728 x 90

ژاپن خرید نفت از ایران را متوقف می‌کند

توقف خرید نفت ایران توسط ژاپن
توقف خرید نفت ایران توسط ژاپن

روزنامه ژاپنی نیکی از آماده شدن شرکتهای نفتی ژاپن برای قطع کامل واردات نفت از ایران خبر داد.

این روزنامه ۲۷تیر۹۷ نوشت:‌ تأمین نفت از ایران باید تا ماه اکتبر سال میلادی جاری، متوقف شود.

آمریکا به شرکتهای ژاپنی تأمین کننده نفت از ایران، هشدار داده است تا چهارم نوامبر سال جاری، باید این واردات را متوقف کنند. آمریکا تهدید کرده است در صورت ادامه خرید نفت از ایران توسط این شرکتها تحریمهایی علیه آنان در نظر گرفته خواهد شد.

 

هشدار آمریکا به بانکهای ژاپنی

بانکهای ژاپنی نیز به شرکتهای نفت ژاپنی اعلام کرده‌اند که نقل و انتقال‌های بانکی مرتبط با خرید نفت را متوقف کنند. این اقدام بانکهای ژاپن، خرید نفت از ایران را تقریباً غیرممکن می‌کند.

با خروج دولت ترامپ از برجام، وزارت خزانه‌داری آمریکا در اواسط اردیبهشت ماه اعلام کرد که طیف گسترده‌یی از تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های نفتی و تحریم‌ها علیه بانک مرکزی اعمال خواهند شد.

 

 

درخواست آمریکا از ژاپن برای توقف خرید نفت از رژیم ایران

خبرگزاری بلومبرگ، گزارش داد که آمریکا از ژاپن خواسته است تا به‌طور کامل خرید نفت از رژیم ایران را متوقف کند. این خبرگزاری افزود:‌ مقامهای آمریکا در اجلاس هفته جاری با همکاران خود در ژاپن، موضوع توقف کامل خرید نفت ایران را پیش کشیده‌اند، اما تصمیم نهایی در این باره به جلسات آینده موکول شده است. بلومبرگ می‌نویسد درخواست توقف کامل واردات نفت ژاپن از رژیم ایران نشان می‌دهد که دولت دونالد ترامپ بسیار سختگیرانه‌تر از تحریم‌های قبل وارد عمل شده است.

 


تاثیر تحریمهای آمریکا بر لغو سفر شینزو آبه به ایران

کیودو در گزارش خود نوشت لغو این سفر می‌تواند به دور جدید فشار آمریکا بر رژیم ایران برای بی‌ثبات‌سازی در خاورمیانه ارتباط داشته باشد.

دونالد ترامپ اردیبهشت امسال از توافق هسته ای با ایران خارج شد و اعلام کرد در صورتی که رژیم ایران برنامه موشکی خود را متوقف کند، از حمایت از تروریسم دست بردارد و فعالیت بی‌ثبات‌سازی در خاورمیانه را متوقف کند، با تهران مذاکرات جدیدی خواهد داشت.

 


مطالب مرتبط

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e5b3d172-3267-431f-bec8-88f7d1ec7164"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات