728 x 90

کارزار بین‌المللی برای مقابله با کرونا و پیامدهای آن

کارزار بین‌المللی برای مقابله با کرونا
کارزار بین‌المللی برای مقابله با کرونا

در آمریکا ترامپ در مورد دو هفته «بسیار بسیار دردآور» هشدار داد و گفت « من می‌خواهم تا همه آمریکاییان برای روزهای سختی که پیش رو داریم آماده باشند.(فرانس ۲۴– واشنگتن پست ۱۳ فروردین)

 

همزمان سازمان غذا و داروی آمریکا در اقدامی اضطراری اجازه به کارگیری آزمایش تشخیص دو دقیقه‌ای ویروس کرونا را صادر کرد. کاهش مدت زمان به دست آوردن نتیجه آزمایش کرونا به توان مقابله با این اپیدمی توسط پزشکان افزوده و یک راهگشایی است. با این اقدامات کسب نتیجه آزمایش از چند روز به دو دقیقه تقلیل پیدا کرده است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌یی با فاکس نیوزبا تشریح اقدامات آمریکا برای تست داروها برای معالجه مبتلایان به کرونا، درباره خبرهای جعلی یا فیک نیوز هشدار داد و با اشاره به تجربه دوران ریاست جمهوریش، گفت: وقتی این میزان فیک نیوز در مورد کرونا را می‌بینم، باید بگویم که من ۳.۵سال است تلاش می‌کنم ببینم کدامیک ناصادق‌ترین و فاسدترین است: واشنگتن پست یا نیویورک تایمز؟ وقتی این را درآوردم، نتیجه را به شما هم اطلاع می‌دهم. اکنون ما در حال جنگ با کرونا هستیم.-فاکس نیوز

 

درتحول دیگری ایالت کالیفرنیا اعلام کرد به‌دلیل شیوع کرونا ۳۵۰۰نفر از زندانیان را زودتر از موعد آزاد می‌کند. نیویورک نیز هفته گذشته چند صد زندانی را آزاد کرد و چند صد نفر دیگر نیز به‌زودی آزاد خواهند شد.-(سایت ان پی آر آمریکا - رویترز ۱۲فروردین)

 

 

در نوار غزه که دارای تراکم جمعیت بالایی است آژانس کمک‌رسانی سازمان ملل روز سه‌شنبه در تلاشی برای مقابله با شیوع گسترده کرونا به‌جای توزیع مواد غذایی متمرکز در مرکز پرازدحام خود، شروع به تحویلدهی اقلام غذایی به خانه‌های فلسطینیان فقیر کرد. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد ۱۲نفر در نوار غزه مبتلا به کرونا هستند که دو نفر از آنها اخیراً از مصر وارد غزه شده‌اند. آژانس سازمان ملل اقلام غذایی پایه مانند آرد، برنج، روغن و غذاهای کنسروی را طی سالیان بین حدود یک میلیون نفر از ساکنان نوار غزه توزیع کرده است.(خبرگزاری آسوشیتدپرس ۱۲فروردین)

 

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل به خبرنگاران گفت شیوع کرونا بدترین بحران جهانی از بعد از جنگ دوم جهانی تاکنون است. گستردگی بحران به‌دلیل تهدیدی است که این بیماری علیه همه جمعیت جهان دارد و تاثیرات اقتصادی آن‌که همراه با رکود اقتصادی خواهد بود احتمالاً نمونه مشابهی در تاریخ معاصر ندارد. گوترز شیوع کرونا را خطری برای بشریت خواند و خواهان اتحاد و همبستگی برای مقابله با این بحران و کمک و حمایت از کشورها در حال توسعه برای برخورد با عواقب فاجعه‌بار آن شد.(خبرگزاری فرانسه ۱۲فروردین)