونت علیه کسانی که جرأت به چالش کشیدن آنها را دارند برپا شده است. ما اعمال این رژیم را بارها و بارها دیده‌ایم، از زمان روی کار آمدنش، وحشیگری خود را علیه مردم ایران اعمال کرده است.

در سالهای ۱۹۷۹، ۱۹۸۸، ۲۰۰۹، و از سال۲۰۱۹تا امروز، مردم ایران برای مطالبه حقوق خود به خیابان‌ها ریخته‌اند، و رژیم چهره واقعی خود را نشان داده است. آنها خشونت خود را نشان داده‌اند. آنها بی‌رحمی خود را نشان داده‌اند.

اخیراً دادگاهی در اروپا یک دیپلمات رژیم ایران را به جرم بمب‌گذاری در گردهمایی ایرانیانی مانند شما در پاریس در سال۲۰۱۸، و به‌خاطر تروریسم محکوم کرده است. این حکم آنچه را که بسیاری از ما مدتهاست فهمیده‌ایم را تأیید می‌کند. رژیم ایران یک حکومت حامی ترور است، و در واقع تا آنجا پیش رفت که از مصونیت دیپلماتیک برای انتقال بمب در خاک اروپا استفاده کرد.

ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که خامنه‌ای و دولت فاسد وی به این فجایع و وحشت آفرینی علیه مردم ایران ادامه دهند. به همین دلیل من افتخار می‌کنم که به قطعنامه ۱۱۸ نماینده تام مک کلینتاک نماینده کنگره پیوستم و از حقوق مردم ایران در یک دولت دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی حمایت می‌کنم. ما می‌خواهیم مردم ایران بدانند که ما می‌بینیم که چه اتفاقی در کشور شما می‌افتد. ما با شما هستیم. به همین دلیل بیش از ۱۱۰ جمهوری خواه و دموکرات در زمان معرفی این قطعنامه به آن پیوستند. این یک پیام واضح به دولت جدید می‌دهد که نمی‌تواند مانند دولتهای قبلی فریب رژیم را بخورد. میانه‌رویی با آنها جواب ندارد. در میان آنها هیچ اراده‌ای برای مسالمت و صلح وجود ندارد. ما نمی‌توانیم و نباید به آنها مشروعیت بدهیم. ما پیامدهای موفق فشار حداکثری مداوم و هدفمند را دیده‌ایم. ما باید به وحشیگری خامنه‌ای و رژیم او واقف باشیم. به جای سکوت و امید بستن به بهتر شدن اوضاع، ما باید با افتخار و علناً ​​در کنار ملت شجاع ایران بایستیم که ایستاده‌اند و خواهان به‌رسمیت شناختن خواسته‌هایشان هستند. آنها خواهان آزادی خدادادی و احترام به حقوق بشرهستند.

ما نه تنها با ولی‌فقیه مخالفیم بلکه مردم ایران را هم می‌شناسیم و از مردم ایران حمایت می‌کنیم. من افتخار می‌کنم که در کنار شما ایستاده‌ام و صدای شما در این امر مهم و عالی هستم. متشکرم

دان بیکن – نماینده کنگره آمریکا از نبراسکا

با سلام من دان بیکن نماینده کنگره از نبراسکا هستم. از سال۲۰۱۷، حکومت ایران با تظاهرات مسالمت‌آمیز در صدها شهر در سراسر ایران با نیروی قهریه برخورد کرده است. از زمان آغاز این اعتراضات، هزاران شهروند ایرانی توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران کشته یا زخمی شده‌اند.

در شانزدهمین کنگره، مجلس نمایندگان قطعنامه ۷۵۲ مجلس را تصویب کرد که در آن حقوق ملت ایران برای آزادی بیان و محکوم کردن رژیم ایران به‌دلیل سرکوب اعتراضات قانونی تأیید شده است. این لایحه دولت ایالات متحده را ترغیب می‌کند تا شورای امنیت سازمان ملل متحد و شرکا و متحدان بین‌المللی ما را برای محکوم کردن وضعیت وخیم و نقض مداوم حقوق‌بشر توسط رژیم ایران و ایجاد سازوکاری که سازمان ملل قادر به نظارت و جلب توجه ایران باشد، درگیر کند. متأسفانه از سال گذشته که مجلس نمایندگان این قطعنامه را تصویب کرده است، . سرکوب وحشیانه و غیرقانونی مردم و وضعیت حقوق‌بشر در ایران رو به وخامت گذاشته است.

طبق گزارش عفو بین‌الملل در سپتامبر ۲۰۲۰، ما فهمیدیم که معترضان بازداشت شده تحت شکنجه گسترده‌ای از جمله ضرب‌وشتم، شلاق، شوک الکتریکی، اعدام‌های ساختگی، غرق کردن مصنوعی و خشونت جنسی قرار دارند. و همین چند روز پیش، جهان به‌خاطر این‌که یک دیپلمات ارشد رژیم ایران توسط دادگاه بلژیک به جرم توطئه‌یی برای ارتکاب قتل در ارتباط با نقشه تروریستی برنامه‌ریزی شده در پاریس، محکوم گردید، شوکه شد. این توطئه تروریستی مخالفان رژیم ایران را در قلب اروپا هدف قرار داده بود و یک یادآوری جدی است که رژیم ایران تهدیدی برای کل جهان است، نه فقط شهروندان ایرانی. رژیم ایران هم‌چنان بزرگترین صادر کننده ترور در جهان است. آنها باید بدانند نمی‌توانند به‌راحتی به آزار و وحشت مردم ایران ادامه داده و خود را مصون از مجازات و پیامدهای جنایتهای خود بدانند.

به همین دلیل، من به‌زودی به همکارانم در مجلس نمایندگان در معرفی قطعنامه جدید محکومیت اقدامات رژیم ایران ملحق می‌شوم. من منتظر تصویب سریع دو حزبی این قطعنامه در هفته‌های آینده در کنگره هستم. در ارتباط با تهدیدات بین‌المللی مداوم و مستمر رژیم ایران، هفته گذشته من هم‌چنین قانون جلوگیری از انتقال تسلیحات ایران را در سال۲۰۲۱ معرفی کردم، لایحه جدیدی که هدف آن استفاده مجدد از تحریم طولانی‌مدت بین‌المللی تسلیحاتی علیه رژیم ایران است که سال گذشته زمان آن منقضی شد. گرچه ممکن است که در چگونگی مهار اهداف هسته‌یی ایران اختلاف‌نظر وجود داشته باشد، اما چیزی که همه در آن توافق داریم این است که کشورهایی مانند روسیه و چین نباید به بزرگترین صادر‌کننده ترور در جهان سلاح و فن‌آوریهای خطرناک بفروشند.

در پایان، می‌خواهم تأکید کنم که در تلاش شما برای آزادی و کرامت انسانی در کنار شما، ملت نجیب و بافضیلت ایران هستم. من هم‌چنان صدایی برای آزادی در ایران خواهم بود و از انتقال قدرت پشتیبانی خواهم کرد که روزی به شما حاکمیتی را که شما شایسته آن هستید خواهد داد. متشکرم

ادامه دارد