728 x 90

وزیر صمت: چند روزی کمبود روغن و اختلال خواهیم داشت

کمبود روغن مایع
کمبود روغن مایع

به گزارش سایت حکومتی انتخاب روز جمعه ۲۳ اردیبهشت به‌نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت کابینه آخوند رئیسی در وحشت از ادامه خیزش شهرها نوشت: چند روزی کمبود روغن و اختلال خواهیم داشت، اما به‌سرعت برطرف خواهد شد.

رضا فاطمی امین وزیر صمت کابینه آخوند رئیسی جلاد در ادامه به ارائه آمار و ارقام پرداخت و گفت: روزانه نزدیک ۴هزار تن مصرف روغن در کشور است. پنجشنبه چهار هزار تن، جمعه در روز تعطیل ۳۵۰۰تن تولید می‌شود و روز شنبه ۵هزار تن تولید می‌شود. در یکی از استانهای شمالی انباری که ۲هزار تن روغن معادل نصف مصرف یک روز کل کشور کشف شد.

این مقام حکومتی افزود: متأسفانه ۸۵درصد روغن را از خارج از کشور وارد می‌کنیم. همه واحد‌های تولیدی الآن ذخیره روغن خام دارند. بنابراین ما به هیچ‌وجه در مورد ذخایر روغن خام و بسته‌بندی شده دچار مشکل نیستیم.

وی سپس مشکل گرانی را به گردن مردم انداخت و گفت: امروز در سراسر کشور ۲۰هزار تماس داشتیم که ۵۸درصد آن راجع به گرانفروشی بود.

فاطمی امین برای در بردن دولت از موضوع گرانی‌های اخیر که منجر به بروز خیزش‌های اجتماعی شده است نقش دولت را در طرح‌هایی که اجرا می‌کنند نظارتی اعلام کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین آثار این طرح این است که دولت خودش را از فعالیت‌های اقتصادی خارج می‌کند و نظارت می‌کند.

نفع مردم در این است که دولت خودش را درگیر کار کسب و کار نمی‌کند می‌آید در سطح بالاتری قرار می‌گیرد و تمام توان خود را بر نظارت و افزایش بهره‌وری می‌گذارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b6afc213-6fcf-46fb-8497-485c9da95721"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات