728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - فیلیپ گوسلن، فردریک رایس، الس وان‌هوف، لوئیس لٍیته‌راموس، ایلونا جبریا، ادموند اسپاهو، گریدا دوما و اندری هاسا

گردهمایی جهانی ایران آزاد
گردهمایی جهانی ایران آزاد

گردهمایی جهانی ایران آزاد

همبستگی با قیام مردم ایران

حمایت از کانون‌های شورشی و ارتش آزادی

فیلیپ گوسلن - نایب‌رئیس کمیسیون قوانین در مجلس ملی فرانسه

با سلام به‌همگی، با سلام به خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی، به‌همهٔ دوستان، از وزرا تا نمایندگان مجلس و شخصیتهایی از اقصی‌نقاط جهان که سالیان است حامی فعال شورای ملی مقاومت ایران هستند.

سلام مخصوصی دارم به‌همهٔ دوستان بسیار عزیز ایرانی، اعم از آنها که در تبعید در اشرف۳ در آلبانی و در سراسر جهان هستند، تا آنهایی که در کشور خودتان ایران هستید و خطرات بسیاری را همین الآن به‌جان خریده‌اید تا به‌ما گوش فرا دهید.

همانند همه همکارانم، نمایندگان مجلس فرانسه که به‌آنها درود می‌فرستم، اعضای کمیتهٴ پارلمانی برای یک ایران دموکراتیک، من به‌یک ایران آزاد باور دارم؛ یک ایران دموکراتیک، مورد احترام و کشوری که پس از مدتها می‌شود در آن زندگی خوبی داشت.

چنین ایرانی فقط در رویاهای من و شما جا ندارد. این همان ایرانی است که شما با شور و اشتیاق بسیار سالیان است دارید می‌سازید. از کوشش‌های شما منتهای قدردانی را دارم.

دو سال پیش، در ژوئن۲۰۱۸، ما با هم در گردهمایی بزرگ ویلپنت بودیم. از همان موقع مثل بسیاری دیگر، من زورگویی‌های حکومت آخوندها را افشا کردم. سوءقصدی در همان روز به‌شکست انجامید که همهٔ ما را هدف قرار داده بود. دیپلماتی که در خارج دستگیر شد سرانجام توسط مرجع قضایی ذیصلاح در بلژیک محاکمه می‌شود. این خبری است که همین اخیراً به‌دست ما رسید و چه خبر خوبی برای گردهمایی امروز.

ارتباط رژیم ایران با این موضوع دوگانگی‌های آن‌را برملا می‌کند و (حکومت) تهران را در دسته‌بندی حکومت‌های تروریست قرار می‌دهد. آری، حکومت کنونی یک دیکتاتوری مذهبی سنگدل است. وقایع اخیر با شدت بیشتری این واقعیت را نشان می‌دهند. (۱۵۰۰تن) از تظاهر کنندگان در نوامبر۲۰۱۹ (آبان۹۸) به‌قتل رسیدند. یک هواپیمای مسافربری با موشکهای پاسداران در اوایل سال۲۰۲۰ سرنگون شد و ۱۷۶سرنشین آن کشته شدند. و فراموش نکنیم مرگ دهها هزار نفر را بر اثر کووید۱۹ به‌خاطر این‌که رژیم ایران امروز سرمایه‌گذاریهای هنگفتی در زمینهٔ موشکی و اتمی به‌عمل می‌آورد، به‌جای پرداختن به بهداشت و درمان در خدمت مردم.

بیش از هر زمان دیگری، فرانسه و اروپا باید سرفصلی را رقم بزنند. مردم فرانسه سالگرد ۱۴ژوئیه را جشن گرفتند؛ در این روز زندان باستیل که سمبل حکومت قبلی بود تسخیر شد. زندانهای دیگری از همین دست در کشور شما هست و ایران تبدیل به‌یک زندان برای مردمش شده. باید دیوارها را فرو بریزیم. باید این کشور عظیم با تاریخ چند هزار ساله‌اش را آزاد کنیم. زنده‌باد ایران آزاد، زنده‌باد ایران دموکراتیک، زنده‌باد خلق آزادی که سرنوشتش را خودش به‌دست می‌گیرد.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

فردریک رایس-نماینده مجلس ملی فرانسه

به همه شما سلام می‌کنم.

از زمان بقدرت رسیدن آخوندها در ایران حقوق‌بشر در این کشور زیرپا گذاشته شده است. بحران جهانی ویروس کرونا نه تنها در این وضعیت تأثیری نگذاشته، بلکه بدتر هم شده است. تعداد کشته‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا بدون هیچ تردیدی بسیار بیشتر از آنچیزی است که مقامات رسمی ایران اعلام می‌کنند. بیلان مرگ و میر در تهران یا در اصفهان واقعاً وضعیت اسفباری پیدا کرده است. چگونه دولتی می‌تواند مردم را در بی‌خبری و تردید بگذارد آن هم در حالی‌که بحرانی در این ابعاد گسترده به‌طور روزانه این‌همه ضایعه دارد. این امری غیرقابل قبول است

کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک این وضعیت را محکوم می‌کند و از زنان و مردانی که برای یک دموکراسی واقعی در ایران مبارزه می‌کنند، حمایت می‌کند. آنها آینده جوانان ایرانی را می‌سازند که این شایستگی را دارند در کشوری بزرگ شوند و کار کنند که آزاد باشد و آحاد مردم به یکدیگر احترام بگذارند. تروریسم دولتی رژیم ایران بایستی قویاً محکوم شود. همه تلاشهایمان را باید بکار ببندیم که ایران به کشوری دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی تبدیل شود.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

الس وان‌هوف – رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس فدرال بلژیک

خانم رجوی عزیز، میهمانان برجسته، خانم‌ها و آقایان، درودهای خود را به شما می‌فرستم و همبستگی خود را با مردم ایران اعلام می‌کنم که دارند برای آزادی و دموکراسی می‌جنگند.

می‌خواهم به‌شما در مورد دادگاهی اطلاع بدهم که در بلژیک در جریان است علیه یک دیپلمات (رژیم) ایران و دو مأمور (رژیم) ایران که در بلژیک به‌سر می‌برند. آنها تلاش به‌یک حمله تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در (ژوئن) ۲۰۱۸ در نزدیکی پاریس کردند. پلیس بلژیک آنها را دستگیر کرد و مانع از یک فاجعهٔ انسانی در این گردهمایی ۱۰۰هزار نفره شد. دادگاه در پایان امسال آغاز خواهد شد. ما امیدواریم که عدالت اجرا شود.

عدالت چیزیست که شما در کارتان برای آن تلاش می‌کنید. همان‌طور که برخی از شما احتمالاً می‌دانید، من هم در کار پارلمانی‌ام در این راستا تلاش می‌کنم. من همیشه بیش از همه به‌فکر کسانی هستم که رنج می‌کشند، آنهایی که از حقوق برابر برخوردار نیستند و کسانی که آزاد نیستند.

فرصت‌های برابر برای همه و به‌خصوص حقوق زنان، برای من اهمیت بنیادی دارد. نقض سیستماتیک این حقوق توسط رژیم ایران باید به‌چالش کشیده شود. زنان و مردان در زندانها سرکوب می‌شوند به‌خاطر این‌که دیدگاه متفاوتی دارند. چنین چیزی را در قرن بیست و یکم نمی‌توان پذیرفت. اصلی‌ترین تهدید آزادی فقدان انتقاد است. ما همیشه در کنار مردم ایران خواهیم بود. بار دیگر حمایت خودم را از جنبش شما به‌رهبری خانم رجوی اعلام می‌کنم و برایتان آرزوی پیروزی در مبارزهٴتان برای حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران را دارم.

(دومین اجلاس ایران آزاد –جلسه دادخواهی۹۹۰۴۲۹)

لوئیس لیته راموس – نایب‌رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا در شورای اروپا از پرتغال

خانم‌ها، آقایان، مایهٔ مباهات است که در گردهمایی بزرگ امروز شرکت کنم و بتوانم با شما سخن بگویم.

من نگران ابعاد اپیدمی ویروس کرونا در ایران هستم. رژیم ایران آمار و ارقام واقعی در این رابطه ارائه نمی‌دهد و مدعی است که تعداد فوتی‌ها به ۱۱۰۰۰نفر محدود می‌شود. ولی با خواندن بیانات مسؤلان و پزشکان در ایران، متوجه می‌شویم که وخامت اوضاع خارق‌العاده است.

یک عضو مرکز ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد، تاکنون ۱۸میلیون ایرانی، یعنی ۲۰درصد جمعیت به‌کووید۱۹ مبتلا شده‌اند. مسؤل دیگری اعلام کرد که هر ربع ساعت، ۲نفر به‌دلیل ویروس کرونا در ایران جان خود را از دست می‌دهند، یعنی ۱۹۲نفر در هر ۲۴ساعت.

در ایران مردم بی‌دفاع در برابر این پاندمی، به‌حال خود رها شده‌اند. دیکتاتوری فاسدی که در ایران حکومت می‌کند و میلیاردها دلار ثروت را تحت کنترل خامنه‌ای و پاسداران انباشت کرده، حتی ذره‌یی خرج سلامت مردم نمی‌کند و آنها را سر کار می‌فرستد، یا بهتر است بگوییم به‌کشتارگاه ویروس کرونا می‌فرستد. مقایسهٔ این شرایط با اقدامات دولتهای سایر کشورها برای حفاظت از مردمشان دردناک است.

سؤال اینجاست که چرا سازمان بهداشت جهانی واکنشی ندارد؟ چرا جامعهٔ جهانی در این رابطه سکوت می‌کند؟ این سکوت کر کننده برای مردم ایران که قربانی اپیدمی و این دیکتاتوری مذهبی است دردناک است.

چرا گزارشگر ویژهٔ سازمان ملل برای حق بهداشت و درمان، حتی یک بیانیه در این رابطه صادر نکرده؟ این یک حداقل بود.

امروز، از پشت این تریبون، فراخوان می‌دهم به‌شکستن سکوت در رابطه با وضعیت بهداشت و درمان در ایران. سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل و نماینده ویژهٔ آن‌را به‌اقدام در این رابطه فرا می‌خوانم. مردم ایران بیش از همیشه به‌شما نیاز دارد و خانم رجوی، ما با شما هستیم. حاضر، حاضر، حاضر!

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

ایلونا جبریا - دبیر کمیتهٴ روابط خارجی پارلمان آلبانی، معاون پیشین وزیر کشور

شب به‌خیر. دوستان گرامی، خانم رجوی عزیز. بسیار خوشحالم که امروز در کنارتان هستم. از شما تشکر می‌کنم که این جلسه را ترتیب دادید. شما دوستان بسیاری در سراسر جهان و میهمانان برجستهٔ بسیاری در مراسم امشب دارید.

مایهٔ خرسندی من است که در این وضعیت بسیار حساس در ایران در کنار شما باشم. دیکتاتوری در ایران از قیام بزرگ نوامبر۲۰۱۹ (آبان۹۸) وحشت‌زده است. هم‌چنین از سناریوی تشدید قیام بعدی هراس دارد. جامعهٔ بین‌المللی و آلبانی باید حق مردم ایران و مقاومتشان را برای برپا داشتن آزادی و دموکراسی در ایران به‌رسمیت بشناسند.

دولت آلبانی مواضع بسیار قوی علیه اقدامات تروریستی رژیم ایران اتخاذ کرده. بسیار خوشوقت و مفتخرم که در زمانی در دولت آلبانی حضور داشتم که به‌کمک و حمایت از انتقال اعضای مجاهدین خلق در آلبانی تحت هدایت نخست‌ وزیرمان ادی راما پرداخت. او هم‌چنین به‌طور رسمی اعلام کرده که این اقدامات رژیم، تهدیدات جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی هستند.

ما اقدام به‌اخراج سفیر و ۳دیپلمات سفارت رژیم ایران کردیم، زیرا در توطئه‌های تروریستی دست داشتند.

ما می‌دانیم و شواهد و آمار تأسف‌بار بسیاری در دست داریم که حاکی از قتل‌عام ۱۲۰هزار تن از فرزندان ایران هستند و هم‌چنین کشتار ۱۵۰۰معترض ایرانی در نوامبر ۲۰۱۹.

پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران باید به‌شورای امنیت ملل متحد ارجاع داده شود.

من از خانم رجوی به‌خاطر برنامهٔ ۱۰ماده‌یی او برای آینده ایران حمایت می‌کنم. او رهبری محترم و دوستی فوق‌العاده و بسیار خوب است. برنامهٔ ۱۰ماده‌یی، برای مردم ایران کشوری آزاد و دموکراتیک را به‌ارمغان می‌آورد.

در ۱۷ژوئن۲۰۲۰ یک قطعنامهٔ دو حزبی از جانب اکثریت کنگرهٔ آمریکا به‌اعلام همبستگی آنها با خواست مردم ایران برای یک جمهوری دموکراتیک و غیراتمی در ایران پرداخت. من با افتخار به حمایت از زنان ایران می‌پردازم که به‌تغییر و دموکراسی فرا می‌خوانند. من شجاعت و عزم آنها را تحسین می‌کنم.

همهٔ ما در آلبانی، از احزاب سیاسی مختلف، در مورد آزادی و دموکراسی برای ایران متحد هستیم.

من و ما قاطعانه به حمایت از خانم رجوی و ساکنان اشرف و کانون‌های شورشی می‌ایستیم که برای آزادی در ایران می‌جنگند.

دوستان عزیز، هم‌چنان‌که گفتم، شما یاران بسیاری در سراسر جهان دارید. البته بسیاری از آنها آلبانیایی هستند. من هم یکی از کسانی هستم که در شرایط مختلف به‌کمک و حمایت از شما پرداخته‌ام. من همواره یار شما خواهم بود.

خدا شما را در ایرانی آزاد حفظ کند.

متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد ـ کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

ادموند اسپاهو - رهبر فراکسیون حزب دموکراتیک در پارلمان آلبانی

خانم مریم رجوی عزیز، دوستان عزیز، باعث افتخار است که در این کنفرانس بزرگ به‌عنوان نایب‌رئیس حزب دموکراتیک آلبانی با شما هستم. ایران، مهد یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها، امروز با دورانی بسیار حساس از تاریخ خود روبه‌روست. طی ۴۰سال گذشته، ایران دستخوش تغییراتی شد و برای دهه‌ها، آمیزه‌یی از چالشهایی هم‌چون سرکوب سیاسی و فرهنگی، لفاظی‌های تهدیدآمیز، تفتیش عقاید و بیان و در حقیقت کنترل زندگی مردم توسط رژیم، امری طاقت‌فرسا بوده است.

این اواخر، قساوت‌های رژیم ایران به دهها هزار کشته و یا اعدام از میان شهروندان منجر شده است. ما کشتار هزاران نفر از مردم ایران را محکوم می‌کنیم؛ از جمله قتل هزاران کودک، قتل‌عام زندانیان سیاسی و کشتار بیش از ۱۵۰۰معترض ایرانی در نوامبر۲۰۱۹ (آبان۹۸) را محکوم می‌کنیم و خواستار قرار گرفتن مسئولان این اعمال، در برابر عدالت هستیم. زمان تغییر در ایران فرا رسیده است.

جامعهٔ جهانی از مردم ایران و مقاومت آنها برای برقراری آزادی و دموکراسی در میهنشان ایران حمایت می‌کند. ماه گذشته در یک قطعنامهٔ دو حزبی، اکثریت کنگرهٔ آمریکا، همبستگی خود را با خواست مردم ایران برای یک ایران دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی اعلام کردند. این قطعنامه قساوتها در ایران را محکوم می‌کند و از مقاومت ایران و از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران حمایت می‌کند. قطعنامهٔ کنگرهٔ آمریکا کشورها را فرامی‌خواند که از اعمال شرورانهٔ هیأت‌های دیپلماتیک رژیم ایران جلوگیری کنند؛ آن‌هم با هدف بستن آنها. همان‌طور که به‌وضوح دیده‌ایم، هیأت‌های دیپلماتیک (رژیم) ایران در برخی پایتختها از جمله در آلبانی، درگیر فعالیت‌هایی بوده‌اند که مغایر موقعیت دیپلماتیکشان است. آلبانی موضع بسیار قاطعی در برابر فعالیت‌های تروریستی داشته است. ما قاطعانه در برابر هر نوع تروریسم و ​​صدور بنیادگرایی به‌آلبانی و خارج از آن ایستاده‌ایم و از آلترناتیو دموکراتیک ایران پشتیبانی می‌کنیم. اپوزیسیون در آلبانی از اخراج ۲دیپلمات (رژیم) ایران از جمله سفیر آن، به‌خاطر طراحی تروریسم در آلبانی حمایت کرده است. هیچ‌یک از نمایندگان سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی (رژیم) ایران نباید اجازهٔ ورود به‌کشور ما را داشته باشند و ما در صورت لزوم از اقدامات مشابه در آینده پشتیبانی خواهیم کرد.

برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران، برای مردم ایران، یک کشور آزاد و دموکراتیک را ارائه می‌کند. کثرت‌گرایی سیاسی، انتخابات آزاد و منصفانه، آزادی بیان و حقوق‌بشر، حاکمیت قانون و عدالت، جدایی دین از دولت، و ایرانی عاری از سلاحهای کشتار جمعی، همان چیزیست که همهٔ مردم ایران می‌خواهند و برای آن مبارزه می‌کنند. خداوند حافظ اپوزیسیون ایران باشد. بسیار متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

گریدا دوما - سخنگوی حزب دموکرات در پارلمان آلبانی

خانم رجوی عزیز، دوستان گرامی. مایهٔ افتخار و خرسندی بسیار است که بار دیگر در چارچوب این کنفرانس در یک وضعیت مشخص تاریخی برای ایران با شما هستم. من قبلاً از فرصت دیدار با خانم رجوی بهره برده‌ام و علایق عمیق خود را در مورد آینده ایران با ایشان طرح کرده‌ام. ما آلبانیایی‌ها خیلی خوب می‌فهمیم که معنی زندگی تحت دیکتاتوری به‌مدت طولانی چیست.

دشوارترین کار عبارت است از بازسازی انسانی در جوامع پسادیکتاتوری.

اینک من در فکر مأموریت دشوار آزادسازی ایران و هم‌چنین مأموریت دشوار بازسازی تمدن و جامعهٔ ایران به‌مثابه یک تمدن آزاد و هم‌چنین بازسازی روحی تک‌تک افراد هستم.

وقتی به‌این مأموریت می‌اندیشیدم، حکایتی بسیار مهم، درخشان و روشنگر از رومی را به‌یاد آوردم که می‌گوید، هر کجا ویرانه‌یی هست، امید به‌یافتن گنج نیز هست. به‌نظر من خانم رجوی تجسم امید به‌یافتن گنج است. نه تنها برای آزادی ایران به‌عنوان یک کشور، بلکه بسیار فراتر از آن برای آزادی معنوی هر ایرانی. من به‌راستی چنین ایمانی دارم. زیرا می‌دانم و می‌دانیم که تاریخ ثابت کرده است، در جایی که رهبران صالح حضور داشته باشند، هر قدر هم که شرایط سخت باشد، مسیر پیشرفت در آن کشورها پیدا شده است.

همگام با آمریکا و اتحادیه اروپا، یقین داریم که طرح مشترک، متوقف‌شدنی نیست؛ طرحی علیه رفتار شرورانهٔ رژیم ایران که خاورمیانه را با بی‌ثباتی فزاینده مواجه کرده است. رژیم هم‌چنین به‌دنبال عملیات تروریستی در آلبانی به‌خصوص در پی تلاش برای بمب‌گذاری در اماکن مجاهدین بوده است. متعاقباً آلبانی سفیر رژیم و کاردار اطلاعاتی آن‌را در دسامبر۲۰۱۸ اخراج کرد.

همان‌گونه که در گزارشهای وزارت‌خارجهٔ آمریکا آمده، رژیم ایران بیش از ۱۶میلیارد دلار خرج سرپا نگه‌داشتن رژیم اسد، حمایت از گروه‌های نیابتی و هم‌پیمانانش در سوریه، عراق، لبنان و یمن از سال۲۰۱۲ به‌این سو کرده است. من هم می‌گویم که از کشتار ۱۵۰۰نفر در جریان اعتراضات نوامبر۲۰۱۹ (آبان۹۸) شوکه شدم.

در مبارزه برای آزادی و دموکراسی، مردم ایران هم سلطنت و هم حکومت مذهبی را رد کرده‌اند.

میهمانان گرامی، بار دیگر تبریکات خود را به‌خانم رجوی تقدیم می‌کنم که رهبری فوق‌العاده و برنامهٔ ۱۰ماده‌یی ملموس و واقعی ایشان برای آینده ایران، فراخوانی است به‌آرای عمومی، انتخابات آزاد، برابری برای زنان و اقلیت‌های مذهبی، جدایی آشکار دین و دولت، سیاست خارجی بر اساس هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و یک ایران غیراتمی.

شکی ندارم که به‌زودی، روزی فرا می‌رسد که خانم رجوی بتواند طرح ۱۰ماده‌یی خود را برای ایران آزاد به‌اجرا بگذارد. آن‌روز ما احساس خواهیم کرد در آزادی آنها سهمی داریم و سپاس خواهیم گفت که اجازه دادند ما در سمت درست تاریخ در کنار آنها باشیم. متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

اندری هاسا – نمایندهٔ پارلمان آلبانی

دوستان عزیز. برای من به‌واقع مایهٔ افتخار است که در این برنامه شرکت و صحبت کنم؛ آن‌هم در میان سخنرانان برجسته. اول از همه، می‌خواهم حمایت و همبستگی کامل خود را از مبارزه مردم ایران برای تحقق آرزوهایشان و برای آزادی و دموکراسی ابراز کنم. همهٔ جهان شاهد بوده که چه میزان از مردم بی‌گناه ایران جان خود را در مبارزه برای یک ایران دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت از دست داده‌اند. ما قویاً کشتار هزاران تن از مردم بی‌گناه ایران را توسط رژیم حاکم محکوم می‌کنیم.

امروز، در حالی‌که همهٔ جهان با مشکلات عظیمی به‌خاطر پاندمی کووید۱۹ مواجه است، وضعیت در ایران، بسا وخیم‌تر شده است. رژیم ایران غرقه در بحرانهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، مردم بی‌گناه ایران را بی‌دفاع در برابر این پاندمی، رها کرده است. وضعیت خطیر است، دوستان من؛ رژیم ایران باید مورد حسابرسی قرار گیرد. ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم که به‌اعتراضات مشروع و صلح‌آمیز خود علیه این رژیم سرکوبگر و فاسد ادامه می‌دهند. همگی ما قاطعانه علیه هر گونه سرکوب، تروریسم و صدور بنیادگرایی توسط رژیم ایران ایستاده‌ایم. ما به‌دفاع از ایرانی ادامه خواهیم داد که غیراتمی، دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و آزاد باشد. متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)