728 x 90

کاخ سفید: ایران نمی‌تواند با حملات برون‌مرزی از بار نارضایتی مشروع مردم شانه خالی کند

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا

کاخ‌سفید روز چهارشنبه ۶مهر با صدور بیانیه‌یی با محکوم کردن حملات موشکی و پهپادی این رژیم به کردستان عراق اعلام کرد: «حکومت جمهوری اسلامی نمی‌تواند با حملات برون‌مرزی، نوک پیکان سرزنش در رابطه با مشکلات داخلی و نارضایتی‌های مشروع مردم را از خودش دور کند».
جیک سالیوان؛ مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید پیرامون این بیانیه اضافه کرد: «رهبران جمهوری اسلامی هم‌چنان آشکارا «نه تنها نسبت به جان مردم‌شان، بلکه به همسایگان‌شان و اصول بنیادین حاکمیت ملی و تمامیت ارضی لحاظ شده در منشور ملل متحد نیز» بی‌اعتنا هستند».
جیک سالیوان در سخنان خود هم‌چنین خواهان محکومیت جهانی رژیم ایران از «استفاده شرم‌آور از موشک و پهپاد علیه همسایگانش، ارائه پهپاد به روسیه برای جنگ تجاوزکارانه‌اش در اوکراین، و نیز به نیروهای نیابتی‌اش در سراسر منطقه خاورمیانه» شد.
مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید با اشاره به تحریم‌ها بر تداوم آنها و استفاده از دیگر ابزارها برای مختل کردن فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در سراسر منطقه خاورمیانه تأکید کرد.

 

کمیسیاریای عالی پناهندگان در مورد حمله موشکی، پهپادی رژیم به اردوگاه پناهندگان در روز ۶مهرماه نوشت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به‌شدت نگران حمله امروز است که بر محلهای سکونت پناهندگان ایرانی در کویه، منطقه کردستان عراق تأثیر گذاشت.

گزارش‌شده است که این حمله منجر به تلفات و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان، از جمله پناهندگان ایرانی - در میان آنها زنان و کودکان شده است.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد عمیق‌ترین تسلیت خود را به همه کسانی که آسیب دیده‌اند ابراز می‌دارد.
بنا بر گزارشها، این حمله به یک مدرسه ابتدایی که دانش‌آموزان پناهنده در آن حضور داشتند، آسیب رساند... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/01874c07-07a0-4764-b1f9-e1088dded7d5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات