728 x 90

کرونا در جهان - جان باختن بیش از ۹۱هزار نفر

کرونا در جهان
کرونا در جهان

بنا‌ به گزارش رسانه‌های بین‌المللی تا این ساعت بیش از ۹۱هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان‌ باخته‌اند.

واشنگتن پست روز پنجشنبه ۲۱فروردین گزارش داد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان در کمتر از یک هفته رشد ۷۰درصدی داشته و با افزایش ۵۰۰هزار نفر طی اینمدت، تعداد مبتلایان به یک میلیون و پانصدهزار نفر رسیده است. بر اساس آمار ارائه شده از طرف دانشگاه جان هاپکینز آمریکا بیش از ۳۳۰هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند. بیش از یک‌سوم جمعیت جهان برای مقابله با ویروس کرونا در حال حاضر تحت قرنطینه و ممنوعیت ترددات قرار دارند..

 

فرانس ۲۴روز پنجشنبه ۲۱فروردین گزارش داد: رئیس شورای علمی فرانسه که به دولت فرانسه در زمینه مقابله با ویروس کرونا مشورت می‌دهد اعلام کرد: هنوز بسیار زود است به وضعیت قرنطینه و ممنوعیت ترددات در فرانسه خاتمه داد. شورای علمی فرانسه از دولت ماکرون خواسته است تا مقررات اعمال شده را تا چند هفته دیگر ادامه دهد.

 

سی.ان.ان روز پنجشنبه ۲۱فروردین گزارش داد: از شروع شیوع جهانی ویروس کرونا، زلاندنو بیش از ۱۲۰۰مورد ابتلا شناسایی کرده است ولی فقط یک نفر به‌دلیل کرونا فوت کرده است. در ۲۸فوریه اولین مورد ابتلا به کرونا شناسایی شد که از ایران وارد زلاندنو شده بود. در کمتر از یک ماه نخست‌وزیر زلاندنو اعلام کرد جهان بشکل فوق‌العاده‌یی به‌دلیل ویروس کرونا تغییر کرده و مرزهای کشور را بروی خارجیان بست و بعد چند روز اعلام وضعیت فوق‌العاده در کشور کرد و از مردم خواست تا برای شکستن زنجیره شیوع بیماری در خانه‌های خود بمانند.

 

سی.ان.ان روز پنجشنبه ۲۱فروردین گزارش داد: شهرهای بمبیی و دهلی‌نو در هند با انتشار بیانیه مشترکی استفاده از ماسک در محدوده خود را اجباری اعلام کردند و پلیس محلی علیه کسانی که از ماسک استفاده نکنند دست به اقدام قانونی خواهد زد. هند برای مقابله با شیوع کرونا از ۲۴مارس اقتصاد سه تریلیون دلاری خود را متوقف و جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیونی خود را در وضعیت قرنطینه کامل قرار داده و تمامی سیستم‌های حمل‌ و نقل هوایی و زمینی آن تعطیل شده‌اند.

 

خبرگزاری فرانسه روز ۲۱فروردین گزارش داد: کارشناسان بیماریهای عفونی و ویروسی در آمریکا می‌گویند علائم خوشحال کننده‌یی از کارآیی حفظ فاصله فیزیکی در شهرهای مختلف آمریکا حتی در شهرهایی با آمار بالای ابتلا مانند نیویورک مشاهده می‌شود. آمریکا در اقدامی جدید به دارو خانه‌های این کشور اجازه داد تا با استفاده از دستگاههای آزمایش جدید اقدام به آزمایش ابتلا به ویروس کرونا نمایند. وزیر بهداشت آمریکا گفت برای بالا بردن تعداد آزمایشات به دارو خانه‌ها اجازه انجام آزمایشات داده شده است. بعضی از دستگاههای آزمایش جدید قادر به مشخص کردن جواب بیماران در کمتر از ۱۵دقیقه هستند.