728 x 90

کنفرانس مطبوعاتی در لندن، معرفی کتاب «اشرف۳برآمده از خاکستر خود»

کنفرانس مطبوعاتی در لندن، معرفی کتاب «اشرف۳ برآمده از خاکستر خود»
کنفرانس مطبوعاتی در لندن، معرفی کتاب «اشرف۳ برآمده از خاکستر خود»

صبح سه‌شنبه ۱‍۴اسفند طی یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن وضعیت کنونی در ایران به‌دنبال یک سال تظاهرات مردمی بررسی شد. در این کنفرانس مطبوعاتی لرد تونی کلارک نماینده مجلس اعیان انگلستان، استرون استیونسون هماهنگ‌کننده کارزار برای تغییر در ایران و حسین عابدینی معاون نماینده شورای ملی مقاومت در انگلستان شرکت داشتند.

در این کنفرانس مطبوعاتی کتاب جدید استرون استیونسون به نام «اشرف۳برآمده از خاکستر خود» معرفی گردید.

استرون استیونسون گفت: بعد از ۴۰سال دیکتاتوری وحشی آخوندی، امروز مردم ایران که جانشان به لبشان رسیده است ۱۴ماه است که در شهرهای مختلف به‌پا خاسته‌اند. از مردم و زن و بزرگ و کوچک، از کارگران نیشکر تا کشاورزان و دانشجویان،‌ از رانندگان کامیون تا بازاریان،‌ از معلمان تا بازنشستگان. همه آنها علیه رژیم فاشیستی حاکم که ثروت مردم ایران را ربوده و شهروندانش را سرکوب کرده است اعتراض می‌کنند.

طبقه متوسط در ایران تقریباً ناپدید شده است. فقر گسترش یافته است. در میان قیمت فزاینده مواد غذایی، کمبود آب و برق و حقوقهای پرداخت نشده، مردم ایران به سختی می‌توانند خانواده‌های خود را تأمین کنند.

رژیم آخوندی به جای پاسخگویی به خواسته‌های مردم گشتاپوی خود یعنی سپاه پاسداران را به کار می‌گیرد تا مردم را سرکوب کند و دهها نفر را به‌قتل برساند. اما مردم ایران دیگر هراس ندارند و به‌طور علنی خواستار تغییر رژیم می‌شوند. در دوران ریاست روحانی به‌اصطلاح معتدل بیش از ۴هزار نفر اعدام شده‌اند.

استرون استیونسون توضیح داد که کتاب اشرف۳حاصل بازدیدش همراه با یک هیأت بلندپایه از پارلمان اروپا از محل استقرار مجاهدین در اشرف۳در آلبانی است. او گفت:‌من شاهد بودم که چگونه یک شهر کوچک در یک منطقه کشاورزی در مدت یک سال بر اثر تلاشهای مجاهدین و هدایت خانم رجوی در زیر برف و باران و در میان گل و لای ساخته شده است.

«اشرف۳بر آمده از خاکستر خود»

«اشرف۳بر آمده از خاکستر خود»

 

آقای استیونسون افزود: بنابراین گزارش من آشکار می‌کند که چگونه به شکل باورناپذیری این شهر جدید متولد شد و چگونه از خاکستر قرارگاه اشرف و لیبرتی در عراق برخاسته است. من فکر می‌کنم اشرف۳اکنون نمادی از امید برای میلیونها مردم سرکوب شده در داخل ایران است.

آقای استیونسون افزود: اما گزارش من همچنین به کارزار شیطان‌سازی رژیم آخوندی علیه مجاهدین و شورای ملی مقاومت می‌پردازد و تلاشهای مذبوحانه آخوندها را که در وحشت از مقاومت ایران و در وحشت از سرنگونی به‌طور دیوانه‌واری در رسانه‌ها در مورد مقاومت ایران دروغ‌پراکنی می‌کنند تشریح می‌کند.

استرون استیونسون با اشاره به طرح‌های تروریستی رژیم علیه مجاهدین در اروپا نتیجه‌گیری کرد: ما شاهد فاز پایانی سقوط دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران هستیم. ما در یک نقطه سرفصلی در تاریخ جهان قرار داریم. نقطه‌یی که یا می‌توانیم از مردم ایران حمایت کنیم یا به آنها خیانت کنیم و با سرکوب‌کنندگان آنها همدستی کنیم. من می‌دانم که در کدام طرف خواهم بود.

لرد تونی کلارک در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: من و همکارانم تلاش سختی به خرج دادیم که نشان دهیم ایده نشست و گفتگو کردن با رژیم شیطانی آخوندها نمی‌تواند به نفع مردم ایران باشد. این فقط یک رویا بود که با گفتگو با رژیم ایران بتوانیم به نفع مردم ایران کار کنیم. اکنون آن چیزی که ما نیاز داریم در سیاست خارجی ببینیم عمل است.

لرد تونی کلارک با اشاره به کتاب «اشرف۳» گفت: این کتاب حقایقی که باید در مورد وضعیت کنونی ایران دانست را به خواننده می‌دهد و اگر این حقایق درک شود ما دیگر شاهد برخی از سیاست‌های نادرست از جانب کسانی نخواهیم بود که می‌گویند ما از وقایع خبر نداشتیم و وضعیت را درک نکرده بودیم.

حسین عابدینی معاون نماینده شورای ملی مقاومت در انگلستان ضمن اشاره به سرکوب داخلی در ایران به فعالیت‌های تروریستی دیپلمات تروریستهای رژیم در سراسر جهان اشاره کرد و گفت این یک سیاست دو وجهی است که رژیم آخوندی به موزات سرکوب در داخل این اتخاذ کرده است. در حالی‌که سرنگونی رژیم بیش از هر زمانی دیگری در دسترس است و در حالی که سراب اعتدال در رژیم آخوندی افشا‌ شده است

رژیم آخوندی راه‌حل را در این سیاست دو وجهی یافته است که از یک‌سو با شیطان‌سازی علیه مقاومت ایران و از سوی دیگر با تروریسم تلاش کند آلترناتیو دموکراتیک خود را از سر راه بردارد.

در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی به سؤالات خبرنگاران و شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد.