728 x 90

کرونا در ایران و جهان - شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز یک‌ میلیون و ۷۰۰هزار تن عبور کرد، شمار قربانیان به بیش از ۱۰۸هزار تن رسید

آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان
آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

این خبر کامل می‌شود.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، جمعه ۲۱فروردین ۱۳۹۹اعلام کرد آمار جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۲۶۱شهر ایران بیش از ۲۳۹۰۰نفر است.

توئیت مریم رجوی:

 

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

 • آمار مبتلایان در جهان:۱.۷۶۵.۵۰۰نفر
 • آمار قربانیان در جهان:۱۰۸.۰۴۲نفر

رویترز - بهداشت جهانی نسبت ریسک لغو قرنطینه زودرس هشدار داد
سازمان بهداشت جهانی روز جمعه هشدار داد که لغو قرنطینه ممکن است به بازگشت مرگبار کرونا بیانجامد

 

کرونا در ایران

ماسک هم می‌تواند عامل انتقال کرونا باشد

 • فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران:
 • تضمینی برای از بین رفتن کرونا با گرم شدن هوا وجود ندارد.
 • مراقب باشید، ماسک هم می‌تواند عامل انتقال باشد.
 • مهمترین عامل وحشت طبیعی جهان از کرونا ماندگاری طولانی آن در محیط است.

 

رویترز - تلفات بیمارستانی کرونا در انگلستان امروز به ۸۲۳نفر و در مجموع تلفات انگلستان به ۸۹۳۷رسیده است.

 • سن فوتیها بین ۱۱تا ۱۰۲سال بوده است و ۳۳نفرشان هیچ بیماری قبلی نداشته‌اند

 

نمکی:‌ این بازگشایی به‌معنای اجبار بازگشایی کسبه نیست، اگر استاندار محترمی و مسئولان استانی تشخیص دادند... می‌توانند خودشان تصمیم بگیرند.

 

فاکس نیوز تی وی - ژنرال جک کین: سه کشور چین و ایران و روسیه قیمتش را از ما می‌گیرند و با دروغپراکنی در مشکل کرونا بهره‌برداری می‌کنند و اعتماد به دولتها را کاهش می‌دهند. آنها تأکید می‌کنند که شیوع کرونا در آمریکا بیشترین میزان بوده و در این دولت را مقصر می‌خوانند. ایران هم به نوبه خود از یک‌طرف کمک ما را در کرونا قبول نمی‌کند و از طرف دیگر به حملات گسترده در عراق دست می زند.

 

سایت وان آمریکا نیوز - خشم مردم از کرونا ممکن است تغییر رژیم در ایران را جرقه بزند
معاون شورای ملی مقاومت ایران به وان آمریکا گفت گروه او مخالف لغو تحریمهای ایران است و افزود بر این باور است که این پاندمی ممکن است جرقه‌یی در جهت تغییر این رژیم باشد.

 

زالی رئیس ستاد کرونای تهران: 

امروز ممکن است خوب برای مردم اتفاقی نیفتد طبیعی است اما یادمان باشد بازتاب چنین حضوری امروز نیست و تقریباً برمی‌گردد به شاید به دو هفته دیگر و ما آمار مبتلایانمان در دو هفته دیگر ایجاد خواهد شد.

یک نکته دیگر که به هر حال تو دنیا هم به آن خیلی توجه می شود دارند تلاش می‌کنند که رویکرد به (نامفهوم) و مطول شدن اپیدمی را مماس با تحمل به آستانه چون جنابعالی هم بخوبی اشاره کردید تشکر هم از حضرتعالی می کنم آقای دکتر مرندی هم اشاره فرمودند بالاخره جهان پزشکی در واقع حماسه آفرینی کرد عزیزانمان در رسته های بهداشتی درمانی همه دوستان دست به دست هم دادند اما یادمان باشد یک جنگ فرسایشی ما الان با این ویروس داریم هنوز هم نمی دانیم تا کی باید تیم پزشکی و درمانی و بهداشتی ما در تقابل با این ویروس باشد ولی همانطور هم که اشاره شد اینها خسته شدند بالاخره دچار مشکلات متعدد شدند بعضی از آنها شهید شدند بعضی ها کما فی سابق از مدار خارج شدن بالاخره لجستیک نیروی انسانی ما در بخش بهداشت و درمان به طور خاص در تهران در مدت بسیار طولانی نسبتا طولانی در مسیر هستند بالاخره ما اگر دو هفته دیگر مثلاً فرض کنیم یک تکانه هایی از بروز این بیماری را در شهر تهران شاهد باشیم تیم خسته ما که رمق اش هم کم شده باید در آستانه یک تکانه های جدید بیماری باشد ضمن اینکه ما هنوز در تهران آن شیب مناسب و مطلوب خودمان را هنوز حس نکردیم هم ما هم تیم پزشکی ما یعنی همه دوستانی که من در بیمارستانها با آنها تماس می‌گیرم کمافی سابق هنوز در معرض این مراجعات عمومی هستند

روزنامهٔ حکومتی شرق: با گسترش بیکاری، کاهش بهره‌وری، رشد بی‌رویه واردات و افزایش شدید نقدینگی، شکاف طبقاتی عمیق‌تر شد و همین، مردم ضعیف را عصبانی‌تر کرده است. مردم به این باور رسیده‌اند که مسئولان در حال اختلاس و ویژه‌خواری هستند.

روزنامهٔ شرق: سخت می‌توان باور کرد که اعتراضهای آبان‌ماه خودجوش بوده باشد. بحث برنامه‌ریزی و سازماندهی محتمل‌تر است. طبیعی است که در چنین شرایطی گروهی از مردم که نارضایتی هم دارند به‌ خیابان می‌ریزند.


شهریاری عضو مجلس ارتجاع از زاهدان: در زاهدان تعداد آزمایشهای مثبت کرونا زیاد می‌شود. احتمالاً پیک بیشتری را در سیستان و بلوچستان شاهد باشیم.

 

افشای سری پنجم اسناد اورژانس رژیم توسط کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران

 • اسناد ابتلاء زندانیان در فشافویه و اوین به کرونا و ابتلاء یک نگهبان در اوین
 • سند جنایت ولی‌فقیه خامنه‌ای و سردژخیم قضاییه آخوند رئیسی علیه بشریت
 • فراخوان به جامعه بین‌المللی برای وادار کردن رژیم به آزادی زندانیان
 • رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی در اسفند ۹۸با دریافت نخستین خبرها از زندانهای رژیم اعلام کرد:
 • به‌خاطر شرایط غیرانسانی زندانهای حکومت آخوندها زندانیان و به‌ویژه زندانیان سیاسی، باید فوراً بدون هیچگونه وثیقه و قید و شرط آزاد شوند والا فاجعه کرونا در زندانهای رژیم امان نخواهد داد.

 

روزنامه حکومتی آرمان: مهدی آیتی عضو پیشین مجلس: ورشکستگی اقتصادی کشور را به زانو در خواهد آورد. امروزه شاهد هستیم تمامی مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری تعطیل شده‌اند و به‌دنبال آن اقتصاد بسیاری از فروشگاهها و مراکز تفریحی نیز با اختلال مواجه شده است و حمل‌ و‌ نقل نیز در همین راستا با رکود مواجه شده است و این زنجیره ادامه‌دار غالب مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است به‌گونه‌یی که ممکن است این مشکلات اقتصادی در ادامه منجر به شورشهای اجتماعی شود.

روزنامه حکومتی آرمان: وزیر بهداشت بارها در مصاحبه‌های خود تأکید کرده که هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونا رایگان است، اما حسن روحانی، نیز ‌ ضمن اشاره به هزینه‌های درمان بیماری کرونا برای مردم اظهار کرد که به‌دلیل «مستحکم‌بودن پایه‌های سلامت» افراد مبتلا تنها ۱۰‌درصد از هزینه درمان را می‌پردازند. اظهارنظرهای مردم در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با دریافت هزینه‌های درمان در برخی از بیمارستانهای دولتی و خصوصی مخصوصاً در شهرهایی هم‌چون قم، باعث تشدید این نگرانی‌ها شده است. چند روز پیش، محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت که هنوز بخشنامه‌ای از سوی وزارت بهداشت مبنی بر عدم دریافت هزینه از بیماران کرونا ابلاغ نشده است.

 

سایت حکومتی ستاره صبح: روح‌الامینی: برای روزهای آینده به‌شدت نگران حمل‌ ونقل عمومی در تهران و بازگشایی دوباره مشاغل هستیم. به‌نظر من برخورد سینوسی با کرونا بدترین اتفاق است و شل کن سفت کن درآوردن در برخورد با کرونا صحیح نیست.

 

سایت حکومتی ستاره صبح: بر اساس نظرسنجی که شهرداری تهران و خبرگزاری دانشجویان انجام داده‌اند حدود ۵۰درصد مردم به آمارهای رسمی اعتقاد ندارند. موضوع از آن‌ جهت درست است که وزیر بهداشت هم در جلسه علنی مجلس در روز سه‌شنبه گذشته گفت: حرف‌هایی درباره شیوع کرونا در قم و گیلان دارد که حاضر است آنها را در یک جلسه غیرعلنی بیان کند.

 • شواهد و قرائنی وجود دارد که ویروس کرونا در دی و نیمه اول بهمن‌ماه وارد کشور شده بود
 • از جمله این شواهد می‌توان به مشاهده دکتر سورانی در اصفهان و هشدار وزیر سابق بهداشت اشاره کرد. علاوه بر آن در دهه اول بهمن جلسه‌یی با حضور معاون وزیر بهداشت در دفتر معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد برگزار شد و در آن جلسه نماینده روزنامه شرق اصرار داشت که دو مورد مبتلابه ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی بستری‌ شده بودند که معاون سلامت وزارت بهداشت آن را نپذیرفت.

