728 x 90

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضاییهٔ جلادان توسط مقاومت ایران (شمارهٔ ۵) - ۵۱۹۷نفر زیر حکم اعدام یا حکم قصاص نفس به سر می‌برند

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضاییهٔ جلادان توسط مقاومت ایران

(شماره ۵)

طبق آمار دفتر زندانها ۵۱۹۷نفر زیر حکم اعدام یا حکم قصاص نفس به سر می‌برند

۱۰۷نفر محکوم به قطع عضو، ۵۱نفر محکوم به سنگسار و ۶۰ اعدامی زیر ۱۸سال در ۱۳۹۹

به انضمام اسامی ۵۳۷۰زندانی محکوم به اعدام و قصاص در زندانهای ولایت فقیه

شامل موارد متعدد از وارد کردن موضوعات سیاسی در فهرست جرایم عادی

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت منتشر می‌کند

  • در حال حاضر بیش از ۴۸۰۰۰ زندانی ”بلاتکلیف“ و در ”مرحله تحقیقاتِ“ دستگاههایی از جمله نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات هستند
  • یک نمونه از ”حساسیت‌های لازم الرعایه“ سازمان زندانهای ولایت‌فقیه: ”تبلیغات گسترده و هدفمند در خصوص حرکات اعتراضی در زندانهای ایران از جمله موضوع بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین“
  • آمار زندانیان ”اتباع بیگانه“ ۵۳۹۸نفر است

سند شمارهٔ ۱ (سازمان زندانها): در مجموع ۵۱۹۷زندانی زیر حکم اعدام یا با حکم قصاص نفس، به سر می‌برند. شامل ۱۳۶۶حکم اعدام که ۳۹نفر آن زنان هستند و ۳۸۳۱نفر زندانی دارای حکم قصاص نفس که ۱۴۴نفر از آنها زنان هستند. آمار زندانیان با محکومیت‌های بالاتر از ۱۵سال ۱۷، ۱۹۰نفر است. زندانیان ”اتباع بیگانه“ ۵۳۹۸نفر هستند.

اطلاعیه ۵-۱

سند شمارهٔ ۲: آمار زندانیان در حال حاضر ۲۱۰، ۴۲۳نفر ثبت شده که البته شامل بازداشتگاههای نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و سپاه و ارتش نیست. ۲۳درصد از زندانیان سازمان زندانهای ولایت فقیه که بیش از ۴۸هزار نفر می‌شود، طبق سند زیر ”تحت قرار و بلاتکلیف“ هستند که «عمدتاً به فرآیند دادرسی در مرحله تحقیقات مربوط می‌شود که دستگاههایی از جمله ناجا، وزارت اطلاعات و... معین آن می‌باشند».

 

اطلاعیه۵-۲

 

سند شمارهٔ ۳: یکی از ”حساسیت‌های لازم الرعایه“ در قضاییهٔ جلادان توجه به «تبلیغات گسترده و هدفمند در خصوص حرکات اعتراضی در زندانهای ایران از جمله موضوع بند۳۵۰ (در) بازداشتگاه اوین» است که آقای مسعود رجوی در خرداد۱۳۹۳ از آن تحت عنوان کانون شورشی۳۵۰ نام برده و در مورد اعدام مجاهد خلق غلامرضا خسروی در رأس شورشگران این بند پیام داده بود.

اطلاعیه۵-۳

سند شمارهٔ ۴: سند ”خیلی محرمانه“ اسامی ۱۰۷ زندانی محکوم به قطع عضو در ۲۰ تیر ۱۳۹۹. سند این مجازات‌های وحشیانهٔ ضدانسانی که هر آدمی را منقلب می‌کند ضمیمه است. ۷۷ فقره از این مجازاتها که راجع به جزئیات آن در سند چیزی نوشته نشده معطوف به سرقت است آن هم در شرایطی که کلان دزدان و غارتگران نظام برای چپاول اموال و دارائی‌های مردم ایران مسابقه می‌دهند و از آزادی عمل کامل برخوردارند.

سند شمارهٔ ۵: سند ”خیلی محرمانه“ اسامی ۵۱ نفر محکوم به سنگسار در شهریور ۱۳۹۹ که ۲۳ نفر آنها زنان هستند. سند ضمیمه است. در این سند اسم‌ فامیل افراد و ستون جرایم عمداً توسط کمیسیون امنیت پوشانده شده است.

سند شمارهٔ ۶: سند ”خیلی محرمانه“ آمار استانی ۶۰ نوجوان زیر ۱۸ سال محکوم به اعدام و قصاص در مهر ۱۳۹۹. سند اسامی و جرایم انتسابی، موجود و قابل ارائه به دادگاههای بین‌المللی است. اما کمیسیون از انتشار و علنی کردن جرایم و جزئیات معذور است.

 

اطلاعیه۵-۴

سندهای شمارهٔ ۷ و ۸: سندهای ۳۸۰۲زندانی محکوم به قصاص نفس و ۱۵۶۸زندانی محکوم به اعدام (مجموعاً ۵۳۷۰ نفر) در زندانهای رژیم به تاریخ ۵ مهر ۹۹ که شامل موارد متعدد از وارد کردن موضوعات سیاسی در فهرست جرایم عادی است. سندها ضمیمه است اما اطلاعی از احکامی که به دلایل مختلف تاکنون اجرا نشده است، نداریم.

اطلاعیه۵-۵

 

اطلاعیه ۶-۶

در رابطه با جرایم عادی، مسئول شورای ملی مقاومت در بهمن‌ماه گذشته به هموطنانی که «به‌خاطر فاجعهٔ جانکاه و غیرقابل توصیف سربریدن زن جوان در اهواز در هم ریخته و با تلخکامی در خود می‌پیچند» پیام داد: «فجایع اجتماعی آبشخور و ریشهٔ سیاسی دارد. در تحلیل نهایی باید آن را به حساب رژیم ضدبشری و زن‌ستیز آخوندی گذاشت که خاستگاه کلان عقده‌های این برهه از تاریخ ماست». او افزود: «سرچشمهٔ همهٔ مفاسد در زمانهٔ ما، خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع است».

 

شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

بیشتر بخوانید:

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضایی جلادان شماره یک

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضایی جلادان شماره دو

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضایی جلادان شماره سه

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضایی جلادان شماره چهار

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7000189b-b72d-4208-ada4-d5f2d3dc1c8b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات