728 x 90

کرونا در ایران و جهان - نمکی: ممکن است با شکست هر کدام از این پروتکل‌ها ما دچار چالش‌های جدیدی بشویم

کرونا در جهان
کرونا در جهان

این خبر کامل می‌شود.

 

آخرین آمار جان‌باختگان ویروس کرونا در ایران:

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر روز دوشنبه اعلام کرد آمار جان‌ باختگان فاجعهٔ کرونا در ۲۶۷شهر ایران بیش از ۲۷۰۰۰نفر شده است.

 

آمار به روز شده مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان:

 • مبتلایان به کرونا در جهان: ۱.۹۳۸.۸۶۳
 • قربانیان کرونا در جهان: ۱۲۰.۸۲۱

 

تلویزیون شبکه خبر(رژیم)- ۲۶ فروردین ۹۸
نمکی: الان ممکن است با شکست هر کدام از این پروتکل‌ها با عدم رفتار درست با عدم رعایت فاصله گذاری معقول و منطقی و هوشمند ما دچار چالش‌های جدیدی بشویم

 

زالی: کودکان کار کانون بالقوه انتقال کرونا محسوب می‌شوند

 • کنترل شیوع کرونا در تهران ضرورت دارد چرا که اگر این بیماری در کلان شهر تهران کنترل نشود شکست در تهران به منزله یک شکست ملی تلقی می‌شود.

 

شورای عالی سازمان نظام پزشکی: روش آماری وزارت بهداشت با واقعیت میدانی، فاصله قابل‌ توجهی دارد و اعتماد عمومی به‌آمار را خدشه‌دار کرده است.

نمکی، وزیر بهداشت رژیم: خیال نکنیم این ویروس چموش ما را رها می‌کند. ممکن است موج جدید این اپیدمی‌را در پاییز و زمستان داشته باشیم و باید خودمان را برای روزهای به‌مراتب سخت‌تر آماده کنیم.

 

نقشه زنده آخرین وضعیت بیماری کرونا

 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز دو میلیون نفر نزدیک شد.

 • شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز دو میلیون نفر نزدیک شده است. بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده، تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان به بیش از ۱.۹۲۹.۲۲۷نفر و شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در جهان به بیش از ۱۱۹.۷۳۰نفر رسید. برآورد می‌شود که آمار واقعی در جهان بالاتر از آمار رسمی باشد. تنها در ۲۴ساعت گذشته، دست کم بیش از ۷۱هزار مورد جدید ابتلا و بیش از پنج هزار و ۳۰۰مورد فوت بر اثر ابتلا به ویروس در جهان گزارش‌شده است.

 

افزایش بیماران کرونایی در قم

 • دوشنبه ۲۵فروردین ۹۹ بنا‌به گزارش یک کارمند بیمارستان از شهر قم اوضاع در این شهر بدتر شده و رجوع بیماران به بیمارستان افزایش یافته است. اما به کادرهای درمانی و پزشکان می‌گویند اینها را ترخیص کنید تا بروند در خانه خود بخوابند.

 

کرونا؛ مرزهای پاکستان برای دو هفته دیگر بسته خواهد ماند.

 • پاکستان که به‌طور رسمی تاکنون ابتلای پنج هزار و ۷۰۰تن را به ویروس کرونا تأیید کرده است، اعلام کرد برای دو هفته دیگر مرزهای بین‌المللی خود را بسته نگه خواهد داشت.
 • همزمان عمران خان، نخست‌وزیر از اتباع خود در خارج از پاکستان خواسته به صندوق‌های حمایت از مبتلایان به کرونا در این کشور کمک کنند.

 

ناندرا مودی، نخست‌وزیر هند اعلام کرد این کشور در هفته آینده قوانین سخت‌تری برای مقابله با ویروس جدید کرونا در پیش خواهد گرفت.

 • او هم‌چنین اعلام کرد قرنطینه این کشور را تا سوم مه، یعنی برای بیش از دو هفته دیگر تمدید خواهد کرد.

کرونا در هند تاکنون بیش از ۱۰هزار مبتلا و ۳۵۸جانباخته بر جا گذشته است

 

تمدید قرنطینه فرانسه تا ۲۲اردیبهشت

 • رئیس‌جمهوری فرانسه برای کند کردن روند شیوع کرونا، قرنطینه را تا ۱۱مه (۲۲اردیبهشت) در این کشور تمدید کرد.

پرواز شرکت هواپیمایی الخلیج بحرین به ایران

 • شرکت هواپیمایی الخلیج بحرین که وابسته به دولت این کشور است دیروز دوشنبه به‌منظور بازگرداندن شهروندان خود که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران بودند، اولین پرواز خود به ایران پس از چهار سال توقف را انجام داد.

 

 

کرونا در ایران:

 • با اعلام رسمی از سوی اتحادیه تکواندو، مسابقات قهرمانی آسیا به تعویق افتاد.

رشد ۸.۵ درصدی تردد در جاده‌های کشور

 • سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از رشد ۸.۵ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری کشور طی دیروز خبر داد.

