728 x 90

وضعیت کرونا در جهان

کرونا در جهان
کرونا در جهان

انگلستان که اخیراً با شیوع گستردهٔ نوع جهش یافتهٔ ویروس کرونا مواجه بوده، به‌پروژه واکسیناسیون خود قویاً سرعت داده است. بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان اعلام کرد که تاکنون دو میلیون و چهارصد هزار نفر از مردم این کشور دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

در آلمان مقامات مقامات این کشور با تمام قوا تلاش می‌کنند دومین موج ویروس کرونا را تحت کنترل درآورند و با قوانین سخت‌گیرانه‌تر، تعداد مبتلایان و آمار فوتی‌ها را پایین بیاورند.

از روز دوشنبه، هر ۱۶ ایالت آلمان قوانین قرنطینه را به‌اجرا گذاشتند.

بر طبق این قوانین هر خانواده می‌تواند تنها یک نفر مهمان داشته باشد.

افرادی که از مناطق پرریسک وارد آلمان می‌شوند باید در دو آزمایش با فاصله پنج روز قرنطینه، تست منفی داشته باشند.

ساکنان مناطقی که آمار ابتلا در آنها بیش از ۲۰۰مورد به‌ازای ۱۰۰هزار جمعیت باشد، نمی‌توانند از شعاع پانزده کیلومتری منطقهٔ خود خارج شوند.

در اروپا و آمریکا نگرانی‌ها از بابت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا به‌رغم تمامی محدودیتها در حال افزایش است.

به گزارش آسوشیتدپرس نگرانی بزرگ اینجا است که آثار شیوع گسترده‌تر در جریان تعطیلات کریسمس و سال نو، در هفته‌های آینده بارز خواهند شد.

به‌گزارش دانشگاه جانز هاپکینز وجه نگران‌کننده در سرعت گسترش این همه‌گیری به‌نسبت اولین هفته‌های شناسایی آن در اوایل سال گذشته میلادی است. به‌عنوان مثال در کالیفرنیا شش ماه طول کشید که آمار درگذشتگان به ۱۰هزار برسد. ولی افزایش آمار از ۲۰هزار به ۳۰هزار تنها ظرف یک ماه انجام گرفت.

وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد طی ۲۴ساعت گذشته از ۱۵۷۵ تست کرونا ۳۷۶مورد ابتلای جدید به کرونا شناسایی شده و در همین روز طبق آمار رسمی ۶نفر دیگر به‌شمار به جان‌باختگان افزوده شده است

پروژهٔ واکسیناسیون در آلبانی با اولویت کارکنان بیمارستانها و سپس افراد بالای ۷۰سال آغاز شده است. اوگرتا ماناستریلیو وزیر بهداشت آلبانی ضمن اعلام این خبر در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت کسانی که به‌دلیل بیماریهای زمینه‌یی یا وضعیت‌های اورژانس نیاز ویژه به واکسن داشته باشند در اولویت قرار خواهند گرفت. دیروز در شروع واکسیناسیون ابتدا دکتر نجادا چومو رئیس خدمات بیماریهای عفونی در بیمارستان مادر ترزا و سپس نخست‌وزیر ادی راما و بعد از او دو طبیب معروف آلبانی واکسن زدند. از همهٔ آنها درباره تاریخچه بیماریهایشان و سفرهای قبل از واکسن سؤال می‌شد. آنها پس از تزریق واکسن می‌باید ۱۰دقیقه بر جای خود می‌نشستند.