728 x 90

تد کروز: توئیتر با ارائه خدمات به خامنه‌ای تحریم‌های آمریکا را نقض می‌کند

سناتور تد کروز
سناتور تد کروز

سناتور جمهوریخواه تد کروز شامگاه چهارشنبه ۸مرداد۹۹، کمپانی توئیتر را به نقض تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران از طریق ارائه حساب کاربری به خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع متهم کرد.
تد کروز در توئیتی نوشت: «توئیتر با ارائه خدمات حساب کاربری به خامنه‌ای تحریم‌ها را نقض می‌کند و من از دادستان کل (ویلیام) بار خواسته‌ام تحقیقات کیفری را در ارتباط با این نقض آغاز کند». سناتور جمهوریخواه در ادامه نوشت: اکنون ما می‌فهمیم توئیتر به علی خامنه‌ای اجازه می‌دهد که «مطالب تند یهودستیزانه و نفرت افکنی علیه آمریکا» را در این شبکه اجتماعی پخش کند.

تد کروز، نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا، پیش‌تر و در تاریخ جمعه ۹خرداد نیز از ویلیام بار و استیون منوچین، وزیران دادگستری و خزانه‌داری آمریکا، خواسته بود که درباره نقض آشکار تحریم‌های وضع‌شده علیه رژیم آخوندی توسط توئیتر، که امکانات این شبکه را در اختیار علی خامنه‌ای و جواد ظریف قرار داده است، تحقیق کنند.

تد کروز گفته بود: «حضور خامنه‌ای و ظریف در توئیتر مصداق نقض تحریم‌های آمریکا است. وی یادآوری کرده بود که خامنه‌ای و ظریف، رهبر و وزیر خارجه رژیم، هر دو تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند و این رژیم حامی شماره یک تروریسم در جهان است».