 

پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو توسط ستاد مقابله با کرونای رژیم رد شد

 • «نژادبهرام» عضو هیات رئیسه شورای قلابی شهر تهران: فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو امکان‌پذیر نیست. ما معتقدیم مترو محل نشر ویروس کرونا است و همچنان درخواست داریم مترو باید تعطیل شود. شهرداری و شورای شهر پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو جهت پیشگیری از کرونا را مطرح کرد ولی این پیشنهاد توسط ستاد مقابله با کرونا رد و پذیرفته نشد.

روزنامه حکومتی شرق: بروز آنی آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا در ایران آهنگ شتاب تندتری نسبت به کشورهای دیگر داشته، هم‌چنان که آمار استخراجی یک کارشناس حوزه کار و بیمه نشان می‌دهد، از ۲۵اسفند تا نیمه دوم فروردین، در همین بازه زمانی کوتاه‌مدت ۶۰۰هزار کارگر رسمی از کار بیکار شده.

 

روزنامه حکومتی آرمان: جلال ساداتیان سفیر پیشین ایران در انگلستان: یقینا مسأله ورشکستگی عمومی برای اقتصاد کشور تنها منحصر به دولت نیست، بلکه آثار و عواقب آن برای تمام کشور و جامعه خواهد بود.
واقعاً باید بپذیریم مسأله افزایش فقر، پررنگ شدن انواع جرایم و بزه‌ها و هم‌چنین شکل‌گیری نارضایتی‌های اجتماعی سه چالشی است که در ماه‌های پیش‌رو می‌تواند در صورت عدم‌مدیریت صحیح بروز کند.

 

روزنامه حکومتی آرمان: حدود ۹۰درصد کارگران و معلمان در زمره جمعیت زیر خط فقر هستند. اگر اغلب این افراد که ناگزیرند در خانه نمانند، وقتی به ویروس کرونا مبتلا شوند، امنیت و سلامت آقازاده‌های ثروتمند و کل جامعه به خطر نمی‌افتد. وضعیت این بخش بزرگ جامعه ناشی از کدام سیاست‌گذاریهاست؟ مسئول و پاسخگو کیست؟
لزوم نوسازی در حکمرانی را باید بیاموزیم و از برخی توهمات در سیاست داخلی و خارجی و نسبت بین آنها رهایی یابیم.

 

روزنامه حکومتی ستاره صبح: شورای عالی سازمان نظام پزشکی و هیئت‌ رئیسه مجمع عمومی این سازمان اعلام کرد: تعدد مراکز تصمیم‌گیری در بحران کرونا به نتیجه‌بخش بودن اقدامات لطمه زده است. روش آماری وزارت بهداشت نیز با واقعیت میدانی فاصله قابل‌ توجهی دارد و اعتماد عمومی به آمار را خدشه‌دار کرده است.

 

 

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: نگران اوج گرفتن دوباره ابتلا به‌ بیماری کرونا هستیم.

آرش نجیمی: بیش از ۸۰۰نفر در بیمارستانهای استان اصفهان بستری هستند. نزدیک به ۲۰۰نفر نیز از این آمار بدحال و در بخش آی.سی.یو بستری هستند.

 

نگرانی رحمانی فضلی وزیر کشور کابینه آخوند روحانی: برای شرایط امنیتی الآن و پساکرونا شورای امنیت تشکیل شد که همه دستگاهها از جمله وزارت راه، وزارت صمت، دستگاه امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی همه اطلاعاتشان را دادند دستورالعمل برای شرایط امنیتی دقیق تدوین شد.

 

محمد جواد حق شناس عضو شورای قلابی شهر تهران: میزان مرگ و میری که حداقل ما در شهر تهران خبر داریم با آماری که در سطح کلان بیان می‌شود نمی‌خواند.

 

 

وزیر بهداشت رژیم: تعداد تخت‌های بیمارستانی کشور در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۱.۶به‌هزار نفر است و از همه کشورهای اروپایی مثل فرانسه با ۶.۶تخت به‌ازای هزار نفر جمعیت کمتر است.

 

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت:‌ اگر قرنطینه کامل بخواهد انجام شود آن وقت در دوران پساکرونا با اقتصاد کاملاً ورشکسته مواجه خواهیم شد و این‌که دیگر دولت به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند کشور را اداره کند. بیکاری و اعتراضات زیاد می‌شود و در نتیجه نظام از هم متلاشی می‌شود.

 

 

 

کرونا در جهان:

 • آمار جمع‌آوری‌شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز حاکی‌ست شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان از مرز ۲میلیون نفر گذشته است.
 • این آمار دربرگیرنده موارد تائیدشده‌ بیماران است و بر اساس آن شمار درگذشتگان به ۱۲۰ هزار نفر نزدیک شده‌است.
 • امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه قرنطینه برای کرونا را تا ۲۲اردیبهشت تمدید کرد.
 • خبرگزاری فرانسه - بهداشت جهانی: کرونا ۱۰بار مرگبارتر از آنفلوآنزای خوکی می‌باشد.