728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - کریستیان تیبرینگ، رناتا پالورینی، استفانیا پتزوپانه، آلساندرا مورتی، خاویر زارزالاخوس، باب سارویا، الکساندار آنستریل، مگنوس اسکارشون و اگیدیوس واریکیس

گردهمایی جهانی ایران آزاد
گردهمایی جهانی ایران آزاد

گردهمایی جهانی ایران آزاد

همبستگی با قیام مردم ایران

حمایت از کانون‌های شورشی و ارتش آزادی

کریستیان تیبرینگ-یدده –نایب‌رئیس کمیسیون خارجه و دفاع پارلمان نروژ رئیس هیأت پارلمان نروز در مجمع پارلمانی ناتو

من کریستیان تیبرینگ یدده هستم و حزب پیشرو را در پارلمان نروژ نماینده گی می‌کنم. من نایب‌رئیس دوم کمیسیون خارجه و دفاع و هم‌چنین عضو فعال در مجمع پارلمانی ناتو هستم.

مایلم به تمام ایرانیانی که در اپوزیسیون رژیم فعلی هستند سلام و درود بفرستم، و برای شما در خصوص گردهمایی ۱۷ژوئیه آرزوی موفقیت می‌کنم

بدانید که شما از حمایت من و حزب پیشرو برخوردار هستید. ما امیدواریم که رژیم ایران در سریع‌ترین زمان ممکن ساقط شود، و امکان توسعه سلاح اتمی، که ما می‌دانیم مشغول به آن است، را پیدا نکند.

ایران آزاد شود.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

رناتا پالورینی-نماینده پارلمان و استاندار پیشین استان لاتزیو ایتالیا

روز بخیر و سلامی گرم و صمیمی به همگی شما دوستان ایرانیم

دوستانی که افتخار آشنایی با آنها را در زمانی به‌دست آوردم که استاندار استان لاتزیو از سال۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ بودم.

در آن زمان فرصت استقبال از مجروحان نبرد شما در کمپ لیبرتی را پیدا کردم. و این فرصت موجب رضایت خاطر و خوشحالی بزرگی برای من جهت ایفای نقش در یک پهنه انسانی شد. کما این‌که چهره مجروحان را به‌خاطر دارم که وقتی شبها برای مطلع شدن از وضعیت سلامتی‌شان به عیادت‌شان می‌رفتم از من تشکر و قدردانی می‌کردند.

بنابراین امیدوارم بتوانم در جنگی که برای آزادی دارید همراهی با شما را ادامه بدهم. کما‌این‌که برای سالیان به‌عنوان نماینده پارلمان هم این تلاش را کرده‌ام. تلاش کرده‌ام در تمامی مناسبتها در جلسات‌تان شرکت کنم باز هم سعی خواهم کرد این بار هم اینکار را بکنم. هر چند نمی‌توانم در آنجا حضور داشته باشم ولی از تجدید دیدار با شما کوتاه نخواهم آمد. هر کاری که تصور کنید می‌توانم برایتان انجام دهم بی‌شک کم نخواهم گذاشت.

به همه شما سلام می‌رسانم و امیدوارم هر چه زودتر شما را ببینم.

(دومین اجلاس ایران آزاد –جلسه دادخواهی۹۹۰۴۲۹)

استفانیا پتزوپانه - نماینده پارلمان ایتالیا

پاندمی ویروس کرونا که در جهان گسترش پیدا کرد همه دولتها را به آزمایشی سخت کشاند. در ایران به‌دلیل ماهیت دیکتاتوری مذهبی فاسد و ناتوان این موضوع بیشتر آشکار شده است. حتی در این شرایط دراماتیک رژیم ایران، اولویت را به امنیت رژیمش داد تا به سلامت زندگی شهروندان. رژیم ایران نه تنها هیچ تمایل و برنامه‌ای برای مقابله با این پاندمی ندارد، بلکه تلاش می‌کند آنرا رد کرده و با افزایش کشته‌شدگان می‌خواهد مردم را مرعوب کند. زیرا دیکتاتوری حاکم در ایران به‌خوبی آگاه است که شرایط لبریز شده، خشم ایرانیان سرریز شده و قیام بزرگ در راه است.

پلتفرم خانم مریم رجوی قطعاً یک برنامه بسیار عالی برای یک ایران آزاد و دموکراتیک می‌باشد. به‌خصوص اکنون که در عراق، لبنان و نهایتاً در سوریه، تظاهراتهایی علیه دخالت‌های رژیم ایران در این کشورها در حال وقوع است.

اخیراً هم درنوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه همین امسال، ایرانیان زیادی به خیابان‌ها ریختند و خواستار حق حیات بودند. ما در جریان فعالیت‌های کانون‌های شورشی در داخل کشور هستیم.

اکنون زمان آن رسیده که جامعه بین‌المللی سیاست صحیح را که حمایت از برنامه مریم رجوی، رهبر ائتلاف دموکراتیک شورای ملی مقاومت ایران است در پیش بگیرد.

یک ایران آزاد و دموکراتیک باعث شکوفایی خواهد شد و به ثبات در خاورمیانه کمک خواهد کرد. این به نفع همه است. ما هم‌چنان به ماندن در کنار مردم ایران و در کنار مقاومت سازمان‌یافته‌اش ادامه خواهیم داد.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

آلساندرا مورتی - نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا

امروز بسیار خوشحالم که با شما در مورد موضوعی صحبت می‌کنم که به قلب من بسیار نزدیک است. این موضوع حقوق و آزادیهای زنان است.

در هفته‌های اخیر، جهان از داستان رومینا اشرفی که توسط پدرش در خواب سر بریده شد، در شوک فرو رفت. رومینا فقط ۱۳سال داشت. مرگ رومینا اشرفی، واکنش‌های اعتراضی زیادی را در شبکه‌های اجتماعی نه تنها در ایران بلکه در اروپا علیه قوانین مردسالارانه حاکم در ایران باعث شد. خشونت نهادینه شده و حمایت شده در قانون و مشخصاً عدم وجود هر گونه حمایت از زنان و دختران.

در مدتی که من عضو پارلمان اروپا بوده‌ام، این فرصت را داشته‌ام تا با زنان ایرانی که مدافعان حقوق‌بشر در کشورشان هستند ملاقات کنم.
من از شجاعت و قدرت این زنان در قیام بسیار مهم ۲۰۱۹، تحت تأثیر قرار گرفتم.
من برای این زنان قدرت بیشتری را در ادامه نبردشان آرزو می‌کنم تا به حقوق و آزادیهایی که برای یک دنیای عادلانه‌تر می‌خواهند، دسترسی پیدا کنند.
من با شما خواهم بود!

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

خاویر زارزالاخوس – نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا-مدیرکل پیشین کابینه اسپانیا

خانم رجوی، میهمانان محترم و دوستان گرامی از سراسر جهان، من از پارلمان اروپا به همه شما سلام می‌کنم و این پیام را در حالی برای شما ارسال می‌کنم که می‌دانم از همه راههای ممکن، این پیام در تهران و سراسر ایران شنیده می‌شود.

کسانی که جان خود را فدا کردند، خاطراتی متعلق به گذشته نیستند. آنها امروز ارزشهای جنبش شما را شکل می‌دهند و آنرا نمایندگی می‌کنند، آنها به شما کمک می‌کنند که آینده‌ای بهتر را برای ایران بنا کنید، برای آن «ایران آزاد» که امروز ما خواهان آن هستیم.

آنها فراتر از هر سایه شک و تردید ثابت می‌کنند که جنبش شما آماده است تا هر فداکاری را به‌خاطر آزادی انجام دهد. این باعث می‌شود شما قوی باشید. ارزشهایی که به آن اعتقاد دارید و بهایی که برای آن پرداخت می‌کنید، شایسته پشتیبانی بیشتری از طرف شخصیتهای آزادیخواه در سراسر جهان است.

ما هم‌چنان از شورای ملی مقاومت حمایت خواهیم کرد. ما می‌خواهیم مردم ایران از آزادی، دموکراسی، برابری زنان و مردان، حاکمیت قانون، لغو مجازات اعدام و اصولی که در برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی آمده است، بهره‌مند شوند.

تشکر مرا از پارلمان اروپا بپذیرید!

تشکر مرا از اسپانیا بپذیرید!

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

باب سارویا-نماینده پارلمان کانادا

من عمیقاً نگران تعداد بالای اعدام مستمر نوجوانان و سرکوب در ایران تحت ریاست‌جمهوری حسن روحانی هستم. با کمال تأسف، دو زندانی سیاسی تازه اعدام شدند و سه فعال جوان دیگر به اعدام محکوم شده‌اند. جامعه بین‌المللی هرگز نباید فراموش کند که تراژدی در اثر سرنگون کردن پرواز۷۵۲ خطوط هواپیمایی بین‌المللی اوکراین به‌دلیل اقدامات رژیم باعث مرگ ۱۷۶نفر از جمله ۵۷ کانادایی شد که جانشان را از دست دادند. مسئولیت این جنایت وحشتناک تنها متوجه رژیم ایران است. رژیم نمی‌تواند از کشتن ۵۷ کانادایی آزادانه عبور کند.

من معتقدم بی‌عملی در برابر اقدامات تهران و نقض حقوق‌بشر فقط رژیم را در ادامه آن جری‌تر می‌کند. چنین اقدامات جدی خانواده‌ها را متأثر می‌کند. من از قطعنامه‌ای که در پارلمان کانادا تصویب شد حمایت می‌کنم که سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری می‌کند. هم‌چنین مایلم تسلیت‌هایم را به دهها هزار خانواده ایرانی که عزیزانشان را در اثر ویروس کرونا از دست دادند و به آنها توسط دولت ایران خدمات بهداشتی و امکانات داده نشد عرض کنم

من از همه دولتها در سراسر جهان می‌خواهم که حق مردم ایران برای رسیدن به دمکراسی و آزادی را به‌رسمیت بشناسند.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

الکساندار آنستریل - نماینده پارلمان سوئد از حزب مدرات

مبارزان عزیز آزادی،

خیلی خوشحالم که می‌توانم امروز در اینجا حضور داشته باشم. من نماینده پارلمان سوئد هستم.

می‌خواهم حمایت خودم را از کار بسیار مهم شما که ایران به یک کشور دموکراتیک تبدیل شود تأکید کنم. این بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانید وضعیت حقوق‌بشر در ایران هم‌چنان وخیم است. فعالان کارگری و حقوق بشری، خبرنگاران و کسانی‌که برای حقوق زنان فعالیت می‌کنند و حتی وکلایی که به حاکمیت سیاسی کشور اعتراض می‌کنند در تهدید هستند و دستگیر شده و بعضاً با مجازات مرگ و شلاق روبه‌رو شده‌اند. قانون رعایت نمی‌شود این بسیار وحشتناک است. جرایم سیاسی در دادگاه انقلاب اسلامی که شفاف نبوده رسیدگی می‌شود. شکنجه و اعتراف‌گیری اجباری امری عادی است که متهم را به اقرار مجبور می‌کنند. درخواست رسیدگی مجدد وجود ندارد. این غیرقابل قبول است.

آزادی بیان و رسانه در ایران به‌شدت محدود و سانسور گسترده است. من به‌عنوان نماینده پارلمان سوئد بدفعات از دولت خودمان در مورد ایران و این‌که دولت سوئد چکاری در مورد آن انجام می‌دهد، پرسش به‌عمل آورده‌ام. وضعیت در ایران بسیار نگران‌کننده است. اقلیت‌های قومی سرکوب می‌شوند و حقوق زنان پایمال می‌گردد. همه و همه باید حق تصمیم در مورد خود را داشته باشند. این‌که خودمان تصمیم بگیریم یعنی آزادی و آزادی ارزشش را دارد که برای آن مبارزه کنیم پیام من به شما این است که به مبارزه‌تان در کسب آزادی برای ایران ادامه دهید.

موفق باشید

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

مگنوس اسکارشون-نماینده پارلمان سوئد از حزب دمکرات‌مسیحی

من مگنوس اسکارشون نماینده پارلمان از حزب دموکرات مسیحی در اینجا می‌خواهم حمایت خودم را از دهها هزار ایرانی که از سراسر دنیا در این مراسم بزرگ برای یک ایران آزاد شرکت کرده‌اید ابراز کنم و امیدوارم که به خواسته‌تان که یک رژیم جدید در ایران است دست‌یابید.

من از دولت سوئد می‌خواهم تا از رژیم حاکم بر ایران که دست به کشتار و سلاخی مردمی زده که فقط خواستار آزادی، حقوق‌بشر و دمکراسی هستند شدیداً تبری بجوید. من به هزاران نفری که امروز از سراسر جهان و بالاخص از ایران در این مراسم گردهم آمده‌اید درود می‌فرستم و به شما که در ایران در این مبارزه مقدس شرکت دارید می‌گویم که به مبارزه خود ادامه دهید.

با درود به همگی شما

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

اگیدیوس واریکیس - عضو پارلمان لیتوانی

دوستان عزیز؛ خانم رجوی گرامی؛

از این‌که به من این فرصت را می‌دهید تا در این کنفرانس بزرگ و خارق‌العاده صحبت کنم تشکر می‌کنم. وضعیت حقوق‌بشر در ایران در رژیم کنونی بدتر می‌شود. همین اخیراً در تظاهرات سراسری چندی پیش، میلیونها ایرانی در شهرهای مختلف سراسر کشور به خیابان‌ها آمدند آنها خواهان آزادی و حقوق‌شان بودند. رژیم متأسفانه با نیروی مرگبار پاسخ داد که منجر به کشته شدن حداقل ۱۵۰۰نفر و مجروح شدن هزاران نفر شد. بسیاری از تظاهر کنندگان هنوز در زندان هستند و آنها شکنجه شده‌اند، به احکام طولانی زندانی و حتی مرگ محکوم شده‌اند. مشکل دیگری که دارند؛ این پاندمی (ویروس فراگیر) در زندانها حاد و شدید است و متأسفانه مردم درد و زجر بیشتری می‌کشند. ما در غرب آن را می‌بینیم و ساکت نمی‌نشینیم. ما نمی‌توانیم از اتفاقی که برای مردم ایران می‌افتد چشم‌پوشی کنیم زیرا آنها شایسته‌اند یک کشور آزاد داشته باشند. من می‌خواهم ترجمه یک شعر از یک شاعر ایرانی را بخوانم، سعدی می‌گوید:

”بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامت نهند آدمی“

متشکرم.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)