728 x 90

کرونا در جهان - کارزار بین‌المللی برای مقابله با کرونا و پیامدهای آن

کرونا در جهان
کرونا در جهان

شماری از کشورهای جهان، این هفته و هفته آینده را به‌عنوان اوج شیوع کرونا و تدابیر مقابله با این وضعیت را تمدید یا سخت‌تر کرده‌اند.

رویترز روز ۱۶فروردین نوشت: نخست‌وزیر اسپانیا ممنوعیت ترددات برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور را تمدید و اعلام کرد: مقررات اعمال شده در حال دادن نتیجه است و تعداد جان‌باختگان برای دومین روز پیاپی کاهش یافته است. او در یک پیام تلویزیونی گفت ما در شروع کاهش این ایپدمی قرار داریم و باید با فداکاری، مقاومت و روحیه پیروزی مسیر را ادامه دهیم او تأکید کرد کاهش مقررات نتایج منفی خواهد داشت به این دلیل از پارلمان اسپانیا درخواست تصویب تمدید زمان مقررات را خواهد کرد. اسپانیا بعد از ایتالیا بیشترین تعداد مبتلا و فوت‌کرده ناشی از ویروس کرونا در اروپا را دارد.

 

الشرق‌الأوسط انگلیسی روز ۱۷فروردین نوشت: وزارت دادگستری مراکش اعلام کرد در ارتباط با شیوع ویروس کرونا بیش از ۵۶۰۰زندانی را آزاد می‌کند. این کشور برای مقابله با شیوع کرونا یک ماه محدودیت ترددات اعمال کرده و دولت متعهد به پرداخت ۱۲۰دلار در ماه به خانواده‌هایی است که منبع درآمدشان از بین رفته است.

 

نیویورک تایمز روز ۱۷فروردین نوشت: فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد در یک تا دو هفته آینده این ایالت شاهد بالاترین تعداد تلفات خواهدبود. او گفت ۸۵هزار نیروی داوطلب در حال کمک برای مقابله با شیوع کرونا در ایالت نیویورک هستند که ۲۲هزار نفر آنها به‌طور داوطلبانه از دیگر ایالتها آمده‌اند. او گفت از اولین مورد ابتلا در نیویورک تنها ۳۰روز گذشته است ولی ۳۰روز به اندازه یک عمر گذشته است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی کاخ‌سفید ۱۶فروردین در ارتباط با شیوع ویروس کرونا گفت این هفته و هفته بعد اوقات سختی را خواهیم داشت و تعداد زیادی جان خود را از دست خواهند داد. ما همه امکانات را برای دو هفته آینده آماده کرده‌ایم. هر روز ما با اطلاعات جدیدی از این دشمن نامریی مواجه می‌شویم و هر روز باید سناریوی جدیدی برای مبارزه با آن تهیه کنیم.

 

خبرگزاری رویترز روز ۱۶فروردین نوشت: کره جنوبی اعلام کرد مقررات شدید خود را برای حفظ فاصله شدید اجتماعی که قرار بود دوشنبه به پایان برسد تا دو هفته تمدید خواهد کرد. وزیر بهداشت کره جنوبی گفت، هدف این است که بتوانیم ابتلا به کرونا را به‌گونه‌یی کنترل کنیم که سیستم بهداشتی و درمانی ما بتوانند در یک روال معمولی جوابگوی رسیدگی به آن باشد.