 

اعتراف و توجیه وقیحانهٔ ربیعی،‌ سخنگوی دولت روحانی برای فرستادن مردم به‌کام کرونا: میزان مرگ و میر ناشی از فقر در اثر سیاست‌های محدودکنندهٔ اقتصادی (قرنطینه) قابل مقایسه با میزان مرگ بر اثر کرونا نخواهد بود.

 • ناکارآمدی سیاست‌های دولتهای پس از جنگ در اقتصاد ایران به‌اضافهٔ تحریم‌های دوبار اتفاق افتاده و شیوع کرونا، ایرانیان را در بدترین وضعیت اقتصادی قرار داده است.
 • در حال حاضر ۳میلیون و ۳۰۰هزار نفر از شاغلین رسمی مستقیم در معرض آسیب قرار گرفته‌اند. بیش از یک و نیم میلیون کارگاه دچار توقف فعالیت شده‌اند. میزان بیکار شدگان به‌بیش از ۴میلیون نفر خواهد رسید.

 

شهاب‌الدین بی‌مقدار عضو مجلس ارتجاع:‌ اگر تعطیلی مانند سایر کشورها اجرایی نشود، سلامتی قشر عظیمی از جامعه تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و مسائل اجتماعی و امنیتی به‌دنبال خواهد داشت.

 • با اجرای سیاست‌های نیم‌بند نمی‌توان جلو شیوع ویروس را گرفت. تنها راه‌حل اجرای سیاست‌های قاطعانه است. اگر تعطیلی را جدی نگیریم اقتصاد بیش از این ضربه خواهد خورد

 

کرونا در جهان

نقشه زنده آخرین وضعیت بیماری کرونا

 

مشاهده شدن رشته‌کوه هیمالیا از هند

 • مردم ایالت پنجاب در شمال هند پس از دهها سال و در اتفاقی نادر قادر به مشاهده کوه‌های هیمالیا از مسافت بیش از ۱۰۰مایلی هستند.
 • این اتفاق نادر در پی قرنطینه کشور هند و کاهش شدید آلودگی هوا رخ داده است

برداشتن قرنطینه مرگبار خواهد بود

 • سازمان جهانی بهداشت، خطاب به دولتها هشدار داده است که در برداشتن محدودیت‌های #کرونا نباید عجله کرد و گرنه موج مرگبار دیگری به‌سرعت باز خواهد گشت.

ترکیه برای ۴٨ساعت قرنطینه شد

 • وزارت کشور ترکیه اعلام کرد استانبول، آنکارا و دیگر شهرهای اصلی این کشور برای جلوگیری از گسترش کرونا برای ۴٨ساعت به‌حالت قرنطینه در می‌آیند.
 • ترکیه از افراد زیر ٢٠و بالای ۶۵سال خواسته شده در خانه‌هایشان بمانند
 • آخرین آمار از جان باختن ١٠٠٠نفر از مردم ترکیه در اثر کرونا حکایت دارد.
 • دولت این کشور تمامی پروازهای بین‌المللی را به‌حالت تعلیق در آورده و پروازهای داخلی هم در این کشور محدود شده‌اند. هم‌چنین مدارس، کافه‌ها و نمازهای جماعت در این کشور تعطیل شده‌اند.

 

 • در سراسر جهان نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰هزار نفر به بیماری همه‌گیر کووید۱۹مبتلا شده و تاکنون ۱۰۲هزار و ۷۳۴نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان‌ باخته‌اند.
 • مطابق آخرین آمار روز جمعه ۲۲فروردین (۱۰آوریل) پاندمی کرونا در اروپا بیشترین قربانی را در اسپانیا و ایتالیا گرفته است.
 • در ایتالیا بیش از ۱۴۷هزار نفر به بیماری مبتلا شده و نزدیک به ۱۹هزار نفر درگذشته‌اند.
 • در اسپانیا بیش از ۱۵۷هزار نفر به بیماری دچار شده و نزدیک به ۱۶هزار نفر درگذشته‌اند.
 • در فرانسه بیش از ۱۲۴هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا ثبت شده و بیش از ۱۳هزار نفر جان‌ باخته‌اند.
 • منابع رسمی در فرانسه اعلام کردند که ۵۰نفر از خدمه ناو هواپیمابر شارل دو گل به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این رزمناو بزرگ در حال حاضر در نزدیکی آب‌های ساحلی پرتغال در حرکت است و اجازه ندارد به سواحل فرانسه نزدیک شود.
 • در بلژیک بیش از ۲۶هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از سه هزار نفر درگذشته‌اند.
 • بنا‌ به آمار رسمی، در آلمان نزدیک به ۱۲۱هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از میان آنان نزدیک به ۲۸۰۰جان خود را از دست داده‌اند.