728 x 90

پیشروی کرونا در شهرهای ایران

کرونا در ایران
کرونا در ایران

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این‌که شیب افزایش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستانها نسبت به پیک‌سوم بسیار تند شده است، گفت در یکی دو روز اخیر رکورد میزان بستری در روز در بیمارستانهای ما شکسته شده است.

فرشاد علامه افزود: اکنون عملهای جراحی غیر اورژانس هم متوقف شده و تخت‌های بخش‌های دیگر را هم به کرونا داده‌ایم (ایسنا ۱۹فروردین).

ابتلای روزانهٔ ۳۰۰خانواده در غرب اهواز به کرونا

رئیس مرکز بهداشت رژیم در غرب اهواز با اشاره به مثبت شدن روزانه ۳۰۰ تست کرونا گفت: این وضعیت نشان می‌دهد که روزانه ۳۰۰نفر معادل ۳۰۰خانواده در غرب اهواز به کرونا مبتلا می‌شوند. مهران احمدی‌بلوطکی با اشاره به قرمز شدن مجدد وضعیت اهواز گفت برآورد می‌شود که در روزهای آتی، یعنی تا دو هفته آینده، بار مراجعات بالا باشد (ایسنا ۱۹فروردین).

تعطیلی"و"افزایش واکسیناسیون"؛ راه‌حل کنترل کرونا در تهران

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران تأکید کرد: حداقل در تهران به‌نظر می‌رسد که به جز مسیر تعطیلی، مسیر دیگری برای کنترل بیماری وجود ندارد و در کنار آن باید به‌سرعت فرآیند واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و جامعه پزشکی انجام شود.

وی افزود: در طول چند روز اخیر آمار بستری، مراجعین سرپایی و میزان مبتلایان به کرونا در تهران با شتاب قابل توجه و به‌سرعت در حال افزایش است. روز چهارشنبه در تهران بالغ بر ۵۲۱۲بیمار در بخش‌های مربوط به کرونا بستری هستند که این رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد (ایسنا۱۸ فروردین).