728 x 90

وزارت‌خارجه فرانسه- شورای اتحادیه اروپا یک نهاد و دو مسئول توطئه حمله به گردهمایی مجاهدین خلق را در لیست قرار داد

وزارت‌خارجه فرانسه
وزارت‌خارجه فرانسه

شورای اتحادیه اروپا به اتفاق آرای همه کشورهای عضو تصمیم گرفت یک نهاد و دو مسئول توطئه حمله به گردهمایی مجاهدین خلق گروهی که مدافع سرنگونی رهبری رژیم ایران است را در لیست اروپایی اشخاص، گروهها و موجودیت‌های درگیر تروریسم قرار بدهد.

این تصمیم اروپا که بر پایه تصمیم دولت فرانسه به تاریخ دوم اکتبر ۲۰۱۸ علیه همین موجودیتها و افراد گرفته شده است، نشان‌دهنده همبستگی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عزمشان برای اقدام متحد به‌منظور بی‌پاسخ نگذاشتن چنین اقدام خصمانه و غیرقابل قبولی در خاک اروپاست.

 

بیشتر بخوانید

واکنش فرانسه به اقدام تروریستی رژیم ایران در خاک این کشور

سخنگوی وزارت‌خارجه فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ دیماه در پاسخ به این سؤال که آیا فرانسه به‌دنبال حملات مظنون عمدی در اروپا توسط رژیم ایران اقدامی می‌کند گفت: شورای اتحادیه اروپا امروز با توافق تمامی کشورهای عضو تصمیم گرفت تا گروهها و نهادهای درگیر در اقدامات تروریستی از جمله یک نهاد و ۲شخص مسئول توطئه در حمله به گردهمایی مجاهدین خلق در ویلپنت در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ را در لیست اروپایی خود اضافه کند. این گروه حامی سرنگونی رژیم ایران است.

این تصمیم اروپا که بر اساس یک قانون ملی گرفته شده، توسط فرانسه در دوم اکتبر تصویب شده است تا داراییهای این نهادها و اشخاص را منجمد کند؛ منعکس‌کننده همبستگی و عزم کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد که علیه یک عمل خصمانه و غیرقابل قبول در خاک اروپا به‌صورتی متحد عمل می‌کنند.

 

توطئه تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس در هم شکسته شد

 

نیویورک تایمز
بلژیک زوج را متهم به طراحی حمله به گردهمآیی فرانسوی می‌کند
بروکسل- مقامات روز دوشنبه گفتند که یک زوج ایرانی‌الاصل “درست بموقع” دستگیر شد در حالیکه آماده می‌شد که از بلژیک به فرانسه برود تا یک گردهمآیی بزرگ یک گروه اپوزیسیون ایرانی که در این آخر هفته برگزار شد را بمب‌گذاری کند.

دفتر دادستان فدرال گفت که شهروندان بلژیک متهم به “تلاش برای قتل تروریستی و آماده‌سازی یک جرم تروریستی” علیه گروه اپوزیسیون مجاهدین خلق شدند. رودی جولیانی وکیل پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در میان سخنرانان گردهمآیی شنبه در شهر ویلپنت در نزدیکی پاریس بود.

اریک ون‌درسیپت، دادرس فدرال گفت که مأمورینی که این زوج را روز شنبه بازداشت کردند و خودرو آنها را مورد بازرسی قرار دادند، نیم کیلو گرم ماده منفجره تی.ای.تی.پی. و یک چاشنی پیدا کردند.

 


تلویزیون اورینت:
رسانه‌های فرانسوی خبر دادند که تلاش برای حمله تروریستی به گردهمایی سالیانه مقاومت ایران که در پاریس برگزار شده بود شکست خورده است. بر اساس رسانه‌های فرانسوی پلیس بلژیک گروهی را دستگیر کرده است که با کمک دیپلماتهای ایرانی برای حمله تروریستی به گردهمایی طراحی کرده‌اند از جمله کسانی که دستگیر شده است خانمی است که در سال ۲۰۰۹ از ایران به بلژیک آمده است. مقاومت ایران قبلاً نسبت به‌عملیات تروریستی که ممکن است رژیم ایران و اطلاعاتش علیه اپوزیسیون انجام بدهند هشدار داده بود.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات