728 x 90

پاره کردن و آتش زدن تصاویر خامنه‌ای تنها پاسخ جوانان دلیر در نوزدهمین روز اعتراضات سراسری- گزارش خبری

اعتراضات در نوزدهمین روز در ایران
اعتراضات در نوزدهمین روز در ایران

امروز در نوزدهمین روز از قیام سراسری مردم ایران و به‌خصوص پس از زوزه‌های وحشت خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع موج جدیدی از تظاهرات و اعتراض در دانشگاهها و دانش‌آموزان به‌پا شد. جوانان دلیر در بسیاری از شهرها با پاره کردن تصاویر منحوس خامنه‌ای و خمینی به این حکومت دیکتاتور نه گفتند و خواستار سرنگونی حکومت آخوندی شدند. علاوه بر این اعتصاب گسترده معلمان و بازاریان در بسیاری از شهرها وجود داشت و سراسر ایران علیه این رژیم ستمگر بپا خاسته بودند.
امروز هم‌چنان به‌رغم قطعی خطوط اینترنت از شهرهای زیر تصاویری به دستمان رسید.
۱. تهران - دانشکده مهندسی، دانشگاه تهران، دانشکده مکانیک خواجه نصیر، دانشگاه موسوم به بهشتی، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه مدرس، دانشگاه موسوم به رجایی، دبیرستان تیزهوشان، دبیرستان سلسبیل، تظاهرات شبانه و تظاهرات در خیابانهای شریعتی، پاسداران و...
۲. اصفهان - اعتصاب بازاریان، دانشگاه خوراسگان، تظاهرات کشاورزان خوراسگان
۳. سقز - اعتصاب معلمان، دانش‌آموزان، تظاهرات شبانه
۴. سنندج - اعتصاب معلمان، دانشگاه علوم پزشکی، تظاهرات شبانه
۵. مریوان - تظاهرات دانش‌آموزان
۶. رشت - دانشگاه علوم پزشکی
۷. مشهد - دانشگاه امام رضا، دانشگاه فردوسی و تظاهرات مردمی، تظاهرات دانش‌آموزان
۸. یزد - دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه یزد
۹. شیراز - تظاهرات دانش‌آموزان
۱۰. ارومیه - دانشگاه ارومیه
۱۱. ایلام - دانشگاه علوم پزشکی
۱۲. بوشهر - دانشگاه علوم پزشکی
۱۳. کاشان - دانشگاه کاشان
۱۴. زنجان - دانشگاه زنجان، دانشجویان علوم پزشکی
۱۵. کرج - تظاهرات دانش‌آموزان - خیابان بهشتی
۱۶. تبریز - دانشگاه تبریز
۱۷. بابل - دانشگاه نوشیروانی
۱۸. قم - دانشگاه قم، دانشگاه آزاد قم
۱۹. بندرعباس - دانشگاه علوم پزشکی
۲۰. بیرجند - دانشگاه بیرجند
۲۱. سمنان - دانشگاه سمنان
۲۲... .

در مجموع امروز در ۱۶مرکز استان تظاهرات و قیام وجود داشت. دست کم در ۲۸دانشگاه و یا دانشکده اعتراض و اعتصاب وجود داشت که همه آنها در حمایت از دانشگاه صنعتی شریف و قیام سراسری بود. امروز دست کم در ۶شهر بزرگ شمار زیادی از دانش‌آموزان به تظاهرات سراسری علیه آخوندها پیوستند. هم‌چنین در بسیاری از شهرهای کردستان و اصفهان اعتصاب بازاریان شریف در جریان بود.
امروز تصاویری از وارفتگی نیروهای سرکوبگر در شبکه‌های اجتماعی منعکس شد که بیانگر خسته شدن نیروهای مزدور خامنه‌ای است. کسانی که در برابر اراده مردم ما باید به زانو دربیایند.

 

امروز همچنین شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه‌ای اسامی و مشخصات ۲۶تن دیگر از شهدای قیام را اعلام کرد. در مجموع تا کنون مقاومت ایران اسامی ۱۲۵تن از شهیدان قیام را اعلام کرده است. 

 

تحولات بین‌المللی

- خبرگزاری رویترز روز ۱۲مهرماه درباره به آتش کشیدن بیلبوردهای خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع در شهرها توسط مردم و جوانان انقلابی با درج کلیپی نوشت: معترضان ایرانی بیلبورد خامنه‌ای ولی‌فقیه را به آتش کشیدند.

- بنیاد هریتیج روز ۱۱مهر نوشت: پس از کشته شدن مهسا امینی، زن ۲۲ساله‌ای که توسط گشت موسوم به ارشاد مورد ضرب و شتم مرگبار قرار گرفت، اعتراضات گسترده در ایران هم‌چنان ادامه دارد.
دیکتاتوری وحشیانه رژیم ایران روی دولت بایدن حساب باز کرده است تا چشم خود را بر مصیبت مردم ایران ببندد.
بایدن باید فوراً به مذاکرات هسته‌یی شکست‌خورده با ایران پایان دهد و استراتژی «طرح B» را برای شکست تهدیدهای ایران اتخاذ کند.

- خبرگزاری رویترز روز ۱۲مهرماه با انتشار کلیپی نوشت: معتراضان خانه یکی از ماموران گشت ارشاد را که در قتل مهسا امینی نقش داشت به آتش کشیدند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5c91f782-1d73-4216-a030-b53e35efaa39"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات