728 x 90

پاسدار یدالله جوانی: دشمن لشکری را برای قیام سازماندهی کرد

قیام سراسری مردم ایران
قیام سراسری مردم ایران

پاسدار یدالله جوانی که اظهاراتش در خبرگزاری دولتی ایرنا انعکاس یافته گفت: در بررسی افرادی که در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند و سلاح و مهماتی که از آنان کشف شد، مشخص شده که دشمن لشکری را برای ایجاد آشوب سازماندهی کرده است.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران طی یک سخنرانی در بیرجند افزود: «امروز مجاهدین، به‌خصوص اشرار در بستر نارضایتی مردم تلاش می‌کنند که باید توطئه دشمنان را شناخت و خنثی کرد و باید در داخل زمینه‌هایی که باعث نارضایتی مردم می‌شود را از بین ببریم».

 

وی سپس با اشاره به زمینه‌های قیام گفت: «ما در داخل کشور زخم‌هایی هم‌چون حاشیه‌نشینی‌ها، بیکاری، گرانی و تورم، اعتیاد و تهاجم فرهنگی را داریم که دشمن از این زخمها و آسیب‌ها سوء‌استفاده می‌کند».

 

پاسدار جنایتکار در حالی که جوانان شورشی و قیام‌آفرین را اراذل و اوباش می‌نامید، با ابراز وحشت از سازماندهی و متشکل شدن این نیروی عظیم هشدار داد: «لشکر دشمن مثل زمان جنگ نیست که جای خاصی ساماندهی شود بلکه در هر جایی که زمینه فراهم است و اراذل و اوباش هستند و آمادگی دارند از طریق فضای مجازی شناسایی می‌کند و از طریق عوامل و عناصر، آنها را به یکدیگر وصل می‌کند تا آن روزی که بتواند در جامعه ما اغتشاش و منابع کشور را نابود کند».

 

معاون سیاسی سپاه، خشم و استیصال رژیم از نقش سیمای آزادی در روشنگری پیرامون قیام را نیز به نمایش گذاشت و گفت: « در خارج شبکه‌های ماهواره‌یی و مجاهدین و در داخل اهل فتنه و سردمداران آنان هر کسی چیزی می‌گوید و باید در خصوص این مسائل تفکر کنیم که کدام تحلیل درست است».