728 x 90

کشتن رفیق حریری به دستور خامنه‌ای با طراحی قاسم سلیمانی توسط شعبه لبنانی سپاه انجام شد

شورای ملی مقاومت - کمیسیون خارجه
شورای ملی مقاومت - کمیسیون خارجه

-اطلاعیه

کشتن رفیق حریری به دستور خامنه‌ای با طراحی قاسم سلیمانی توسط شعبه لبنانی سپاه انجام شد

خامنه‌ای ۱۰سال پیش تهدید کرد این دادگاه فرمایشی است و هر حکمی بدهد مردود است

حکم دادگاه ویژه ملل متحد برای لبنان پس از ۱۵سال در شرایطی صادر می‌شود که رژیم آخوندها، نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الشیطان در لبنان طی این مدت از هیچ تلاشی برای رد پاک کردن و کارشکنی در مسیر تحقیقات دادگاه فروگذار نکردند و همه امکانات دیپلماتیک، اقتصادی و تروریستی خود را در این خصوص به کار گرفتند. از جمله، افراد مظنون و عاملان و آمران جنایت را مخفی و پنهان کردند و از تحویل متهمان به دادگاه خودداری کردند و حتی اجازه بازپرسی از آنها را هم ندادند.

با این‌همه، حکم دادگاه به‌رغم همه محدودیتها و کارشکنی‌ها، جای هیچ تردیدی باقی نگذاشت که جنایت بزرگ به دست حزب‌الشیطان انجام شده که بخشی از سپاه پاسداران آخوندهای حاکم بر ایران است.

خامنه‌ای ۱۰سال پیش سیاست و عملکرد رژیم در رابطه با این دادگاه را به صراحت اعلام کرد. خامنه‌ای در ۲۹آذر۱۳۸۹ در ملاقات با امیر قطر با وقاحت این دادگاه را تهدید کرد و گفت: «این دادگاه دادگاهی فرمایشی است و هر حکمی بدهد مردود است و امیدواریم طرف‌های تأثیرگذار و دخیل در لبنان بر اساس عقل و حکمت عمل کنند تا این موضوع به یک مشکل تبدیل نشود».

واقعیت به‌روشنی این است که ترور رفیق حریری نخست‌وزیر پیشین لبنان به دستور شخص خامنه‌ای صورت گرفت، توسط قاسم سلیمانی طراحی و برنامه‌ریزی شد، و بخشی از طرح کلی رژیم آخوندها برای سلطه کامل بر لبنان بود.

حکم دادگاه یکبار دیگر نشان می‌دهد که تنها راه‌حل، خلع ید از رژیم ایران در لبنان و کوتاه کردن دست سپاه پاسداران و بخش لبنانی آن از مقدرات این کشور است. این به‌عهده شورای امنیت ملل متحد، اتحادیه اروپا و همه طرفهایی است که خواهان صلح و امنیت و آرامش در لبنان و خاورمیانه هستند.

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ (۱۹ اوت ۲۰۲۰)